anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro nakłada ograniczenia-blokady na konta?

primamarket
#7 Wielbiciel#

Allegro nałożyło na moje konto ograniczenie w postaci blokady sprzedaży. Nowe firmowe konto  aktywne było przez okres ok 1 miesiąca,  a sprzedaż na nim prowadzona ostatnie dwa tygodnie przed nałożeniem blokady.

Zarzucono mi "współpracę" z właścicielem innego konta które zostało zawieszone. Istotnie taki fakt miał miejsce ponieważ od innej firmy (właściciela konta z którym mnie powiązano prowadzącym działalność w tym samym obiekcie biurowym) odkupiłem model biznesowy wraz z towarem i materiałami marketingowymi. Upraszczając

odkupiłem większość majątku tamtej firmy. Zaangażowałem również byłego pracownika wymienionej firmy.

Całą sytuację opisałem wielokrotnie pracownikom Allegro, a w odpowiedzi słyszę jak mantrę :

odblokowanie mojego konta będzie możliwe po wyjaśnieniu sytuacji na koncie ****** (konto firmy z którą dokonałem transakcji)

Poinformowano mnie również, że posiadają dowody na powiązanie kont lecz mnie ich nie przedstawili zasłaniając się tajemnicą firmową. Nie przekazali również informacji w jaki sposób mogę odblokować konto tylko udzielili wyjaśnienia, że należy się zalogować ta "tamtym" koncie i rozwiązać sprawę. Po całym zajściu oczywiście z właścicielem firmy od której kupiłem model biznesowy nie mam kontaktu. Pracownik którego przejąłem po wielokrotnych uporczywych naciskach z mojej strony na wyjaśnienie całej sytuacji 

zrezygnował ze współpracy.  Zostałem z towarem, zablokowanym kontem bez racjonalnego sposobu na rozwiązanie tej sytuacji. 

Temat opisałem bardzo pobieżnie. Nie jestem wielbicielem serwisu Allegro i gdyby nie fakt, że jest monopolista na polskim rynku i inne platformy nie dają możliwość wygenerowania zadowalającej sprzedaży  nie walczył bym...

Po konsultacjach z prawnikiem rozważam zebranie grupy osób które zostały potraktowane podobnie jak ja i wytoczenie pozwu zbiorowego w przedmiotowej sprawie. Myślę, że można również pomyśleć o procesie pod kątem praktyk monopolistycznych.

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

primamarket
#7 Wielbiciel#

Od tego jest prawnik aby wiedział. Przed zakupem konsultowałem to z nim. Mam na rachunkach odpowiednie klauzule. Tylko pieczątki allegro brakuje. hahaha

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@primamarketNo to idz do sądu, nie rozumiem czego oczekujesz na forum ludzi którzy w większości są kupującymi lub sprzedającymi poza radami, nie sądzę aby mogli więcej niż Twój prawnik 😉 Może jakiś mod się odniesie i Ci potwierdzi że sprawa jest w toku 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

merytorycznie odpowiedź jest mierna. Więc czego taki użytkownik jak Ty sztuka w tym temacie. Jako pracownik Allegro jesteś doskonale zorientowany, że pisdanie tutaj niewiele daje. A ja piszę i zbieram materiały. hahaha

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@primamarket Wszyscy pracownicy Allegro mają na Allegro Gadane specjalne oznaczenia, a nasz zespół możesz poznać w tym wpisie. Możesz zbierać sobie materiały, gdzie tylko masz ochotę, ale jako przedstawiciel firmy tutaj nie mam dla Ciebie żadnych nowych informacji w sprawie blokady Twojego konta niż te, które otrzymałaś  z Działu Bezpieczeństwa Allegro w wiadomościach mailowych.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

W świetle prawa obowiązującego w RP sprzedawca towaru lub usługi nie ma prawa do odmowy jej sprzedaży. To samo tyczy się ograniczenia dostępu do świadczonej usługi w czasie jej trwania. Nawet w przypadku tzw. naruszenia regulaminu istotne  są przepisy prawa i regulamin musi być z nimi zgodny w przeciwnym wypadku stanowi to złamanie prawa i wiąże się z konsekwencjami. 

 

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@primamarket - Ale żeby sprzedawać aktywnie, koniecznym jest posiadanie uprawnień które teraz masz zblokowane. Nie masz wg mnie racji.

Prawnik ? Prawnik zawsze powie Ci że masz rację, ale potem okazuje się różnie. Jego celem jest prowadzenie sprawy. Chyba że "success fee".

Poza tym, uważasz że odpowiadający na Twoje pytania to pracownicy Allegro ?
Masz rangę "7" więc pewnie wiesz że tak nie jest.....

Ogólnie jednak wiem, że różnie to bywa z tymi poblokowanymi kontami....

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Powiedział co wiedział lecz nic nie wiedział.  Ranga "7" to dobrze czy źle. Ja się w tych tematach nie orientuje. Kolejny pracownik Allegro. Chyba jednak się zaangażuje w tę książkę. A w kwestii prawnika to mój jest realistą i nie opowiada mi bajek tylko stawia sprawy prosto. Na jakiej podstawie oceniasz mojego adwokata? 

Czy uważasz, że brat mojego ojca będzie mnie mamił obiecankami wygranej sprawy

i stwarzał pozory? Wiem na czym stoję. 

Odbiegacie od tematu i dalsza dyskusja jest warta pożałowania.

Jeżeli tutaj wypowiedziała się choć jedna osoba nie będąca pracownikiem Allegro to proszę o informacje na e-mail: [edycja]

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@primamarket tu odpisują Ci sami forumowicze, pracownicy allegro rzadko tu zaglądają i mają zamiast rangi ( moderator ) 😄 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 Jesteśmy tu każdego dnia, więc skoro to jest rzadko, to często oznaczałoby 24/7 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ bardziej miałem na myśli że nie uczestniczycie w dyskusjach 🙂 chyba że potrzebna interwencja czy sprostowanie informacji 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11  pamiętaj kogo zna @_HolaOla_ 😃

80868dfec2a22617fae5f7405eb6594a.jpg

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Ola moderator-manipulator powiedziała co wiedziała. żadnych nowych informacji 

czyli: do czasu wyjaśnienia sprawy na koncie pl****** ..... 

Co takiego napisałem, że oficjalny pracownik allegro mnie zaszczycił. 

Uogólniając sprawę to na "wolnych" forach uczestnicy wygłaszają opinie 

zgoła w odmienny sposób niż na Allegro gadane. Hahaha

Ale farsa....

A co powiecie np. o bezprawnym udostępnianiu danych z serwisu oficerom służb bez nakazu. Taka nieformalna kooperacja. 

 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@primamarket Prosiłeś o wypowiedź pracowników Allegro, więc jako przedstawiciel firmy tutaj, wskazałam Ci wszystkie informacje na temat blokady Twojego konta. Nie będę się natomiast odnosić do insynuacji i wszelkich teorii spiskowych o współpracy z tajnymi służbami, które nie mają miejsca. 

Przy okazji, czy Twój prawnik poinformował Cię także, że za nazywanie ludzi manipulatorami, oszustami itp. bez dowodów, mogą Cię spotkać konsekwencje prawne? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

😂🤣no to pogadali

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

😂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@primamarketMasz bardzo dziwne roszczeniowe podejście do problemu, uwierz mi takim podejściem więcej sobie szkodzisz niż pomagasz. Sam potrzebujesz niby pomocy w rozwiązaniu blokady i sam nie chcesz skorzystać z żadnych rad a tylko piszesz "ma być i koniec!" Prawnik powinien za Ciebie tu napisać i zapewne szybciej sprawę by załatwił bo z pewnością grzecznie próbował skorzystać z rad i dopytaj o wszelkie inne. Sprawy się zaczyna załatwiać w jak najmilszy i spokojny sposób zanim się przejdzie do roszczeń i żądań 😉

Odpowiadam na Twoją kolejną odpowiedź która się zaczęła pojawiać 😉

Nie, nie jestem pracownikiem Allegro i nie zamierzam, a oni i tak by mnie nie zatrudnili bo mam zbyt wysokie oczekiwania co do wynagrodzenia 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@ZibiK30 - wg zasady "z wielką d**ą wejdziesz wszędzie, z wielką gębą - nigdzie"

A niech se ujada. Mnie to bawi.

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Mam zasady, poczucie własnej godności i wartości. Nie zamierzam się koić przed nikim. Jeżeli popełniam błąd to pozapraszam i staram się go naprawić. Natomiast nie pozwolę sobie na takie traktowanie mojej osoby. Ja jestem uczciwym człowiekiem! Więc nie pozwolę sobie na takie traktowanie

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@primamarket  ja tak tylko dopytam..pozapraszasz nas na jakiś bankiecik? Mam nadzieję,że trunki będą zacne bo tylko takie preferuję 🐱

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów