anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dac7

Client:106901913
#8 Zapaleniec#

Witam.  W 2023 roku w grudniu zamknęłam konto Allegro przez wzgląd na przeprowadzkę po wyjściu za mąż i zmianę danych.  Problem w tym, że usłyszałam o dyrektywie DAC7 . Sprzedałam jak patrzę po danych z dawnej poczty email w 2023 roku 37 przedmiotów na łączną sumę 3220zł. Spełniłam tym samem z jeden z wymagać raportowania. Problem w tym, że jak mam ro zrobić skoro konto już nie istnieje i nawet nie wiem gdzie mam  podać te dane, które wymagają ?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, a po co!

oznacz moderatorów

Client:106901913
#8 Zapaleniec#

Skoro spełniam wymagania wolę wiedzieć by mnie potem nie ścigano, że czegoś nie przekazałam nawet nie wiedząc o tym w jaki sposób mam to zrobić. To jest Polska...przestępcy siedzą w europarlamencie a za kradzież batonika idzie się siedzieć.

oznacz moderatorów

Client:106901913
#8 Zapaleniec#

A ponadto po prostu spełniam wymagania dyrektywy mimo,ze jest to totalna bzdura w mym przypadku.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:106901913 ale użytkownicy nie muszą na siebie donosić obowiązek raportowania spoczywa na platformach sprzedażowych a ty tylko będziesz jak coś musiała się wytłumaczyć w US.

oznacz moderatorów

Client:106901913
#8 Zapaleniec#

a co tutaj do donoszenia? Moja sprzedaż nie podlega żadnemu opodatkowaniu więc wypełnienie czegokolwiek nie ma dla mnie znaczenia. Chce wiedzieć w jaki sposób mam to zrobić skoro konto nie istnieje.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:106901913 na allegro spoczywa obowiązek raportowania a na użytkowniku kwestie wyjaśnienia owych transakcji w US (o ile dostaniesz wezwanie)

oznacz moderatorów

godar456
#11 Animator#

Czy podasz swoje dane,  czy nie podasz i tak  twoje dane zostaną przekazane,  nie bój nic ..... a rozliczyłas się z US z tej kwoty? 

oznacz moderatorów

Client:106901913
#8 Zapaleniec#

czy na GŁÓWKE UPADLEŚ? ze starych szmat, sukienki ślubnej i 3  garnków?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:106901913 możesz być spokojna.
Dane zamkniętego konta, możesz przekazać kontaktując się z nami za pomocą formularza. Jednak powinno to być konto z Twoimi danymi, nie innej osoby. W wiadomości podaj proszę login (jeśli nie pamiętasz loginu, to może to być adres e-mail, na które konto zostało założone), Doradca doda te dane do konta, na którym prowadziłaś sprzedaż.  

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów