anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzień dobry, w jaki sposób można rozłączyć trwale połączone oferty z produktem?

e-hami
#8 Zapaleniec#
 
oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

mdrogeria
#21 Demiurg#

zmień- usuń produkt z oferty 

oznacz moderatorów

e-hami
#8 Zapaleniec#

Chodziło mi o trwałe rozłączenie, tak żeby Allegro za chwile nie połączyło tego automatycznie. Na razie jedyne co działa to zamykanie ofert i otwieranie ich na nowo ze zmienionymi parametrami.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@e-hami Czy oferty zostały błędnie połączone z produktami? Dlaczego chcesz usuwać powiązania?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

VELADOroof
#9 Pomysłodawca#

Czy można samemu ustalić nazwę tego produktu czy jest on zawsze generowany automatycznie ? Czasem powstają bardzo nieczytelne nazwy produktów z połączenia tytułu i kodu produktu. Dodatkowo czasem łączy produkty które się różnią.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@VELADOroof Nie, nie można nadać własnej nazwy. 

Musielibyśmy mieć konkretne przykłady nieczytelnych produktów, żeby się odnieść do Twojego spostrzeżenia.

Oferty są łączone z produktami, jeśli parametry są takie same w obu tych przypadkach.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

e-hami
#8 Zapaleniec#

Allegro dodaje u góry porównywarkę cenową dla większości produktów połączonych. Ta porównywarka kieruje bezpośrednio do najtańszej oferty tego produktu, a raczej nikt kto wydaje kasę na pozycjonowanie, nie chce wspierać konkurencji.

oznacz moderatorów

e-hami
#8 Zapaleniec#

Czy Allegro ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu? Do czasu jakiegoś rozsądnego rozwiązania wstrzymałem całe pozycjonowanie przez Ads'y i po prostu zamykam oferty, w których wyskakuje mi porównywarka cen.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@e-hami  allegro nie ma żadnego pomysłu, bo od samego początku to jest jedno wielkie nieporozumienie. W motoryzacji na potęgę przy sprzedaży zamiennych części sprzedający wpisuje kod producenta części oryginalnej, system mu to przepuszcza, ale nie jest to zgodne z prawdą, bo kod oryginału jest zarezerwowany dla produktu oryginalnego. I finalnie mamy połaczone produktu firmowe z chinczykiem za 5zł. Oczywiście co wyświetli się kupującemu najtaniej. łatwo się domyślić.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

HALECKI
#8 Zapaleniec#

Ja tylko nie rozumiem jaki to ma sens biznesowy dla Allegro, sprzedawcy będą rezygnować z płatnego pozycjonowania, zamykać aukcję, przecież Allegro zarabia na sprzedawcach, a nie na kupujących. Po za  tym ten kult najniższej ceny, a co z jakością obsługi? Liczy się tylko cena. Może jak masowo zaczniemy przechodzić np. do Areny to coś wymyślą, tylko że wtedy może być za późno.

 

oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Pani Moderator jakby była nie z tego świata. "Dlaczego chcesz usuwać powiązania?". Z tego samego powodu, z którego w sklepie stacjonarnym usunę podrzuconą ulotkę konkurencji głoszącą: "Nie kupuj w tym miejscu, bo za rogiem kupisz taniej". W Allegro jest jeszcze gorzej, bo Sprzedawca płaci, za podrzucanie ulotek konkurencji, jakby sam podcinał gałąź na której siedzi.

Powiązania są szkodliwe dla Sprzedawców i Kupujących. Dla Sprzedawców w oczywisty sposób, a dla Kupujących dlatego, że następuje monopolizacja, presja na wyścig szczurów i obniżanie jakości.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@nikl pół biedy jakby te powiązania były jeszcze faktycznie poprawne, ale to jest taki bajzel, że nie idzie tego ogarnąć.

dla przykładu mam w ofercie zawieszki zapachowe do aut, chce je połaczyć w produktem, mam EAN, kod producenta itd. wyskakuje mi komunikat, że nie da się połączyć, bo oferta jest w innej kategorii niż produkt. Ale ja wystawiam w prawidłowej kategorii zawieszki samochodowe, to w jakiej kategorii jest produkt ? pieluchy dla dzieci, kocia karma ? kto to ustala ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

nikl
#13 Ambasador#

Tak, ja sprzedawałem plastikowe flety. Nagle bez mojej wiedzy coś zmienili. Dzwoni klient że chce ten flet drewniany. Patrzę na listę ofert - mam w tytule plastikowy. Klient patrzy na aukcję i ma w tytule drewniany. Ja pier...

oznacz moderatorów

HALECKI
#8 Zapaleniec#

Pani Moderator jest z Allegro, więc nie może krytykować pomysłów pracodawcy i musi udawać, że problemu nie ma. Ale problem jest i to poważny. 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Rozumiem Wasze argumenty. Jednocześnie zachęcam do spojrzenia na produktyzację od strony klientów. Dzięki niej łatwiej znajdują oni przedmioty, które spełniają ich oczekiwania. Grupowanie ofert porządkuje je na listach w kategoriach. Satysfakcja z zakupów sprawia, że klienci chętnie wracają, żeby kupować na Allegro. A przecież chodzi Wam o to, żeby sprzedawać jak najwięcej.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

HALECKI
#8 Zapaleniec#

Pani Natalio, po wyłączeniu pozycjonowania, sprzedaż na Allegro, spadła mi o ok. 80%. W tej chwili przenoszę się na inne portale ze swoimi produktami. Pieniądze, które mógłbym wydać na pozycjonowanie, reklamy, prowizje od sprzedaży pójdą do innego podmiotu. Nie wiem jak bardziej jeszcze mogę Pani uwypuklić problem. Jeszcze raz podkreślam, że nie chodzi o samą produktyzację, ale o porównywarkę cen, która się wyświetla nad aukcją. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@HALECKI  dokładnie, nie chodzi o to czy klient łatwiej znajdzie dany produkt, problemem jest wciskanie klientowi najtańszego produktu. Od teraz promowanie to wyrzucanie pieniędzy w błoto, bo kto będzie chciał opłacać reklamę, po to, żeby sprzedawała jego konkurencja. Nie spotkałem się jeszcze z takim pomysłem biznesowym, to tak jakbym swoim klientom odradzał zakupy u mnie, a wysyłał ich do kogoś innego. To nie jest normalne.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@nat_not  nie tak to działa niestety.

Podam prosty przykład - opłacam promowanie aukcji z produktem oryginalnym. Klient wchodzi w aukcję i wyświetlają mu się w nagłówku tańsze oferty produktów zamiennych, do których klienci wpisali kod produktu oryginalnego (to bardzo częsta praktyka) i zostały połaczone z moim produktem. finalnie klient kupuje tani zamiennik, bo zwraca uwagę na cenę, a nie zagłębia się w treśc aukcji i nie doczytuje dokładnie kto jest producentem, a ja dalej płace promowanie i nic nie sprzedaję. Powiem, jak będzie - większość sprzedawców promujących wartościowe i jakościowe produkty przestanie to robić, bo inni będą podpięci pod ich ofertę ze swoim badziewiem.

Na tą chwilę allegro idzie w kierunku jak ja to nazywam dyskontowej sprzedaży, coś na styl biedronki, nie liczy się jakość, a tylko i wyłącznie cena. Tylko cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Klienci będą oczywiście kupować na portalu, ale nie będą kierować się jakością, a co najwyżej popularnością i ceną. A wiadomo, że produkty najtańsze i najgorsze, będą na topie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

jonee
#7 Wielbiciel#

Od strony klienta wygląda to tak samo beznadziejnie. Nie mogę tego rozdzielić, " jak widzę 26 ofert tego samego produktu", wchodzę a tam różne produkty.. to wolę kupić na jakiejś normalnej stronie. 

oznacz moderatorów

695034567
#7 Wielbiciel#

Grupowanie ofert odbiera klientom widok widełek cenowych, co pozwalało łatwo odróżnić "podejrzane" lub "błędnie wystawione" oferty. Gdzie można to wyłączyć?

oznacz moderatorów