anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego allegro pobiera opłatę za pobranie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Sklepirysowa
#9 Pomysłodawca#

Dlaczego allegro pobiera opłatę 4 zł (jako opłata dodatkowa) za pobranie z opcji allegro kurier dpd skoro robię przesyłki z zew. firmy(apaczka)? Ewentualnie jak reklamować(gdzie?)

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11
xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
Sklepirysowa
#9 Pomysłodawca#

Klient kupił produkt i wybrał opcję kurier + pobranie. Nie mam podpisanej umowy z dpd więc realizuje takie przesyłki przez apaczkę. Teraz allegro zaczęło doliczać mi do każdego transportu z pobraniem 4 zł jako opłatę dodatkową. Dlaczego? Wcześniej czegoś takiego nie było.

oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Sklepirysowa To jest prowizja od kosztów dostawy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 za wysoka kwota 🙂  @Sklepirysowa jest to dopłata do przesyłki smart którą Ty pokrywasz 3,99 zł w smarcie 🙂  

Allegro Smart!

Jeśli dla danego zamówienia poprawnie przekażesz adres e-mail kupującego i przy płatności z góry jest ono opłacone przez Allegro Finanse*, rozliczenie przesyłek w ramach Allegro Smart! jest teraz dla ciebie łatwiejsze:

________
Κώστας
oznacz moderatorów
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@kostas11 Licho wie 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1 nie wiem czy ten broker ale rozliczają 0 zł - 0 zł a do salda 3,99 zł do niczego innego mi ta kwota nie pasuje 🙂 

Chyba że autor podwójnie płaci ustawił allegro dpd i ma 0 zł allegro dolicza 3,99 zł a do brokera płaci normalnie 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Sklepirysowa
#9 Pomysłodawca#

Nie chodzi o prowizję 3,99 tylko o dodatkową opłatę w wysokości 4,00zł którą pobiera dodatkowo allegro

 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Sklepirysowa tak piszę o opłacie 3,99 zł 

Podaj kod płatności lub co jest w saldzie allegro ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Sklepirysowa
#9 Pomysłodawca#

NIe chodzi o prowizję 3.99 tylko o opłatę DODATKOWĄ 4,00 ZŁOTEGO od przesyłki pobraniowej

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Sklepirysowa Zamiast tutaj zgadywać i dociekać, łatwiej Ci będzie zapytać na czacie Allegro; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=7f980b3b-184b-4f4a-9ad4-7e833245df10 Po chwili sprawa się wyjaśni.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@Sklepirysowa dobra już wiem 🙂

W przypadku przesyłek poza Allegro Smart! metodę Allegro Kurier DPD pobranie kupisz od Allegro za 15,99 zł brutto (nadanie paczki 11,99 zł + płatność za pobraniem 4 zł).

  • Opłatę za nadanie przesyłki (11,99 zł brutto) umieścimy w rozliczeniach na twoim koncie w miesiącu realizacji usługi.
  • Płatność za pobraniem jest usługą dodatkową, więc opłatę (4 zł brutto) umieścimy w rozliczeniach najpóźniej w miesiącu następnym po nadaniu paczki.

Jeśli całość opłacasz u brokera to masz źle cennik ustawiony i podwójnie Ci pobierają 😞

 Jeśli korzystasz z DPD przez pośrednika - ustal, czy pośrednik nie obciąży cię za przesyłki nadane metodą Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie.

Jeśli nie chcesz tak się rozliczać 

  1. Wyłącz w swoich cennikach metody Allegro Kurier DPD i Allegro Kurier DPD pobranie.
  2. Udostępnij metody Kurier DPD i Kurier DPD pobranie i ustaw dla nich dowolne ceny, zgodnie z twoją umową z DPD. Metody bez przedrostka Allegro będziesz rozliczać z DPD.

________
Κώστας
oznacz moderatorów