anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy wam też w odpowiedziach nie działają emotki na Allegro Gadane?

Client:44052296
#21 Demiurg#

Przy tworzeniu nowego wątku  wszytko działa. Przy odpowiedziach na istniejące wątki już nie można zamieścić emotki.

oznacz moderatorów
37 ODPOWIEDZI 37

cookie000
#15 Entuzjasta#

@msniezek 

Zauważyłem też dwie zmiany. Na Gadane, na liście wątków (dla każdego z nich) wyświetla nick osoby tworzącej, jej status, dział tego wpisu, datę/czas ostatniego wpisu. Na PG wyglądało to lepiej, bo był nick osoby tworzącej pierwszy wpis, data tego wpisu (tak mi się wydaje), nick osoby z ostatnim wpisem i datę tego ostatniego wpisu. I o te dwie zmiany się rozchodzi: to akurat było dobre rozwiązanie (które powinno być przeniesione wszędzie), a jest na to miejsce. Często się zdarza, że ktoś robi dopisek do wątku sprzed roku - tego nie widać na liście. Natomiast nick osoby z ostatnim wpisem też jest dobrym rozwiązaniem, bo wiadomo od razu kto zabrał głos. Bez otwierania wątku.

Nowa zmiana też zostanie, czy to kolejny efekt uboczny ujednolicania ?

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@cookie000 jeżeli dobrze rozumiem, do tego co jest teraz - autor wątku, forum, czas ostatniego wpisu - chciałbyś dodać autora ostatniego wpisu, tak?

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@msniezek 

Tak jest. Plus datę pierwszego wpisu (utworzenia wątku). To były informacje, które już funkcjonowały, ale nie na stronie głównej AG.

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@cookie000 dzięki, przeanalizujemy to. Zależy nam na pewno, żeby wszędzie był ten sam widok, ale co do jego zawartości - sprawa otwarta.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@msniezek 

Tak teraz patrzę na to czy, a raczej jakim kosztem, było by to możliwe. Na przykładzie wątku "uszkodzony zwrot", gdzie jest długa nazwa użytkownika i długa nazwa forum wnioskuję, że nawet usunięcie statusu wątkotwórcy (chyba najmniej potrzebnej informacji) nie da odpowiedniej ilości miejsca (w pewnych przypadkach) aby zmieścić to w jednej linii. Przy czym przyjmuję jedną linię do wolnej przestrzeni pod łapką i chmurką (bo tak zawija początek treści pierwszego posta). Zatem albo linia ta musiałaby zostać wydłużona, albo dodatkowe informacje przenoszone sporadycznie do drugiej linii (tak jak pojawiają się w niektórych przypadkach etykiety informacyjne). Optymalne było by pierwsze rozwiązanie. Jak da radę, będzie chyba optymalnie ;]

Chętnie poznam jakieś inne głosy w tej sprawie :]

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

Przyjrzałem się trochę bardziej kategorii Zgłoś swój pomysł, bo tak mi się kojarzyło, że to co zaproponowałem, już kiedyś było podrzucone do rozważenia. Zgadza się, Vryko zapodał go tutaj. Ja nie wiem już sam, czy ta jego propozycja przeszła, bo patrząc na to co odpisała Ola, to ze zrealizowaniem idei Vryka jakoś mi to nie współgra (to taki kamyczek do ogródka z wiadomo którego wątku ; pewno za karę nic z tego nie przejdzie ;] ). Chodziło o to, żeby nie otwierać wątku i widzieć datę utworzenia pierwszego wpisu.

Trafiłem też na watek o błędach na Gadane. Zauważyłem, że jakieś drobne zmiany często powodują efekty uboczne trudne w okiełznaniu. Zatem jeśli już, to proszę o wdrażanie bezkolizyjne.

I jeszcze inne spostrzeżenie z tego ostatniego wątku. Jeszcze rok temu dyskusje wyglądały zupełnie inaczej, a teraz jak się tych kilka osób (bez imion, nazwisk i nicków ;]) spotka w jednym miejscu, to po prostu bez kija nie podchodź ...

oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@cookie000 Ja nie wiem już sam, czy ta jego propozycja przeszła, bo patrząc na to co odpisała Ola, to ze zrealizowaniem idei Vryka jakoś mi to nie współgra

Jak widzę, w tej chwili to już tak nie działa. To była przydatna rzecz, wrócimy do niej.

Zauważyłem, że jakieś drobne zmiany często powodują efekty uboczne trudne w okiełznaniu. Zatem jeśli już, to proszę o wdrażanie bezkolizyjne.

Rzeczywiście tak jest, że zależności pomiędzy poszczególnymi elementami są bardziej skomplikowane - przy każdej najdrobniejszej zmianie należałoby od początku sprawdzić poprawność działania całego serwisu, a nie zawsze mamy na to zasoby. Innymi słowy, staramy się, ale nie mogę obiecać, że to się nie będzie zdarzać.

Jeszcze rok temu dyskusje wyglądały zupełnie inaczej, a teraz jak się tych kilka osób (bez imion, nazwisk i nicków ;]) spotka w jednym miejscu, to po prostu bez kija nie podchodź ...

Nie przypominam sobie, żeby rok temu było lepiej... Wygląda na to, że musimy być bardziej stanowczy.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@la_nika "Super", znowu zrobiliście to samo, o czym kilka dni temu pisałem tutaj https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/b%C5%82%C4%99dy-allegro-gadane/m-p/246646/...
Licznik podstron na listingu wątków zniknął, opis pierwszego posta został rozciągnięty do trzech linijek, wskutek czego na jednym ekranie mieści się tylko 3 wątki naraz (zamiast 6, jak wcześniej) - ktoś tam w allegro chyba uwielbia, gdy rolki myszek jarają się jak czarownice na stosie.

EDIT
Jak właśnie się okazało, gdy odpowiadam na jakiegoś posta, to moja odpowiedź wskakuje bezpośrednio pod niego (mimo ustawienia sortowania liniowego, a nie z drzewkiem) i żeby wskoczył na koniec wątku (czyli tak jak powinien w ww. sortowaniu), trzeba odświeżyć stronę.
Serio tego forum nie można raz skonfigurować i w cholerę zostawić, tylko co chwilę kompulsywnie przy nim grzebać na chybił-trafił? Po raz kolejny odnoszę wrażenie, że ludzie którzy zajmują się forum dopiero tego Khorosa się uczą (metodą prób i błędów).

EDIT2
No to już całkiem "super", bo wcześniej można było przycisk "odpowiedz" otworzyć w nowej karcie, ale właśnie zostało to uniemożliwione.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Knowhere @cookie000 dziękuję za Wasze zgłoszenia. Sprawę powielania postów wyjaśniamy i naprawiamy. Licznik podstron to celowa zmiana, widok został ujednolicony do strony kategorii i  głównej. Jeżeli chodzi o dodawanie odpowiedzi i przeładowywanie strony to dodanie odpowiedzi samo w sobie nie powoduje przeładowania strony, a chronologicznie ostatnia odpowiedź pojawia się na końcu dopiero po przeładowaniu.
@Knowhere teraz jeśli chcesz odpowiedzieć w osobnej karcie to klikając w "odpowiedz" i "open in a new tab" w nowej karcie otwiera się cały wątek i możesz tam odpowiedzieć. 
 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

"Sprawę powielania postów wyjaśniamy i naprawiamy." - po co? Post rozpoczynający wątek na każdej podstronie to dobra sprawa (która kiedyś była, ale później została usunięta nie wiedzieć czemu).

"Licznik podstron to celowa zmiana, widok został ujednolicony do strony kategorii i  głównej." - po co?

"teraz jeśli chcesz odpowiedzieć w osobnej karcie to klikając w "odpowiedz" i "open in a new tab" w nowej karcie otwiera się cały wątek i możesz tam odpowiedzieć" - tyle że wtedy w takiej karcie wyświetlał mi się jedynie edytor, a pod nim post na którego odpowiadałem. Teraz wyświetla się cała pierwsza strona wątku. Gdzie sens, gdzie logika?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Dwie ciekawe bajki.

Według wyświetlanych informacji : "Odpowiadasz użytkownikowi Knowhere".

A czy ja się upierałem, że któremukolwiek użytkownikowi chcę odpowiadać? Chciałem kontynuować wątek i się normalnie nie da. Chyba że nie znam magicznego zaklęcia.

Druga. Naprawione emotikony (podgląd) i rozmieszczenie tekstu z obrazkiem. Trzeba edytować aby było Jak dla ludzi.

Bez tytułu.jpg

Zasada najważniejsza! Jak coś dobrze działa, to nie trzeba naprawiać. Ala na Allepstro musi być inaczej.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@DECO-MASTER 

Wcześniej też odpowiadałeś komuś (co w tym tzw. drzewku jest widoczne ; widoczne to nie jest dobre słowo), ale teraz masz teraz doprecyzowane, aby nie było że chciałeś odpisać komu innemu. W ustawieniu chronologicznym i z wywołaniem - nie ma to znaczenia.

A co do emotek: też mam tego glitcha, ale tylko przez chwilkę, zanim się doładują ;]

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@cookie000 No nie do końca, bo teraz wiem, że odpowiadam Tobie, Przez odpowiednie zaklęcie na początku 😀. Wcześniej sądziłem, że to tylko kontynuacja wątku, gdy nie wywołuję osoby.

Nawet gdy ustawię się na końcu kolejki, wychodzi,że komuś odpowiadam. nie da się inaczej.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@DECO-MASTER 

Jak odpowiadałeś na najświeższego posta, to można było odnieść takie wrażenie. Było natomiast tak jak pisałem, a możesz/mogłeś to sobie sprawdzić zmieniając sposób wyświetlania wątku. Tylko że ja korzystam z chronologicznego, bo jest jedynym sensownym przy większej ilości wpisów niż trzy ;D

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@cookie000 Masz rację, co do układu chronologicznego, tylko czy nie wrzuci odpowiedzi na konkretny post, również chronologicznie? Czyli: szukaj, do którego posta się odnosi, bo to było wczoraj? Nie zagłębiałem się w te szczegóły do dziś, dlatego takie wrażenie.

Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@DECO-MASTER 

Poza dopiskiem komu odpowiadasz nie sądzę aby zmieniło się cokolwiek. Żaden przekładaniec z tego nie powstaje w tym trybie wyświetlania - widać to po datach i godzinach.

Zauważyłem jeszcze coś innego - przy przeglądaniu postów użytkownika (a sprawdzałem na moim po zalogowaniu, więc wiem, że powinny być) zniknęła widoczność postów z PG.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@mdrogeria Że kużwa z kim Ty zadzierasz !?!?! 🤣

oznacz moderatorów

milka1234567890
#17 Koryfeusz#

U mnie działają 🤣😁😂

oznacz moderatorów