anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Doliczanie za gabaryt

MAMY ROZWIĄZANIE!
e-doniczki_pl
#8 Zapaleniec#

Witam 

Zauważyłem, że ostatnio DPD doliczyło mi za gabaryt paczki. Choć nie była za duża. 

W regulaminie czytamy, że paczka może mieć do 10 kg

Max bok 150 cm

a+b+c = max 300

To by oznaczało, że karton 60x60 mogę wyciągnąć w górę na 120 cm. A takich wielkich paczek nigdy nie wysyłaliśmy.

Paczki też nie były ciężkie.

Ma ktoś informację jak liczona jest waga gabarytowa w DPD?? Może tu sobie coś wymyślili. Bo waga rzeczywista na pewno nie przekroczyła 10 kg.  W regulaminie Allegro DPD załącznik 4 nie ma nic o tym wspomniane. A przynajmniej nie znalazłem.

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
Client:44052296
#21 Demiurg#

@e-doniczki_pl Waga gabarytowa u większości przewoźników  to (długość x szerokość x wysokość) / 6000

oznacz moderatorów
e-doniczki_pl
#8 Zapaleniec#

Dzięki za odp. Powiedz mi gdzie tą informację znalazłeś?

Skoro wysyłam paczki za pośrednictwem allegro - dpd to wypadałoby gdyby ta informacja była zawarta w regulaminie allegro. 

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@e-doniczki_pl jest podana taka informacja

d. W przypadkach, w których wartość stanowiąca wagę gabarytową paczki rozumiana jako : szerokość cm x długość cm x wysokość cm / 6000 przekracza wartość odpowiadającą wadze rzeczywistej paczki, cena za Usługę ustalana jest na podstawie wagi gabarytowej przesyłki.

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4 

oznacz moderatorów
ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

niestety zaczyna się robić ewidentny proceder okradania nas i dopisywania do rachunku niczym pijanemu w agencji towarzyskiej, ja mam na trzech sklepach podoliczane już za dziesiątki paczek, niestety tak się kończy wymyślanie kuriera w smarcie za 40 zł i innych programów które są nie rentowne, ja w obecnej chwili dopracowuje umowę z pocztą Polską bo w smarcie mają paczki do 20 kilo i uciekam z Dpd bo to złodzieje i oszuści  

oznacz moderatorów