anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego Allegro pozwala na kopiowanie aukcji oszustom z Chin ?

recznierobione2
#7 Wielbiciel#

Sprzedaję na Allegro ręcznie robione bransoletki i od jakiegoś czasu zaczęły się pojawiać identyczne aukcje moich produktów, oferowanych przez innych użytkowników z Chin (m.in. zhaoheng11, wangpeng18, Jixzl004ZWW, GongcZYQ, ongyanshangmao) - aukcje są w całości kopiowane. Jest to kradzież zdjęć, opisu oraz samego produktu. Zgłaszałam sprawę - dlaczego Allegro nic z tym nie robi ? Sprzedający z Chin nie posiadają tych produktów ponieważ jest to rękodzieło, mogą mieć co najwyżej PODRÓBKI. Co zrobić aby Allegro zajęło się tą sprawą?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@recznierobione2 czy zgłaszałaś oferty przez przycisk "zgłoś naruszenie zasad"? 
Podaj proszę przykłady ofert, które Twoim zdaniem naruszają nasze zasady.

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

recznierobione2
#7 Wielbiciel#

W poprzedniej wiadomości znajdują się moje aukcje, poniżej te skopiowane

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@recznierobione2 Dziękuję. Przekazałam zgłoszenie do zespołu, który zajmie się weryfikacją ofert. 

   Wiktoria
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

recznierobione2
#7 Wielbiciel#

Dziękuję

oznacz moderatorów

recznierobione2
#7 Wielbiciel#

Czekam już ponad tydzień i niestety nic nie zrobiono w mojej sprawie

oznacz moderatorów

milka1234567890
#18 Luminarz#

A na co liczyłeś?

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@recznierobione2 Zgłaszanie naruszeń to walka z wiatrakami , ale dam Ci radę . Podczas tworzenia produktu w katalogu nie stosuj docelowych zdjęć  ,wstaw jedno badziewne i krótki lakoniczny opis , dopiero po zatwierdzeniu edytuj ofertę i ustaw tak jak powinna według Ciebie wyglądać , niestety na piszących ślaczkami nie ma rady , usuną kilka ofert , a na ich miejsce pojawią się nowe .

oznacz moderatorów

recznierobione2
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za radę

oznacz moderatorów

SpeedyGonzalezz
#10 Popularyzator#

@recznierobione2 Niestety, takie złodziejstwo zostało na Allegro usankcjonowane wprowadzeniem tzw. katalogu produktów. Obecnie każdy sprzedający musi się zgodzić na to, że jego własność intelektualna może być kopiowana przez każdego innego. 

Sam czasem odnoszę wrażenie, że obecne Allegro jest chińską podróbą tego fajnego serwisu, który kiedyś istniał pod tym adresem 🐭

--------------------------------------------------
Najszybsza mysz w całym Meksyku
oznacz moderatorów

kateksja
#2 Obserwator#

Allegro było kiedyś fajne? 😄 Haha a to dobre! Chyba dla konsumentów! Bo dla sprzedających NIGDY, no chyba że jest się dużym producentem w niszowej kategorii. 😛 

oznacz moderatorów

q3qPL
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów