anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro nakłada ograniczenia-blokady na konta?

primamarket
#7 Wielbiciel#

Allegro nałożyło na moje konto ograniczenie w postaci blokady sprzedaży. Nowe firmowe konto  aktywne było przez okres ok 1 miesiąca,  a sprzedaż na nim prowadzona ostatnie dwa tygodnie przed nałożeniem blokady.

Zarzucono mi "współpracę" z właścicielem innego konta które zostało zawieszone. Istotnie taki fakt miał miejsce ponieważ od innej firmy (właściciela konta z którym mnie powiązano prowadzącym działalność w tym samym obiekcie biurowym) odkupiłem model biznesowy wraz z towarem i materiałami marketingowymi. Upraszczając

odkupiłem większość majątku tamtej firmy. Zaangażowałem również byłego pracownika wymienionej firmy.

Całą sytuację opisałem wielokrotnie pracownikom Allegro, a w odpowiedzi słyszę jak mantrę :

odblokowanie mojego konta będzie możliwe po wyjaśnieniu sytuacji na koncie ****** (konto firmy z którą dokonałem transakcji)

Poinformowano mnie również, że posiadają dowody na powiązanie kont lecz mnie ich nie przedstawili zasłaniając się tajemnicą firmową. Nie przekazali również informacji w jaki sposób mogę odblokować konto tylko udzielili wyjaśnienia, że należy się zalogować ta "tamtym" koncie i rozwiązać sprawę. Po całym zajściu oczywiście z właścicielem firmy od której kupiłem model biznesowy nie mam kontaktu. Pracownik którego przejąłem po wielokrotnych uporczywych naciskach z mojej strony na wyjaśnienie całej sytuacji 

zrezygnował ze współpracy.  Zostałem z towarem, zablokowanym kontem bez racjonalnego sposobu na rozwiązanie tej sytuacji. 

Temat opisałem bardzo pobieżnie. Nie jestem wielbicielem serwisu Allegro i gdyby nie fakt, że jest monopolista na polskim rynku i inne platformy nie dają możliwość wygenerowania zadowalającej sprzedaży  nie walczył bym...

Po konsultacjach z prawnikiem rozważam zebranie grupy osób które zostały potraktowane podobnie jak ja i wytoczenie pozwu zbiorowego w przedmiotowej sprawie. Myślę, że można również pomyśleć o procesie pod kątem praktyk monopolistycznych.

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

xyz96
#21 Demiurg#

Sytuacje opisywane tu wielokrotnie. Jeśli Allegro stwierdzi jakiekolwiek powiązanie kont, a właściciel tego starszego konta ma przeterminowane zobowiązania finansowe wobec Allegro, nowe konto będzie zablokowane do czasu spłaty. Nie jest to niezgodne z prawem. Nie można zmusić Allegro, aby komukolwiek umożliwiało wystawianie tu przedmiotów. Umożliwia tedy, gdy chce.

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Oczywiście gdyby istniała alternatywa. Allegro to monopolista. Tu tkwi problem. 

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Allegro każdą sprawę traktuje szablonowo nie analizując poszczególnych przypadków.

Efektem takiego działania są bezprawne i nielogiczne blokady kont.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@primamarket konkrety?🤔 jak się domyslam masz blokadę? Co Ci napisali w emailu?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#

@primamarket Drugi post bardziej Ci nie pomoże.

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Jeszcze nie nacisnąłem publikuj i już widzieliście co piszę.... dobre

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@primamarket Niestety dla Ciebie najczęstsze przypadki ( biznesowe) takich zawieszeń to :

- były wspólnik

- była firma

- były pracownik

- obecny pracownik logujacy się z innych kont z Twojego komputera

Niestety mimo, że czasem powiązania są watpliwe - Allegro tak walczy o należności. Musisz to wyjaśnić z byłym właścicielem... 😞

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Próbowałem. Im bardziej naciskałem tym bardziej kontakt się "oddalał" i teraz nie odbiera telefonów.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@primamarketSprzedajesz jako inny zarejestrowany podmiot gospodarczy czy osoba prywatna? Jeśli to pierwsze i ta firma nie została zarejestrowana w tym czasie gdy tamta ma te problemy z blokadą, to prześlij Allegro faktury zakupu towarów tamtej firmy. Tu zapewne szczegóły mogą być ważne jak daty i rodzaj problemów tamtej firmy

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Nie moja firma ma już ponad 2 lata. A tamta powstała po czym się zwinęła, a ja okazyjne kupiłem wszystko. Poznałem ich tylko dlatego że wynajęli pomieszczenia w tym samym obiekcie. I korzystali z usług tego samego informatyka.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@primamarket jeśli zakupiłeś firmę ( towar. biuro, magazyn itp. ) od kogoś innego to podeślij im umowę że przejąłeś firmę drogą kupna-sprzedaży, powinno pomóc. O ile to jest powód blokady i wszystko piszesz 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Problem w tym, że Allegro to nie interesuje. 

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Kilka odpowiedzi w przeciągu dwóch godzin, a teraz cisza. Pracownicy Allegro odpowiadają błyskawicznie na posty po czym o nich "zapominają" 

Allegro gadane to wielkie oszustwo

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Cisza... Kilka osób w Polsce zamieściło nowe tematy na forum i już wszyscy doskonale wiemy, że Wasz szablon odpowiedzi-działania jest identyczny.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@primamarket Tu to tylko niektórzy są pracownikami Allegro, część to sprzedawcy i kupujący 😉 Prześlij papiery o których wyżej pisałem, czyli dowody zakupów tego całego towaru. Ważne daty, bo jak firma sprzedała po tym jak złożyła wniosek o upadłości lub ma już jakiegoś komornika, syndyka lub prowadzona jest jakaś sprawa dotycząca pochodzenia towaru to możesz mieć problemy.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Kupiłem wszystko na fakturę i zapłaciłem na co mam dokumenty więc tworzenie

drugiego dna nie ma sensu. Jedyny problem to Allegro które pomimo zawarcia ze mną umowy (rejestracja i pełna aktywacja konta oraz rozpoczęcie sprzedaży)

zablokowało mnie... Problem w tym że serwis zaakceptował wszystko po czym po czasie bezprawnie wycofał się ze współpracy nakładając bezprawną blokadę co poskutkowało znacznymi stratami finansowymi mojej osoby.

Mój prawnik nie widzi podstaw do sądzenia się z moim kontrahentem ponieważ on wywiązał się z umowy kupna sprzedaży i sprzedał mi pełnowartościowe produkty i materiały. Natomiast jego relacje z Allegro w świetle prawa nie 

powinny mieć żadnego wpływu na moją działalność. Tak ironicznie to mógłbym

porównać to do sytuacji kiedy karali byśmy dzieci zbrodniarzy wojennych za to że mieszkali z nimi pod jednym dachem. Analogia jest porównywalna.

Ja nie zamierzam odpuścić i dać się poniewierać Allegro. Jak już wspomniałem gdyby nie monopol tego serwisu to nie zabiegał bym o sprzedażna jego platformie. Nie może tak być by monopolista wbrew logice i zasadą współżycia społecznego decydował o losach przedsiębiorcy wg. swojego "widzi mi się"

Nikt z allegro nie chciał ode mnie żadnych dokumentów. Moje argumenty nikogo tam nie interesują.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@primamarketJa tylko Ci radzę co może pomóc Ci szybciej załatwić sprawę. Możesz się wykłócać z Alllegro ale oni i tak będą wymagali różnych dowodów i informacji 😉

Twój prawnik na jakiej podstawie tak twierdzi? Skąd wie że nie toczy się jakaś sprawa przeciwko tamtej firmie a Allegro może być stroną w sprawie lub świadkiem? Nie bronie w żadnym razie Allegro, ale wiem, ze mogą być przesłanki dla tej blokady, stąd też rady co możesz im wysłać aby nie mieli wątpliwości że Ty jesteś zupełnie bezstronny. Nie chcą nic to też muszą Ci wyjaśnić powód blokady, chyba że nie mogą 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

primamarket
#7 Wielbiciel#

Czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem. Nałożyli mi blokadę i niczego ode mnie nie chcą. Nikt ze mną nie rozmawia tylko informuje że zdjęcie blokady jest uzależnione od wyjaśnienia sytuacji na koncie pl********. Idź do kolegi z tamtego działu i powiedz mu to co do mnie piszesz. Może rozumie słowo mówione bo z pisanym mają problemy.

oznacz moderatorów

ifonka-zaba
#14 Krzewiciel#

@primamarket  Idź do kolegi z tamtego działu i powiedz mu to co do mnie piszesz. Może rozumie słowo mówione bo z pisanym mają problemy.

Może Ty zrozumiesz, że piszesz do kogoś kto jest takim samym użytkownikiem allegro jak Ty z tą różnicą, że Ty masz problem a on chce Ci doradzić jak ten problem rozwiązać. I nie ma jak iść do innego działu

____________
dla przyjaciół Żaba
oznacz moderatorów