anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dodanie produktu z tym samym eanem, ale inną ilością

Methrylis
#13 Ambasador#

Jak w temacie. Chcę dodać ofertę jednego balonika foliowego, ale ean cały czas uparcie mi go łączy z dziesięcioma balonami. Jak mogę to zmienić? Bo to jest jednak bardzo istotna informacja i jeśli allegro mi automatycznie połączy ofertę z 10 sztukami, to błąd, według kupujących, będzie po mojej stronie. 

Nr oferty: 15110732788

EAN: 5900779110892

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Methrylis_0-1706686343418.png

 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis Widzę, że poprawnie uzupełniłaś parametr z liczbą sztuk. Co się dzieje, kiedy wybierasz "Nie łącz z katalogiem"?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@nat_not produkt zostaje opublikowany, ale bez połączenia z katalogiem. A niedługo później allegro automatycznie mi go łączy z produktem z 10 sztukami

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Methrylis Czy próbowałaś utworzyć nowy produkt z jedną sztuką? Powinien funkcjonować jak wariant tego, który już istnieje.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@nat_not Właśnie w tym kłopot, że ilekroć próbuję, allegro od razu każe mi go połączyć z tym jednym produktem z 10 sztukami

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Methrylis @nat_not  a czy to nie jest tak że inna ilość powinna mieć inny EAN ? Ostatnio nadawaliśmy EANy własnym produktom i tam była opcja nadania dla pojedynczej sztuki oraz osobnego kodu dla opakowania zbiorczego. Byc może tu jest problem ? że kod EAN powinien byc inny ? 

oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@_Likos_ no owszem, tak dałoby się to obejść, choć wolałabym tej metody unikać. A przecież ilość powinien być parametrem decydującym o stworzeniu nowego produktu

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@_Likos_ Masz rację.

@Methrylis Jeśli ten kod jest poprawnie przypisany do opakowania balonów zawierającego 10 sztuk, przy wystawianiu jednej musisz podać inny numer. Jeżeli natomiast kod powinien dotyczyć jednej sztuki, możesz zgłosić błąd w produkcie, który już mamy w katalogu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Methrylis
#13 Ambasador#

@nat_not ean jest przez producenta przypisany do całej paczki 100 balonów, a jednak w katalogu widnieją inne ilości niż 100. My sprzedajemy te balony po jednej sztuce, a jednak nie możemy tej oferty wystawić.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Methrylis "przecież ilość powinien być parametrem decydującym o stworzeniu nowego produktu" - dokładnie tak. jest to też jeden z parametrów bazy GS1 czyli nadając kody ean produktu dla jednej sztuki jest inny kod a dla opakownia 10 szt bedzie inny.

My mamy taką sytuacje np z lepami na muchy gdzie dla 1 szt jest inny ean a dla opakowania zbiorczego  100szt jest inny

Ponieważ zaówno prze GS1 jak i przez allegro są one traktowane jako osobne pozycje produktowe 

Dlatego też produkt z jedną sztuką bedzie osobnym produktem niż ten z 10 sztukami balonów - dlatego też powinny mieć inne EANy . Tak ja to rozumiem

oznacz moderatorów