anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy przesyłka polecona Allegro jest traktowana jako list i dostarcza ją Poczta Polska?

MAMY ROZWIĄZANIE!
linastyle
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry.

Czy przesyłka polecona Allegro jest traktowana jako list i dostarcza ją listonosz. Czy jako paczka i dostarcza ją kurier? Pozdrawiam

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

linastyle jest to list , ale bywa doręczana przez kuriera, nie ma reguły  . Dlaczego .... to tylko Poczta zna odpowiedź .

oznacz moderatorów
limonkamix
#8 Zapaleniec#

Przesyłkę powinien doręczyć listonosz i pokwitować odbiór, natomiast zdarza się, że sam kwituje i wrzuca list do skrzynki.

oznacz moderatorów
meduza
#12 Orędownik#

znaleźli sobie wytłumaczenie: 

"zgodnie z art. 37 ust. 4a ustawy z dnia 23 listopada 2012 roku Prawo pocztowe (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r., poz. 2188 ze zm.) w stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego, zawiesza się wykonywanie przez operatora pocztowego obowiązku uzyskania
pokwitowania odbioru przesyłki.

- podstawa art. 50 ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku
z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r., poz. 695). Przesyłki polecone bez potwierdzenia odbioru oraz bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru doręczane są bezpośrednio do oddawczej skrzynki pocztowej adresata, bez konieczności złożenia przez adresata wniosku o doręczanie przesyłek poleconych do oddawczej skrzynki pocztowej.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@meduza  i pewnie nagle wzrosła im skuteczność doręczeń, bo ludzie nie mogą reklamować niedoreczonych poleconych  😂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
peentech
#9 Pomysłodawca#

Przesyłka polecona nie musi być listem. Jeśli jest listem w płaskiej kopercie to jest nadzieja, że dostarczy ją listonosz. Jeśli jest to przesyłka w formie pudełka o wadze np. 0,5 kg to raczej zapomnij, że listonosz ją doręczy. Dostaniesz awizo.

oznacz moderatorów
parte_pl
#9 Pomysłodawca#

Traktowana jest jako list.
Co do doręczenia, jeśli mieści się w rozmiarach S/M dla zwykłego poleconego (dawniej gabaryt A) tj. nie jest grubsza niż 2 cm, to na 99% zabierze ją listonosz. W każdym innym wypadku spodziewałbym się awizo. 
Choć trzeba wziąć gruby margines na to, że to Poczta Polska. Każdy rejon ma swoje własne reguły.

oznacz moderatorów