anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy prowizja od sprzedanego przedmiotu połączona z prowizją od kosztów przesyłki jest uzasadniona?

Walgor
#8 Zapaleniec#

Allegro obliczając pobranie prowizji łączy cenę sprzedanego przedmiotu z kosztami wysyłki. Czy tak? Mam w związku z tym pytanie. Zakładam, ze sprzedam przedmiot za 1 zł, a kupujący wybierze przesyłkę pocztą za 13 zł. Przy marży 12% prowizja wyniesie 1,68 zł. Czyli ja mam oddać przedmiot za darmo i jeszcze dopłacić 0,68 zł? Kto i gdzie popełnił błąd w logicznym wydaje się myśleniu? Proszę o wyjaśnienie.

 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, masz wtedy dołożyć do interesu. Nie jest to uzasadnione logicznie, ale takie są zasady Allegro. Nie wystawiaj towarów za 1 zł. Wystawiaj komplety wielu sztuk takich towarów.

oznacz moderatorów

Walgor
#8 Zapaleniec#

Nie zawsze dysponuje się większą ilością przedmiotu. Prościej było by aby Allegro zastosowało widełki dla wielkości prowizji i naliczało prowizję proporcjonalnie do wartości sprzedaży. A najlepiej zrezygnowało z prowizji od kosztów wysyłki, która nie ma nic wspólnego z dochodem od sprzedaży.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Nie ma błędu, tak ma być - sprzedaż pojedynczych przedmiotów za 1 zł ma się nie opłacać. Sprzedawca ma nakłonić klienta do większych zakupów, aby ten się załapał na smarta i nie płacił za wysyłkę. Jak ma nakłaniać? Jego problem, niech kombinuje.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Walgor jest tak jak napisałeś lecz nic z tym nie zrobisz. Po prostu do niektórych transakcji dokładasz jak zresztą wszyscy handlujący tanimi produktami. Ja przestałem sie tym martwić i po prostu patrez na sprzedaż na allegro jako na całość nie ile zarobie na pojedynczej transakcji. 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Walgor 

Posłuchaj @_Likos_  i patrz globalnie. Jeśli większość tanich przedmiotów sprzedajesz pojedynczo, zrezygnuj bo się nie opłaca. Jeśli czasem się trafi taki klient, który kupi jeden przedmiot, ale z reguły kupują na trzech-pięciu-dwudziestu aukcjach, wylicz sobie średnią kwotę na jedno zamówienie i sprawdź, czy ta średnia Ci się opłaca.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Walgor Prowizja nie wyniesie 1,68 zł, tylko 1,81 zł (12% od 13 zł i 0,25 zł od 1 zł - bo prowizja na allegro nie może być mniejsza niż właśnie 0,25 zł).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Walgor
#8 Zapaleniec#

No to jeszcze gorzej niż wyliczyłem. Dzięki

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Walgor Nie ma za co.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

Na szczęście się mylisz. 1,68, nie 1,81.

Koszt wysyłki jest uznawany za integralną część ceny przedmiotu, prowizja jest liczona od całości, nie od każdej części (towar, wysyłka) z osobna.

Moje na szczęście nie dotyczy bynajmniej tych trzynastu groszy różnicy.

Dotyczy mimowolnego uwolnienia kosztów wysyłki.

Koszt wysyłki towaru stanowi integralną część ceny oferowanego towaru, Allegro nie ingeruje w cenę oferowanego towaru...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Wątpię, że się mylę. Nie po to w tabeli opłat ujęta jest informacja o minimalnej prowizji kwotowej, żeby tak łatwo można było ją sobie przeskoczyć😏
Ale jak chcesz, to możemy przeprowadzić eksperyment praktyczny - wystaw coś za złotówkę + jakaś tania wysyłka, ja "kupię" i zobaczysz w jakiej wysokości zostanie Ci naliczona prowizja😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

Nie ma potrzeby. Zaraz udowodnię🤗

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

Nie tak bardzo zaraz, ale jednak udowodnię. Chyba🤔

Mam ustawiony rabat 100 procent - co wedle Allegro znaczy "za jeden grosz" - na piątą sztukę. Klient kupił w sześciu ofertach, łączne zamówienie nie osiągnęło poziomu uprawniającego do skorzystania ze Smarta, klient opłacił wysyłkę do paczkomatu w kwocie 8,99.

8,99 / 6 daje 1,498 na aukcję. Prowizja w mojej kategorii to (auć!) 15 procent. Prowizja od kosztu wysyłki na aukcję to 1,498 * 0,15, czyli 0,22475. Prowizja od pseudogratisu wedle Twoich wyliczeń powinna wynieść 0,25+0,22475, czyli 0,48 (zaokrąglone do pełnych groszy w górę). Wedle moich wyliczeń powinna wynieść 0,25, ponieważ (0,01+ 1,498)*0,15 to mniej niż 0,25.

Allegro policzyło tak - zwróć uwagę na niemieckich ekspresjonistów:

Przykład.png

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kasiulki2 Nadal nie jestem przekonany. Spójrz tutaj https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4, a konkretnie na "Część III. Prowizje od sprzedaży dla Kont Firma" i "Część III A. Prowizje od sprzedaży dla Kont Zwykłych", gdzie w obu przypadkach jest napisane "3. Minimalna wartość jednorazowo naliczonej prowizji za każdą sztukę wynosi 0,25 PLN."🤔
Dodatkowo rzuć okiem na ten wątek https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/prowizja-wy%C5%BCsza-ni%C5%BC-cena-produkt...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Knowhere 

To to jest nas dwoje nieprzekonanych teraz. Chociaż ja jestem chyba trochę mniej nieprzekonana😊

Gdyby nie link, napisałabym tak: Allegro nie zmieniło definicji prowizji. Zmieniło definicję sztuki

Obecnie sztuka to "cena sztuki towaru wraz z przypadającym na tę sztukę kosztem wysyłki". Najlepszym dowodem jest fakt, że (sorry) NA ALLEGRO NIE ISTNIEJE PROWIZJA OD KOSZTU WYSYŁKI, o którą wszyscy się (skądinąd słusznie w sensie ideologicznym) awanturują.

Allegro według mnie ściągnęło rozwiązanie z przepisów o VAT. Tam stawka dla tabletu (stawka 23) z wysyłką paczką pocztową (zwolniona, czyli de facto 0), wynosi 23. Stawka dla książki (stawka 5) z wysyłką InPostem (stawka 23) wynosi 5. Dla całości, towar i wysyłka. Na wysyłce tabletu pocztą tracisz, jeśli jesteś vatowcem, na wysyłce książki zyskujesz.

W linku się nie zgadza. Według moich wyliczeń powinno być 1,00, według Twoich 1,15. A jest 1,10...

Wykorzystując brzytwę Ockhama uznałam, że autor wątku się pomylił i prowizja w jego kategorii wynosi 11, a nie 10 procent.

Jeśli mi udowodnisz że się mylę, obiecuję, że nie będziesz pozwany ani oskarżony🤣

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Kasiulki2 

Ponieważ wygląda na to, że sprzedający z linkowanego wątku jest firmą:

"Polecam firmę jest Sumiena "

;D

, a więc jest jeszcze inna możliwość broniąca wersji Knowhere. Wątkotwórca się pomylił co do % prowizji i ta wynosi 1,10 - 0,25 = 0,85 / 8,99 = 9,5 %

Jest taka kategoria (dom i ogród) :]

[Kurna, o której godzinie takie rzeczy piszę ? ;]

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere Właśnie mnie to teraz zastanawia, bo oni tak o tym piszą, że jak zwykle nic nie wiadomo - czyli co dzieje się z prowizją minimalną.

Czy to w końcu jest (13+1) * 0.12 czy (13 * 0.12) + 0.25 ...

Szkoda, że w kalkulatorze nie można wpisać kosztu wysyłki. Któżby pomyślał, że będziemy chcieli to liczyć. Ach, no tak, dostawy powinny być darmowe 🙂

No to co, teraz atakujemy czat Allegro i robimy wykres odpowiedzi od pracowników 😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Walgor jak Cię nie stać na wystawianie za 1zł przedmiotów to ich nie wystawiaj

jest wielu Sprzedawców którzy wystawiają towary za 1zł i na tym zarabiają

jak ? tego to najstarsi górale nie wiedzą

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@RED pamiętają. W cenniku tylko własne metody dostawy. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@annas14-firma 

pierwsze z brzegu

https://allegro.pl/oferta/adapter-so8-na-dip8-10106934584

 

z prowizjami allegro i opłatą za smart ile zarabia na tym sprzedawca?

oznacz moderatorów