Autoryzacja nie powiodła się.
Odśwież stronę i spróbuj jeszcze raz.
Chciałbym się dowiedzieć, jak w kontekście dyrektywy DAC-7 są interpretowane transakcje, które zostały anulowane, lecz wcześniej były opłacone (dokonano zwrot środków na konto kupującego).
Posługując się moim przykładem, w 2024 roku miałem 30 transakcji i 30 wpłat od kupujących, 3 z nich jednak anulowałem i środki wróciły na konto kupującego. Czy w takim przypadku moja osoba jest zgłaszana do US?
Każda transakcja jest liczona, nieopłacone także. Witamy w Unii Europejskiej.
Wtedy nie ma mowy o transakcji gdyż definicja transakcji jest ściśle połączona z płatnością:)
Tylko na Allegro tak robią bo na e-bay.pl nie każda bo nieopłaconych czyli anulowanych nie wliczają wcale i piszą o tym wprost .Na V,int,ed z tego co się dowiedziałem też tylko zrealizowane transakcje wliczają do limitu 30 czyli tylko opłacone przez kupujących i wysłane przez sprzedających czyli realnie zrealizowane .
Zgodnie z ustawą, będziemy przekazywać organom podatkowym informacje o Tobie, jeśli w danym roku kalendarzowym:
Słowo " Zrealizujesz " jest tutaj kluczowe:) W momencie gdy nie doszło do opłacenia zamówienia-nie było wysyłki więc nie ma mowy o realizacji zamówienia.
Czyli mam rozumieć iż zamówienie nieopłacone i anulowane nie będzie brane pod uwagę?
Będzie.
Sprawdzajcie zestawienie bo allegro liczy, że tego nie zrobicie i wysyła je do Skarbówki Z BŁĘDNYMI danymi. Wliczają transakcje, które były zwrotami.
Tam jest napisane wyraźnie transakcja.
Sztuka to sztuka. Jak urząd wezwie to wtedy wytłumaczysz co i jak 😉
transakcja nieudana też, czego się spodziewasz po rządzących?
i najlepsze podatek jak znam życie będziesz musiał zapłacić od wszystkich takich transakcji
to, że ktoś zawarł umowę cywilne i nie płaci, nie liczy się
To wynika z wytyczne UE.
W dyrektywie DAC7 nie ma nic że fikcyjne transakcje w których realnie do kupna sprzedaży nie doszło też mają sie liczyć bo to co najwyżej może być absurdalna interpretacja Allego tylko pisze że :
@Zin297 Z tego co ja słyszałem - niestety systemy US nie pozwalają na poprawne raportowanie anulowanych lub zwracanych zamówień. Pozwalają jedynie zgłosić, że transakcja została zawarta i tyle. A ty biedny tłumacz się US, że zamówienie nie zostało zrealizowane bo klient go potem nie chciał. Zalecam dobrze dokumentować wszystkie zwroty i anulacje.
To jest raczej nie możliwe żeby w US był taki wadliwy system .
Niby po co mieli by taki tworzyć ?
system nie jest wadliwy tylko upierdliwy, kasa fiskalna też nie możliwości korekty paragonu
@Zin297 US nie tworzyło systemu dla e-commerce czy dla tej dyrektywy specyficznie. To właśnie Allegro czy inne podmioty dostosowują się do tego, co istnieje od lat żeby spełniać wymogi dyrektywy. Nikt kto budował te systemy nie myślał, że potrzebne będzie zgłaszanie do US takich informacji. Nikt też teraz od ręki nie zbuduje nowych systemów.
@Zin297 napisał(a):
W dyrektywie DAC7 nie ma nic że fikcyjne transakcje w których realnie do kupna sprzedaży nie doszło też mają sie liczyć bo to co najwyżej może być absurdalna interpretacja Allego tylko pisze że :
- zrealizujesz minimum 30 transakcji na Allegro lub
- przeprowadzisz transakcje na łączną kwotę powyżej 2000 euro.
Ustawa mówi o "czynnościach" to co cytujesz to wpisy z pomocy czy artykułów 😄
Trzeba zacząć myśleć i głosować za wyjściem z Uni, gdzie debilni ludzie ustalają głupie ustawy, a Allegro wątpie aby zgłaszało sprzedających, bo jak to zrobią to nie zarobią na sprzedaży. Ludzie są mądrzejsi od skorumpowanych polityków, którzy kradną miliony i nikt im nic nie może zrobić, przeżyjemy to i poczekamy, nie takie czasy przeżyliśmy,
pzdr.
Rosja czeka, zapraszamy.