anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dwa zakupy od jednej osoby-jedna wysyłka...

AURC
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry.Osoba kupiła na moich aukcjach dwa przedmioty na dwóch aukcjach i zostały jej naliczone dwa koszty przesyłki,jako że są to bardzo malutkie przedmioty uznałam że bardziej w porządku wobec kupującego będzie wysłanie obu rzeczy w jednej przesyłce(wysyłka allegro inpost),zwróciłam przelewem jeden koszt wysyłki.Dopiero dzisiaj,po zastanowieniu się pomyślałam że druga rzecz będzie "wisiała" jako przedmiot nie wysłany ponieważ wydrukowałam jedną etykietę i oba przedmioty "poszły" w tej jednej kopercie.Co w takiej sytuacji mogę zrobić żeby drugi przedmiot nie pozostał jako nie dostarczony?

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:44052296
#21 Demiurg#

@AURC  możesz przypisać numer innej wysyłki z inpost ale chyba to i tak musi być unikatowy numer

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Fair, fajnie ale nie pomyślałaś że kupujący może domagać się wysyłki drugiego przedmiotu!! Oczywiście nie musi tak być ale....różnie bywa.🤔              Informuję, że formularz o zwrot środków za niewykorzystaną etykietę można wypełniać przez co najmniej rok od wygenerowania etykiety.

W celu uzyskania zwrotu środków za etykietę wygenerowaną przez Managera Paczek należy wysłać formularz ze strony: https://inpost.pl/formularz-kontaktowy w temacie kontaktu wybierając: "Chcę otrzymać zwrot środków za niewykorzystaną etykietę lub kod nadania". Środki zostaną zwrócone na konto w Managerze Paczek maksymalnie do 14 dni.

Zaznaczam również, że w przypadku Klientów z podpisaną umową o świadczenie usług kurierskich przez InPost, nie ma konieczności zgłaszania niewykorzystanych etykiet, gdyż nienadane przesyłki nie są fakturowane.
Ale InPost zwraca za nie wykorzystaną etykietę:

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Co ty znowu wypisujesz, a raczej kopiujesz i wklejasz? Przecież wydrukowana została tylko jedna etykieta, poza tym na Lokalnie za niewykorzystaną etykietę sprzedający nie płaci. Opłata jest pobierana dopiero po włożeniu przesyłki do paczkomatu. Ojej.

oznacz moderatorów

AURC
#7 Wielbiciel#

Skorzystałam z formularza,na razie nie mam odpowiedzi,czekam,ale dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#20 Guru#

Może pomoże to usunąć jak poprosisz klienta by anulował tę pozycję która ci wisi. Jak sprzedajesz małe przedmioty to ustaw sobie większą ilość na jedno zamówienie ,ci klienci co umieją czytać to potrafią też połączyć wtedy zamówienie na jedną wysyłkę.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@AURC Nic nie rób, niech sobie wisi jako niedostarczony. Na Lokalnie w niczym Ci to nie przeszkadza. Ważne, że kupujący otrzymał to co kupił i zapłacił mniej za przesyłkę. Bez przesady - chyba o to chodzi, a nie o podporządkowanie się komunikatom bezmyślnego systemu Allegro.

oznacz moderatorów