anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzieje się co na Allegro ?:)

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Hej,

taż macie taki "zgon" wakacyjny ?

U mnie od czwartku - prawie nic się nie sprzedaje - jakby odciął tlen....

Może 1/10 z tego co było.

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

drekenzes
#16 Inspirator#

U mnie przez 2-3 dni potrafi nie przyjść nawet jedno tyci zamówienie, a później mnóstwo w kilka dni. I jest tak coraz częściej. Przez ostatnie 10 lat nie było dnia bez choćby maleńkiego zamówienia.

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

aż tak dużego doświadczenia nie mam jak Ty - ale dziwnie to wygląda nie ?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

przyczyną jest wadliwie działająca wyszukiwarka i zabawy allegro z pozycjonowaniem. Ręcznie odcinają ruch na niektórych aukcjach i wszystko pada, co zmusza do promowania i wydawania pieniędzy. To jest celowe działanie, żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy od sprzedawców.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

to może jakiś admin się wypowie jeszcze  ?  bo ja niestety muszę się zgodzić z mikeza - ,że coś tu jest wybitnie "nie tak" Pewne grupy produktowe - pomimo niezłych cen itd - leżą - a np rok temu szło ładnie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Butiktalulla dbają o produkty czy kategorie co przynoszą duże obroty a o mniej popularnych zapominają, plus albo celowe albo brak fachowców od wyszukiwarki, plus i plus i mamy efekt, u mnie jak wyżej sprzedaż falami, czasem prze dwa dni nic a potem w godzinę kilka zamówień i znowu cisza 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

u mnie od jakiegos roku - a jestem mikrus - ale co dzień coś było - czasem fajnie czasem lipa - ale była. A od paru dni - to jakiś żart. Czas chyba jednak myśleć o stacjonarnym sklepie ....

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja tu jestem 20 lat i niestety z przykrością muszę stwierdzić, że ostatnie zmiany wpływają bardzo negatywnie na sprzedaż i zainteresowanie klientów. Oczywiście wakacje mają znaczenie, nie ma się co oszukiwać, ale bardzo wiele osób narzeka na wadliwie działającą wyszukiwarkę, która nie potrafi wskazać prawidłowych fraz i to jest poważna sprawa, która utrudnia wyszukiwanie produktów, mało tego znacznie zwiększa czas jaki trzeba poświęcić, zeby coś odszukać. Sporo osób rezygnuje i szuka na innych marketach. Dochodzą do tego podwyżki cen, bo w końcu trzeba zarobić na prowizję i smarta. Wesoło nie jest, czasy taniego i przyjaznego allegro się skończyły. Wielu sprzedających rezygnuje choć są tutaj już szmat czasu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

coś u Was "drgnęło" ? 🙂 

u mnie od 13 lipca - jakby prąd odciął - wpada może 1 zamówienie maks na dobę - a było ich kilkanaście.

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

Tak jak napisał @mikeza Allegro nie działa poprawnie, zrobił się jeden wielki bubel...

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

od kiedy takie "coś" jest ? U mnie było stabilnie do jakiegoś 13 lipca....

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@Butiktalulla to już się dzieje od dłuższego czasu jakieś 2-3 miesiące wstecz, tyle że nie było to wyczuwalne na taką skalę.

Dodatkowo w tym okresie nastąpiło kilka zmian w zasadzie działania Allegro i wsypało się już na maxa w tym efekt fali czyli sprzedaz tydzień leży a przychodzi jeden dzień dużej ilości zamówień.

 

Dodatkowo ludzie chcą tanio Kupować a na Allegro nie da się już tanio wystawiać żeby coś normalnie zarobić

 

Przykładowo równocześnie mam ten sam asortyment co na Allegro wystawiony na mniejszym portalu i tam jest ruch stały 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

dziękuję Ci bardzo za rozjaśnienie - ten "mniejszy" to rozumiem na"O" ?

U mnie by było fajnie jakby ten "jeden" dzień z dużą ilością wpadał- póki co prawie nic od 2 tyg 😞 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@Butiktalulla jak przyjdzie ten dzień z większą ilością zamówień to nie rekompensuje to nawet wcześniejszego zastoju 

 

My czekamy do końca sierpnia cóż to wydarzy się jeszcze z tymi wysyłkami itp

 

Jeśli faktycznie to wprowadzą to Allegro będziemy już traktować jako dodatek do sprzedaży lub całkowicie zrezygnujemy. 

 

Narazie obserwujemy sytuację ale kolorowo się nie zapowiada 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

"co stanie z wysyłkami" - tz.  ?  Chyba nie jestem w temacie......

 

oznacz moderatorów

AR_Auto_Czesci
#13 Ambasador#

@Butiktalulla przykładowo na siłę jako wymóg do Smart chcą wcisnąć Allegro One Box, który kompletnie nie działa... więcej informacji napewno masz na e-mail 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

jasne - to widziałem. Akurat te "zielone" ich paczkomaty mam odpalone od długiego czasu - nadaję tam promil także nie wypowiem się o działaniu. 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Butiktalulla U mnie do 13-go też się kręciło, nawet powiedziałbym że dobrze, a od trzynastego tak ja napisałeś-jakby ktoś odciął prąd.Przez 8 dni zero sprzedaży, tak jakby oferty nie były widoczne.Co ciekawe, nawet w googlach oferty są słabo widoczne.Wpisując to czego szukam, wyskakuje najpierw Archiwum Allegro i dopiero trzeba szukać aktualnych ofert.Za dużo kombinacji wprowadzili "specjaliści" z Allegro.Wyszukiwarka Allegrowa dobija do dna.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

potwierdzam - od 13tego +-  totalny zjazd. Jak jest dobry dzień to mam jedno zamówienie (!)

Już nawet dla testu odpaliłem ads-y - ale to nie zmieniło nic.

Może moderatorzy się odniosą do sprawy - skoro to problem "masowy" ? 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Butiktalulla U mnie do 13-tego sprzedaż około 400 pozycji po 13 -tym do dziś 18-cie. 

oznacz moderatorów