anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego moje oferty nie mają SMART?

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Jestem dodany do allegro family i mimo to nie mam SMART w ogłoszeniach, zaznacze że moja srednia ocen wynosi "94.1". Mam 17 pozytywnych ocen i jeden negatywny. 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pecela
#16 Inspirator#

Na Allegro czy Allegro Lokalnie?

oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Na normalnym allegro.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Musisz spełnić warunki, aby twoje aukcje były oznaczone Smartem. Nie ma tu znaczenia czy masz wykupionego Smarta, czy nie (Smart działa jak kupujesz, a nie sprzedajesz).

Tu masz info na ten temat https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/informacje-dla-sprzedajacych/co-zrobic-aby-moje-oferty-by...

 

oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

No czyli utracilem smart przez to, ze ktos wystawil mi negatywa. Czemu allegro tego nie zmieni? "utrzymuj średnią ocen sprzedaży na poziomie co najmniej 98%" No to co ktos moze miec nawet 60 pozytywnych ocen, a przez przypadek trafi na jakiegos allegrowicza co nawet z konkurencji wystawi negatywa i juz jest po koncie? Przeciez nie oplaca mi sie juz tego konta utrzymywac, szybciej zalozyc nowe niz teraz przez rok miec aukcje bez SMART + najnizsze noty w reputacji. Przeciez to powinno byc brane pod uwage stosunek ilosci, a nie tylko same procenty, bo wiadomo firmy na tym nie ucierpia, ale przecietny sprzedawca co ma kilkanascie, kilkadziesiat pozytywnych i zlapie 1x negatywa ma juz praktycznie po koncie bezsens totalny... A negatywa dostalem na 98% od konkurencji bo kupujacy ani nie odbiera telefonow, ani nie wyjasnil za co, wiec pewnie konkurencja.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie przez rok tylko przez miesiąc. Średnia jest liczona z ostatniego miesiąca. Potem powinieneś smarta odzyskać chyba, że w międzyczasie znowu ktoś ocenę obniży. I tak allegro powinno coś z tym zrobić ale allegro ma gdzieś małych sprzedawców i jest jak jest...

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@JaweStudio Allegro family utraciło w tej formie swoją żywotność z datą 3 lipca . Teraz jak chcesz mieć smarta to trzeba go samemu wykupić i spełniać regulaminowe warunki.

oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

Nie, bo moj brat tez ma SMART i mu dziala. Utracilem smart przez to, ze ktos wystawil mi negatywa. Czemu allegro tego nie zmieni? "utrzymuj średnią ocen sprzedaży na poziomie co najmniej 98%" No to co ktos moze miec nawet 60 pozytywnych ocen, a przez przypadek trafi na jakiegos allegrowicza co nawet z konkurencji wystawi negatywa i juz jest po koncie? Przeciez nie oplaca mi sie juz tego konta utrzymywac, szybciej zalozyc nowe niz teraz przez rok miec aukcje bez SMART + najnizsze noty w reputacji. Przeciez to powinno byc brane pod uwage stosunek ilosci, a nie tylko same procenty, bo wiadomo firmy na tym nie ucierpia, ale przecietny sprzedawca co ma kilkanascie, kilkadziesiat pozytywnych i zlapie 1x negatywa ma juz praktycznie po koncie bezsens totalny... A negatywa dostalem na 98% od konkurencji bo kupujacy ani nie odbiera telefonow, ani nie wyjasnil za co, wiec pewnie konkurencja.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@JaweStudio skontaktuj się z klientem , postaraj się rozwiązać problem , usunie ocenę , smart wróci .

oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

No wlasnie dzwonilem 7x, to samo droga email i nic ignorowanie. Ewidentnie kupujacy nie chce tego zalatwic, bo na 98% to zwykle konto konkurencji. Allegro powinno to zmienic i brac takich sprzedajacych mikro jak ja. Przeciez majac 0-50 pozytywnych ocen dostajac 1 negatywa konto traci sens, totalny brak jakiegos sensu. Allegro powinno liczyc stosunek ilosci ocen pozytywnych, a nie ze prymitywnie tylko X procent i sztywniutkie zasady.,..

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

zgadzam się, powinni zaostrzyc, podkręcić tym większym firmom, które nic sobie nie robią z kilkuset negtywnych opinii, a poluzować politykę tym mniejszym o współczynki NKA (Niepoważny Klient Allegro) który często dla zabawy daje negatywy. 

oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

No niestety, taka firma ktora ma tam tysiace pozytywow to takiego negatywa nawet nie odczuje, bo nawet im srednia nie zmieni sie o 0,1%, a w moim przypadku taki jeden negatyw zmienia cale znaczenie konta do smieciowego. Mimo, ze wysylam paczki tego samego dnia, odpisuje natychmiastowo na emaile, od razu zwracam srodki ze zwrotow SMART - wiec mozna powiedziec, ze jestem bardzo dobrym sprzedawca, ale co z tego wystarczy tak jak piszesz jakis niepowazny, czy niezrownowazony klient, albo po prostu ktos z konkurencji i psuje ci cala reputacje i konto nadaje sie na rok do odstawienia. No chyba, ze mowimy o kontach ktore zaczynaja sie od kilkuset pozytywnych ocen

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@JaweStudio masz rację , temat był już wielokrotnie poruszany tym bardziej ,że ilość otrzymywanych ocen w stosunku do zrealizowanych transakcji na przestrzeni ok 1,5 roku spadła o 2/3, pisał już kostas11 w innym wątku cyt ,,  mam wrażenie że przerósł ich kosztowo smart  ,, i robią wszystko , aby jak najmniejsza ilość sprzedawców miała możliwość uczestniczenia w programie . Idąc tokiem myśli uważam , ze trzeba zmierzać w kierunku ograniczenia ilości zwrotów , to jedyna droga do wyjścia z impasu .

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@JaweStudio tutaj są dwie odrębne kwestie:

1. Aby sprzedawać z opcją Smart, musisz spełnić określone warunki

2. W Smart Family nie ma już możliwości dzielenia się Smartem, aby dokonać zakupu. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

JaweStudio
#8 Zapaleniec#

SMART mam tez wykupiony, wiec juz doszedlem do przyczyny, problem lezy w tym, ze wystarczylo dostac 1 negatywna opinie od konkurencji (bo inaczej nie da sie nazwac osoby, ktora wystawia komentarz za nic i nie odpowiada na emaile, ani telefony w celu wyjasnienia.) Powinniscie cos z tym zrobic, bo sztywna zasada, ze konto traci praktycznie na znaczeniu w przypadku jednej negatywnej versus kilka, czy kilkanascie pozotywnych mija sie z celem. Teraz moje konto moge odstawic na rok i oplaca mi sie zalozyc nowe, bo ani nie mam SMARTA w ofertach, do tego punktacja na najnizszym poziomie, a taka firma dostajac negatywa to nawet tego nie zauwazy, bo u nich to kwestia 1/10 procenta albo nawet w ogole zadnej zmiany. Powinno byc cos z tym zrobione, albo mozliwosc negocjacji z allegro usuniecia takiego negatywa skoro nie ma podstaw? Albo inaczej liczone te 98%? 

oznacz moderatorów