anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka
1 26 41.4K

Artykuł został zaktualizowany zgodnie z zapowiadanymi na 6.09.2021 r. zmianami

Obecnie w swoich ofertach możesz udostępniać kilka metod dostawy, które realizuje Poczta Polska. Jedną z nich jest Allegro Przesyłka polecona. Być może zastanawiasz się, czym dokładnie jest ta metoda dostawy? Czy, aby z niej korzystać, musisz podpisać umowę z przewoźnikiem? Jak w jej przypadku działa bezpłatne narzędzie Wysyłam z Allegro? Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Allegro Przesyłka polecona - co to?

Od 29 maja 2020 r. w swoich ofertach możesz udostępnić różne metody dostawy Poczty Polskiej.

  • Allegro Pocztex Kurier 48
  • Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie
  • Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch
  • Allegro Punkty Poczta pobranie
  • Allegro Przesyłka polecona.

Jedną z nich jest właśnie Allegro Przesyłka polecona. Koszty za jej nadanie, usługi dodatkowe oraz zwroty przesyłek niedoręczonych są rozliczane bezpośrednio z Allegro. Przesyłki wysyłane tą metodą przygotujesz i nadasz przez Elektronicznego Nadawcę. Co ważne, nie musisz podpisywać umowy z przewoźnikiem, aby udostępnić w swoich ofertach tę metodę dostawy.

Allegro Przesyłka polecona - wymiary

Jak powinna wyglądać przesyłka nadana w ramach metody Allegro Przesyłka polecona? Paczka musi spełniać określone warunki wymiarowe (suma długości, szerokości i wysokości do 70 cm, najdłuższy z tych wymiarów nie może być większy niż 50 cm, a najkrótszy nie może przekroczyć 6 cm). Natomiast jej waga nie może przekroczyć 1 kg.

mr_oma_0-1628233302828.png

Co więcej, taka przesyłka zawiera ochronę ubezpieczeniową do 100 zł, więc nie jest możliwe dokupienie do niej dodatkowej ochrony. Nadasz ją z potwierdzeniem nadania - zostanie doręczona z pokwitowaniem odbioru.

Koszt dostawy przesyłki metodą Allegro Przesyłka polecona

Obecnie metody dostawy:

  • Allegro Pocztex Kurier 48
  • Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie 
  • oraz Allegro Przesyłka polecona 

są objęte Usługą Dostawy, którą świadczy Allegro. Dzięki temu za dostawę tymi metodami rozliczysz się bezpośrednio z Allegro według cennika, który znajdziesz m.in. tutajZa dostawę metodą Allegro Przesyłka polecona zapłacisz 6,49 zł brutto*.

*Od 6 września 2021 r. z listy metod dostawy Allegro Smart! usunęliśmy metodę Allegro Przesyłka polecona. Nadal możesz zaproponować ją w swoich ofertach, jednak bez oznaczenia Allegro Smart! Jeśli kupujący z niej skorzysta, zapłaci za dostawę kwotę, którą podasz w cenniku. Ty z kolei nadal rozliczysz się bezpośrednio z nami na podstawie stawki z załącznika 4.

Warunki te obowiązują, jeśli zamówienie zostało opłacone z góry przez Allegro Finanse, a powiązany z zamówieniem adres mejlowy kupującego został prawidłowo przekazany. 

mr_oma_1-1628233461267.png

Pamiętaj, że jeśli dla zamówienia Allegro Smart! nie dotrzymasz tego warunku, poniesiesz cały koszt dostawy - obciąży Cię nim Poczta Polska.

Usługi dodatkowe

Cennik usług dodatkowych dla metody dostawy Allegro Przesyłka Polecona znajdziesz w załączniku nr 4 naszego Regulaminu. Sprzedający dodatkowo zapłaci za potwierdzenie odbioru (jest to 2,60 zł brutto) oraz zwrot przesyłki wynikający z braku możliwości jej doręczenia (kwota ta wynosi 6,49 zł brutto).

Nadawaj wygodnie dzięki Wysyłam z Allegro

Wysyłam z Allegro to bezpłatne narzędzie, które ułatwia nadawanie przesyłek bezpośrednio z konta Allegro lub przez API Allegro bez podpisywania umowy u wielu przewoźników. To w nim utworzysz i wydrukujesz etykiety oraz zamówisz odbiór paczek przez kuriera ze wskazanego adresu. Klienci szybko dostaną numery przesyłek, bo zaimportujemy je automatycznie do zakładki Kupione.

Co więcej, dzięki Wysyłam z Allegro nie musisz martwić się o poprawne przekazanie adresu mejlowego do przewoźnika, ponieważ do każdego zamówienia przypiszemy go automatycznie. Dzięki temu, zamówienia obsługiwane przez Allegro Pocztex Kurier 48, Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch albo Allegro Przesyłka polecona rozliczysz bezpośrednio z Allegro. Dodamy je do twoich rozliczeń z Allegro.

Chcesz poznać więcej opinii na temat metody dostawy Allegro Przesyłka polecona? Zapytaj na forum Gadane.

26 Komentarze
mdrogeria
#21 Demiurg#

 🥀 owszem , przesyłka tańsza i z doręczeniem , ale jej skuteczność wiele pozostawia do życzenia . Sugeruję , aby allegro podpierając się swoją pozycją na rynku wpłynęło na przewoźnika w sprawie terminowości doreczeń oraz skrócenia czasu po jakim można zlożyć reklamację przesyłki , aktualnie jest to 30 dni !!!! . Przewoźnik zasłaniając się regulaminem robi co chce .

_Likos_
#19 Nestor#

@mr_oma  chciałbym tylko dodać że allegro przysyłka polecona jest przez poczte traktowana jak list polecony ekonomiczny co ma swoje skutki:

1) brak dokładnego trackingu - przesyłki są zczytywanae tylko w placówce nadawczej oraz odbiorczej w dniu doręczenia ( kupujący czesto pytają czemu przesyłka 3 dzien ma status "w transporcie")

2) niektóre przesyłki potrafią wędrować nawet 10 dni zanim dotr do adresata i nie ma możliwości ich reklamacji

3) są straszne problemy z reklamacjami - sam otrzymnałem odpowiedź na reklamacje: w związku z pandemią poczta może wrzucac takie przesyłki do skrzynki bez podpisu odbiorcy

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@_Likos_, niestety, nie mamy wpływu na realizację zamówień przez przewoźnika. Natomiast w każdej opisanej sytuacji, kontaktuj się z nami - w miarę możliwości postaramy się pomóc. Na początku września planujemy zmiany w zakresie tej metody dostawy.

Agent051
#16 Inspirator#

@mr_oma No proszę, nie macie wpływu na przewoźnika. My też nie mamy wpływu na przewoźnika ale jesteśmy odpowiedzialni za jego nawalanki. Szkoda, że nie bierzecie tego pod uwagę przy terminowości dostaw.

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma Skoro nie macie wpływu na przewoźnika to po co z nim podpisujecie jakieś umowy? Poczta teraz zaczęła kompletnie olewać reklamacje zwalając winę na covida .Płacimy za przesyłkę poleconą a mamy taką samą gwarancję dostawy jakbyśmy wysyłali listem zwykłym. Przedtem wystarczyło złożyć reklamację odczekać około miesiąca i była zwykle uznawana i wypłacane odszkodowanie ,teraz to za wszystko odpowiada sprzedawca .Czy nie uważacie że to już za wiele? Sprzedawca nie ma już czasu jeść ,spać i wypoczywać a jeszcze musi odpowiadać za przewoźnika i różne widzimisię klientów. Dajcie nam większe możliwości w sprzedaży i zarabianiu to i wy z tego mieć więcej będziecie.

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kolekcjoner608@Agent051 - to niezwykle ważne, aby klient otrzymał przesyłkę w deklarowanym terminie. Dlatego zachęcamy sprzedawców do współpracy z przewoźnikiem w sposób korzystny dla siebie. Każdy z przewoźników jest odrębnym podmiotem - jako Allegro nie odpowiadamy za ich działania.

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@mr_oma To mnie trochę dziwi co piszesz że nie macie wpływu na obsługę danego przewoźnika. Skoro jest tylko kilku dostawców przez was wybranych do obsługi to w umowie z nimi powinny być zawarte warunki obsługi tak by klient i sprzedawca był z tego zadowolony a tak niestety nie nie jest. Poza tym sami nie możemy sobie wybrać innych dostawców do obsługi ze smartem.

Agent051
#16 Inspirator#

@mr_oma  To Allegro zmusza nas do korzystania z konkretnych przewoźników i to Allegro deklaruje czas dostawy, a nie sprzedawcy. Oznaczcie wyraźnie, że to wasze deklaracje i bierzcie za nie odpowiedzialność albo usuńcie to z naszych ofert.

RED
#20 Guru#

@mr_oma podsumuję sens Twoich wypowiedzi tutaj

allegro wymusza na sprzedawcach określone działania i metody wysyłki

nie bierze za to żadnej odpowiedzialności

za wszystkie błędy ma odpowiadać sprzedawca mimo, że dopełnił w 100% staranności w dostarczeniu przesyłki

i ma być karany przez serwis że przewoźnik lub kupujący nie wywiązali się z umowy

gratuluje podejścia

8284
#1 Nowicjusz#

Allegro przesyłka polecona - planowana dostawa 12-15.11. Do dzisiaj cały czas w drodze od 08.11. Poczta polska ma to w nosie i można złożyć reklamacje, ale po 30 dniach, gdy nie dotrze. Odległość transportu to 160 km. Uważam, że przesyłki są celowo wstrzymywane przez przewoźnika. 

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@8284

  O, to ciekawe co piszesz. A w jakim celu wstrzymuje poczta te polecone?

KIOSKuGOSI
#2 Obserwator#

Witam

A ja proszę o pomoc i informacje gdzie znajdę informacja iż z tych form przesyłki jako sprzedający może skorzystać tylko konto firmowe. Miałam konto firmowe , firma zamknięta, konto zostało przekształcone w konto zwykłe. Mam w cennikach Allegro list polecony i allegro pocztex48 przy jakiejkolwiek chęci zmiany cenników nie mogę ich zaakceptować , nie widzę tych form wysyłki.

Gosia @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KIOSKuGOSI, zerknij, proszę do tego artykułu. Informujemy w nim, że metody Allegro Pocztex Kurier 48 oraz Allegro Przesyłka polecona są dostępne tylko dla kont firmowych.

KIOSKuGOSI
#2 Obserwator#

mr-oma dziękuję za informacje.

Dlaczego te wysyłki są dostępne tylko dla kont firmowych? To artykuł, który ma chyba umocowanie w waszym regulaminie. To ja się pytam jaki punkt regulaminu mówi że te a nie inne przesyłki są dostępne dla kont firmowych a te dla kont indywidualnych.

Proszę o odpowiedź

Gosia

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KIOSKuGOSI, taka informacja znajduje się w regulaminie. Zerknij proszę do załącznika nr 16. Znajdziesz tu informację, że w rozumieniu tego dokumentu Sprzedający to:

Sprzedający - Użytkownik który zarejestrował Konto o statusie „Firma”, zbywający Towary w ramach Oferty i korzystający z Usług.

Z kolei w załączniku nr 4 znajdziesz informację, że:

Usługa Dostawy, o której mowa w Załączniku 16 do Regulaminu realizowana przy udziale Dostawcy Poczta Polska SA (...)

Oznacza to, że jeden punkt wynika z drugiego. Załącznik 4 mówi o tym, że usługa dostawy dotyczy załącznika 16 - w nim jest informacja o koncie firmowym.

KIOSKuGOSI
#2 Obserwator#

No to ja nie wiedziałam, mimo że żyję na tym świecie ponad 60 lat że sprzedawcą może być tylko firma

Cóż całe życie człowiek się uczy. Dzięki wykorzystam to w najmniej przez Was spodziewanym momencie.

Gosia

KIOSKuGOSI
#2 Obserwator#

 @mr_oma  jeszcze proszę wytłumacz mi w takim razie kim ja jestem jak sprzedaję na Allegro, skoro nie jestem sprzedającym?

Gosia

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@KIOSKuGOSIten konkretny regulamin dotyczący usługi, o którą pytałaś, ma swoją definicję Sprzedającego -  definiował go jako konto firmowe. Natomiast jeśli zerkniesz do innego, np. tego, znajdziesz informację, że sprzedającym jest "Użytkownik podejmujący działania zmierzające do zbycia lub zbywający Towary w ramach Oferty". A więc jest to definicja bardziej ogólna.

Rozumiem Twoje rozczarowanie, natomiast nie kieruje mną złośliwość czy brak dobrej woli. Takie są zasady. Allegro Pocztex Kurier 48 oraz Allegro Przesyłka polecona są metodami dostępnymi tylko dla kont firmowych (o czym piszemy, tak jak wskazywałam Ci wcześniej, m.in. tutaj).

Kqu
#2 Obserwator#

Kupiłem , wybrałem metodę dostawy "Allegro przesyłka polecona" - dostawa pod adres. 

OK, poczekałem dziś pod adres dotarło... awizo i zaproszenie na pocztę do godzinnego odstania w kolejce do okienka gdzie dowiem się że dziś to nic nie dostanę bo paczkę ma listonosz i żebym przyszedł jutro... inhalacja z COVID'a gratis i to x2    😉

Czy Allegro firmując tą metodę dostawy, i nazywając ją "dostawa pod adres" bierze jakąkolwiek odpowiedzialność za sposób i jakość świadczenia tej usługi?
Czy wesprze mnie w jakikolwiek sposób w wyegzekwowaniu przyrzeczonego zakresu usługi od dostawcy usługi którego wynajęło? Bo mnie Poczta Polska wynajęta przez allegro do dostawy ma kompletnie w tyle. Swiadczy tą usługę jak chce i jak im wygodniej zmuszając mnie do wizyty na poczcie. 
Bo jeśli nie - byłoby uczciwie zmienić choć nazwę usługi na dostawa AWIZO pod adres. 
Pozdrawiam
Krzysztof

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Kqu 

Wracam do mieszkania i widzę awizo
Nie wiem jaki jest cel ich, lecz chyba mnie nienawidzą

Tak mi się przypomniał ten tekst po Twoim wpisie 😀

szymela54
Maestra

@Kaliope_Brzeg  O, Hemingwayem poleciałaś 😀

to dalej (parafrazując mistrza):

A dostarczanie (AWIZO) do mnie (wielką jest pomyłką)
Więc, panie listonoszu, sio, chcesz to wracaj (z przesyłką)!

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@szymela54 

🤣😂😂

Allegro przesyłka polecona

Chcę odebrać zanim skonam

 

szymela54
Maestra

@Kaliope_Brzeg 🤣😂🤣

Zawiadomienie powtórne
Jak nie uda się, to trudno
Wsuń je zręcznie w moją trumnę

aha, aha, aha...

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@szymela54

aha aha aha...

🤣

Wpisałam z ciekawości czy trumny bywają na allegro i znalazłam takie coś :

https://allegro.pl/oferta/1-12-skala-domek-dla-lalek-mini-drewniana-trumna-11328498412

😮😯😧

szymela54
Maestra

@Kaliope_Brzeg 🤔

Pewien Chińczyk z fantazją wampirzą,
powodowan niechybnie swą schizą,
na allegro, od ręki
oferował trumienki.
Malusieńkie. W sam raz na awizo. 😊

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@szymela54  

Wiedziałam, że coś fajnego wymyślisz 😂🤣😂

oznacz moderatorów