anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Działalność nierejestrowa - sprzedaż kosmetyków

korka3
#7 Wielbiciel#

Hej, prowadzę działalność nierejestrową. Mam swój sklep internetowy z kosmetykami naturalnymi. Chciałabym sprzedawać je również na allegro. Mam swoje prywatne konto, ale chciałabym móc sprzedawać je pod nazwą sklepu.   Czy jest to możliwe? Ew. co w ogóle radzicie w takiej sytuacji? Może ktoś tez tak działa. 

 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@korka3 Najlepiej założyć nowe konto na dane Twojej firmy i rozpocząć z niego sprzedaż. Jak zarejestrować konto firmowe sprawdzisz tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Ale przecież Wy nie uznajecie czegoś takiego jak działalność nierejestrowana. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@nat_not A jak założy konto firmowe?

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Allegro nie uznaje istnienia w Polsce czegoś takiego jak działalność nierejestrowana (nawet jak masz NIP i jesteś VAT-owcem). Możesz więc co najwyżej sprzedawać jako osoba prywatna (oczywiście odpowiadasz przed kupującym jak każda inna firma).

A co do samych kosmetyków, to tu upewnij się, że nie musisz ewidencjonować sprzedaży na kasie fiskalnej (np. sprzedaż perfum i wód toaletowych musi być nabijana na kasie) oraz czy nie musisz być zarejestrowana do VAT. 

oznacz moderatorów

korka3
#7 Wielbiciel#

Mam NIP i jestem płatnikiem VAT, Nie musze ewidencjonować na kasie, Tylko każda sprzeda z się odbyć się np. przez Internet. Perfum nie sprzedaję. 

Czyli i tak konta firmowego i tak nie założę.

oznacz moderatorów