anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczeo Allegro żąda skanu mojego dowodu osobistego do weryfikacji konta ?

Client:118273056
#2 Obserwator#

Witam
zalozylem nowe konto by moc sprzedac moja uzywana karte graficzna.
Posiadam tez inne konto od lat na allegro - ale poniewaz w zeszlym roku na zadanie Payu nie wyslalem im skanu mojego dowodu (co uwazam za naruszenie ustawy o ochronie danych) zablokowano mi mozliwosc sprzezdazy  - jesli znowu chce cos sprzedac  - mam zalozyc nowe konto  - tak mi powiedziano w allegro jak i w payu.

no wiec do sedna - zalozylem nowe konto, w ramach weryfikacji musialem dokonac malego przelewu bankowego co tez zrobilem - dzien pozniej konto zweryfikowane wiec wystawiam aukcje z karta graficzna i git....
kilka godzin pozniej - mail ze moje konto zostalo zablokowane, nie mam mozliwosci sprzedazy, aukcja usunieta i jedyny sposob zeby to odkrecic to uwaga - wyslac skany dowodu osobistego z obu stron....
Czy ktos mi moze powiedziec / poradzic  co wlasciwie zrobic w takiej sytuacji?
ja im mojego dowodu nie wysle, innego sposobu weryfikacji nie daja - nie wiem czy isc do prawnika, uokiku czy gdzie ale jak slowo daje to jest jakis cyrk....

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

LEW433
#21 Demiurg#

Idź do prawnika, jak masz za dużo kasy. Nie wyślesz nie odblokują, a nie wszystkie dane musisz wysyłać , część możesz zasłonić.

oznacz moderatorów

Client:118273056
#2 Obserwator#

Lew433 czyli rozumiem ze Ty wyslales i nie widzisz w tym problemu?
ja nie chce nigdzie isc tylko sprzedac normalnie po ludzku przedmiot jak to juz robilem wiele razy na tym portalu....
A wysylanie skanu dowodu osobistego smierdzi naruszeniem ustawy o ochornie danych osobowych na kilometr....juz nie wspominajac o tym ze skad mam wiedziec co sie z tym skanem bedzie dalej dzialo, kto ma do niego dostep, czy zaraz kto na mnie kredytu nie wiezmie czy cos tam jeszcze... to sa dane wrazliwe i allegro nie ma prawa ich zadac w takiej formie.
mamy 21 wiek - da sie weryfikowac tozsamosc przelewem z konta, jest profil zaufany, nie rozumiem dlaczego nie mozna tej sprawy zalatwic w ten sposob

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

OK zapytaj moderację i uwierz albo nie, nie wyślesz nic tu nie sprzedaż!

oznacz moderatorów

Madex0
#10 Popularyzator#

Zakryj j dane wrażliwe pesel i numer dowodu osobistego i wyślij 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:118273056 My to rozumiemy i nam to się też nie podoba ale portal nałożył taki wymóg i póki co każdy ma wybór udostępnić swoje dane do weryfikacji lub pogodzić się z blokadą .

oznacz moderatorów

Client:118273056
#2 Obserwator#

coz, dzieki za odpowiedz... zapytalem liczac ze moze jest jakis sposob zeby to obejsc o ktorym jacys stali wyjadacze beda wiedziec , a ktory moze nie jest taki oczywisty dla kazdego.

oznacz moderatorów