anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dostawa listem- pytanie otwarte do Sprzedających

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kaes_2000
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie Sprzedających. Na początku przepraszam, jeżeli pytanie nie w dziale i z góry dziękuję Modowi za przeniesienie. 

Otóż mam pytanie do Sprzedających, dlaczego ostatnio nie udostępniają opcji dostawy listem, poleconym lub zwykłym? Chcę np. kupić kartę pamięci SD do cyfrówki i wyskakują mi opcje dostawy kurierem lub paczkomatem od 9 PLN wzwyż. Nie każdy ma możliwość odbioru od kuriera, nie każdy też ma blsko paczkomat.  Dla wielu dostarczenie do skrzynki pocztowej to najlepsze rozwiązanie, także poleconych, od tego jest "Hermes". Ja swego czasu kupiłem dziesiątki drobnych rzeczy tym sposobem. Rzeczy tanie i małe kupowałem listem zwykłym, na swoje ryzyko i nie zdarzyło mi się aby list nie dotarł. Sądzę, że udostępnienie tych opcji byłoby dla Was, Szanowni Sprzedający, dobrym sposobem na powiększenie grona swoich wiernych i oddanych klientów. 🙂

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
kostas11
#21 Demiurg#

@Kaes_2000 bo pewnie cenowo na jedno wychodzi a paczka lepiej zabezpiecza 🙂 no i terminowość dostaw, awiza itp. to że Tobie to nie przeszkadza ale inni pewnie zawracali gitarę sprzedawcy w szukaniu listu 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

@Kaes_2000 bo allegro nie bieże pod uwagę czasu przewozu listu i błędnie informuje kupujących o terminie realizacji , polecony to same kłopoty , już daaawno go wycofałem z ofert .

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Kaes_2000 Listem zwykłym wysyłka jest ryzykowna i nie ma możliwości śledzenia ani składania reklamacji u przewoźnika dlatego jest pomijana . List polecony priorytetowy usunęło allegro by "wzmocnić" dochody swoich odpowiedników a list polecony ekonomiczny jest nadal (u mnie też) i nie mam skarg póki co od osób które wybierają tę formę dostawy.

oznacz moderatorów
br.
#21 Demiurg#

@Kaes_2000  Na pewno to jest  tanie rozwiązanie  i dobre dla  wielu klientów, ale ma jedną zasadniczą wadę: jest tanie i przynosi zbyt mały zysk z prowizji  dla Allegro.

Więc zapomnij... 😦

oznacz moderatorów
vonNogay
#16 Inspirator#

Jak list jest grubszy niz 2 cm to kosztuje ponad 15 zł, a priorytet ponad 18 zł. Niewiele towarów mieści się w tych 2 cm, nawet karta sd, która jest pewnie opakowana w coś grubszego. Poza tym list idzie kilka dni i klienci mają pretensje, bo allegro im pokazuje szybsza dostawę niż rzeczywista. Listonosz zostawia awizo, mimo, że ktoś jest w domu i też często obrywa za to sprzedawca. List zwykły to ryzyko dla sprzedawcy, nawet jak zaginie jeden na 100 to sprzedawca dostanie negatywa, który mu zepsuje sprzedaz i oczywiście będzie musiał zwrócić kasę albo wysłać przedmiot jeszcze raz. Klienci też wola paczkomaty, do których mają zazwyczaj blisko i nie muszą stać w kolejce z awizo, mało osób lubi pocztę 🙂

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@vonNogay Nie do końca się z tym zgodzę . U mnie ponad 90% przesyłek mieści się w kopercie do 2 cm grubości . Klienci którzy wybierają tę formę też póki co pretensji co do czasu dostawy i jakości obsługi nie wnoszą .Pocztę jednak wybiera coraz mniej osób tak na oko mam tego max. do 20% przesyłek. Osobiście nie ustawiam poczty na końcu wśród dostawców ,są gorsi ale bardziej promowani .

oznacz moderatorów
Kaes_2000
#8 Zapaleniec#

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. 🙂

oznacz moderatorów