anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy prowizja od sprzedanego przedmiotu połączona z prowizją od kosztów przesyłki jest uzasadniona?

Walgor
#8 Zapaleniec#

Allegro obliczając pobranie prowizji łączy cenę sprzedanego przedmiotu z kosztami wysyłki. Czy tak? Mam w związku z tym pytanie. Zakładam, ze sprzedam przedmiot za 1 zł, a kupujący wybierze przesyłkę pocztą za 13 zł. Przy marży 12% prowizja wyniesie 1,68 zł. Czyli ja mam oddać przedmiot za darmo i jeszcze dopłacić 0,68 zł? Kto i gdzie popełnił błąd w logicznym wydaje się myśleniu? Proszę o wyjaśnienie.

 

oznacz moderatorów
28 ODPOWIEDZI 28

annas14-firma
#16 Inspirator#

@RED not nie jest to góral.

Na sklepie internetowym ceny są identyczne, ale sądząc po asortymencie, to kanał Allegro to jest tylko reklama a nie źródło przychodów.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@annas14-firma 

Właśnie dlatego Wielki Łysy Jeff wymyślił klauzulę zakazującą sprzedaży na innych platformach w cenach niższych niż u Wielkiego Łysego Jeffa.

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@Kasiulki2 To już historia, teraz WŁJ stosuje znacznie skuteczniejszą strategię - odpowiedni system prowizji. Chcesz reklamy na Łamach - płać.

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@annas14-firma 

Uuuups... Trzeba się podszkolić....

oznacz moderatorów

ald-mar1
#9 Pomysłodawca#

wiesz opłaca się wystawiać ale wiesz komu osobie która handluje danym asortymentem i posiada tego 500szt tego 200 szt tego 100 szt i ok bo on robi sobie jedna ofertę zgadza się.

natomiast ja mam wszystko rzeczy się nie powtarzają każda oferta jest inna  i dla tego długo schodzi z wystawianiem i opłaty tez pogrążają ciężka nasza gospodarka ogólnie to coraz gorzej

wystawiłem zamek drzwi 37 zł może sprzeda się w ciągu miesiąca a może po roku koszty allegro 3.30 prowizja 3 zł wystawienie oferty 6,92 vat 5,zł dochodowy zostaje mi 18,78 zł i właśnie pracownik zrezygnował z pracy wyjechał do Niemiec miał 4,000 tys na rękę i zus zapłacony i jak zatrzymać tego pracownika jak nie ma z czego tak tu drogo ludzie uciekają i jak tak będzie dalej to faktycznie pozostaną osoby po wyżej 55 roku życia i może się wszyscy przebudza z tego snu czarne chmury idą

oznacz moderatorów

musicman76
#12 Orędownik#

Allegro kombinuje i łupi sprzedawców gdzie tylko i jak może, ja np.ucieszyłem się jak zacząłem wysyłać paczki Allegro DPD pomyślałem sobie fajna promocja tylko 12,99zł za wysłanie paczki, tylko szkoda że dopiero po miesiącu zorientowałem się że naliczyli mi ponad 400zł opłat dodatkowych za wysłane paczki. Dlatego wróciłem do wysyłek przez SENDIT gdzie podając wymiary i wagę paczki mam od razu pokazane ile zapłacę za paczkę i jakim kurierem jest najkorzystniej. Oczywiście cwane Allegro połączyło wysyłki Allegro z jakością sprzedaży, ale wolę mieć mniejszą jakość sprzedaży i nie dać się okraść przez Allegro i ich "super promocje" na wysyłki.

oznacz moderatorów

ald-mar1
#9 Pomysłodawca#

każdy kombinuje i faktycznie koszty są okropne lecz teraz nie możemy zarzucić ze biorą prowizje od wysyłek szybko front zmienili bo przecież teraz mamy konkretnie kwota przykład 800 sprzedaz prowizja 80 plus nie całe złoty co tydzień pewnie to mądry analityk wymyślił i cała gospodarkę allegro w rozsypkę wpędził ale przecież jest to najsilniejsza platforma jak na ten moment to dają rade podniesione wszystkie koszty sa dlatego ze zaczęli zauważać mniejszy wpływ a czego to powód ok teraz od ponad roku mam nowa firmę tamtą zamknąłem 2800 ogłoszeń usunęli moja praca to 9 lat a oni dali rok na zmiany parametrów to jak prowadzić biznes albo zaprzestać wyrzucić wszystko bo cały czas jest potrzebny coraz nowszy towar a przy tej zmianie musiał bym na nowo robić zdjecia i wystawiać te przedmioty na które poświeciłem czas płaciłem za ogłoszenia i wszystko poszło w piz a portal stracił masakryczne pieniądze dlatego są podwyżki każdy mniejszy wpływ powoduje wyższą cenę to tak jak właśnie z napojami słodzonymi kupowałem 3 cole po 1l czyli 3 litry tygodniowo a na dzień dzisiejszy połówkę koli do flaszki i to wszystko zad nie straci po podatek konkretny biorą ale ten przedsiębiorcą przecież trzy razy mniej sprzeda i będzie ludzi zwalniał kurcze zamiast rozwijac nasz kraj to to wszystko idzie w złym kierunku 

oznacz moderatorów

ald-mar1
#9 Pomysłodawca#

i jeszcze jedna rada wysyłaj tylko poczta pl i płac z wysyłki i sw spokój ile ja miałem umów 20 paczek dhl 2100 faktura masakra koszmar dlatego nikt mnie nie zmusi do innej formy 

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Pol_Sprzedawca - tak niestety jest. Dlatego teraz towar za 1zł kosztuje 3 zł.

To trzeba sobie skalkulować, żeby na **piiip** nie pójść z torbami.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów