anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy udostępniać swój adres email kupujacemu

Kuboszczak
#7 Wielbiciel#

Po raz pierwszy wystawiłam rzeczy na allegro lokalnie. I Pan napisał że aby dokonać transakcji potrzebuje mój adres email

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

@Kuboszczak Niczego nie podawaj, on tego nie potrzebuje do zapłaty. On to potrzebuje, aby wyłudzić Twoje dane lub towar bez zapłaty.

oznacz moderatorów

Kuboszczak
#7 Wielbiciel#
Dziękuję za informację
oznacz moderatorów

Kuboszczak
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kuboszczak Można, ale lepiej tego nie robić. Kupujący nie potrzebuje adresu, aby zapłacić za towar. Te prośby o adres to przeważnie próby wyłudzenia danych lub próby wyłudzenia towaru bez wpłaty.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Kuboszczak Sprzedawca może potrzebować adresu e-mail np. w przypadku nadawania przez paczkomat In Post-u gdy chce nim nadać a nie ma go w swoich ustawieniach. Do takiej wysyłki potrzebny jest numer telefonu i email a w takim przypadku go nie otrzyma od allegro po zakończeniu aukcji. Ostrożność jest jednak zalecana bo może być też jak piszą inni ,że może być to jakaś forma wyłudzenia.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Kuboszczak Tak, ale nie jest to bezpieczne, dlatego czy mógłbyś przesłać tutaj screen lub zrzut wiadomości, w której Kupujący prosi Cię o adres mailowy?

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Kuboszczak
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20211010_084811_pl.allegro.sale.jpg

oznacz moderatorów

Kuboszczak
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20211010_084811_pl.allegro.sale.jpg

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Kuboszczak, dzięki za przesłanie zrzutu ekranu - nie ma wątpliwości, że jest to próba wyłudzenia. Zablokowaliśmy to konto, super, że jesteś czujny. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

izabeela
#7 Wielbiciel#

20211021_212431.jpg

 Mam taką samą wiadomość.

oznacz moderatorów

RozmarDesign
#7 Wielbiciel#

Otrzymałam taką wiadomość na Allegro Lokalnie. Prośba ze strony www.allegro.pl o podanie emaila kupującemu. Jednak moderatorzy odradzają podawania emaila? Czy jest to błąd Allegro Lokalnie i musi być poprawiony? Jak to obejść?

Screenshot_20211109-095154_Allegro Lokalnie.jpg

oznacz moderatorów