anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dzieje się co na Allegro ?:)

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Hej,

taż macie taki "zgon" wakacyjny ?

U mnie od czwartku - prawie nic się nie sprzedaje - jakby odciął tlen....

Może 1/10 z tego co było.

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

Butiktalulla
#13 Ambasador#

czyli Ciebie także "odcięło" od 13go lipca - zatem to nie trend wakacyjny raczej... 

Nie są to też trendy długofalowe gdyż jak sama nazwa wskazuje - one idą miesiącami / latami a nie z dnia na dzień : )

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Butiktalulla w żadnym wypadku to nie wina wakacji, ja w godzinę w sklepie internetowym miałem wczoraj tyle zamówień co przez cały weekend na allegro 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

tak - teraz to widzę dokładnie. Zawsze przez wakacje było słabiej - ale nigdy nie "odcięło" z dnia na dzień.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@mwmonety @Butiktalulla czyli efekt działań Allegro, bo nie można tego tłumaczyć asortymentem.Każdy z nas sprzedaje coś innego.

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a jak to się ma u Was do wyświetleń  aukcji ? 

Teraz zerkam - niedziela prawie nic ze sprzedaży ( 23 lipca )  - a u mnie tyle samo wizyt co 5 lipca - gdzie miałem bardzo ładną sprzedaż. 

Od 17 lipca totalny zjazd wizyt - 21 lipca np. to było 1/10 wizyt z 23 lipca.

11 lipca np. miałem prawie 2 x tyle wizyt co 23 go 

Z wczoraj niestety brak statystyk jeszcze.

 

 

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

A co moderatorzy mogą napisać ? Widzimy problem ,mamy problem ? Kto się przyzna ,bez przesady naprawdę w to wierzycie ?:) To teraz humor mi się poprawił 😉  

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

nie - nie jest to mój cel.  Bardziej chciałem zweryfikować czy to problem u mnie - czy u wielu sprzedawców.

Już wiem ,że u wielu. Co z tym zrobię ? Czas pokaże

oznacz moderatorów

drekenzes
#16 Inspirator#

Tzw. "EFEKT ODCINANIA" jest widoczny u coraz większej liczby sprzedawców, i nie jest to już tylko na poziomie "wydaje mi się".

_________________________________________________________
1.07.2024____Allegro ---> Kolekcje...RIP...
oznacz moderatorów

Client:111434837
#9 Pomysłodawca#

A co się wydarzyło 13-tego, że akurat wtedy tak wszystkim spadło?

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

myślę ,że od 13 do dziś - bo sprzedaż wcale nie "wróciła" do poziomu - przed 13tego.

Ale wizyty ( z racjo pogody ? ) wracają do normalności - sprzedaż niestety jeszcze za tym nie idzie....

oznacz moderatorów

prezento-grzes
#11 Animator#

Prostu odbija im się chciwość i eksperymentowanie i tyle w temacie. Głupota i chciwość  rozwija duże skrzydła ale szoruje brzuchem po ziemi .

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

no to skoro my - tz. ja nie sprzedaje - jako mikro sprzedawaca - to ktoś "wskoczył" pewnie w tą lukę.

Najwięksi tak ? Zwiększyli obroty myślicie ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Butiktalulla ależ masz rację mali padają a molochy się rozwijają 🙂

Nawet OSA przejęła 2022 r. już 5 % rynku sprzedaży na swoim portalu 😞 

Jak 2021 r. sprzedali towarów za 333 mln tak 2022 r. mają 2,7 mld  więc wszystko pokazuje do czego to zmierza 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

Kostas11 - na pewno masz rację.

rozumiem iż są to długofalowe działania i tego nie zmienimy. 

Bardziej mnie "ciekawi" co się mogło stać ,że nagle nas tak z dnia na dzień "wycięło" po tym 13 tym lipca. Patrząc na moje obroty - do 13go miałem "stabilnie" - potem zjazd nawet do zera - potem podryg - 2 , 3 dni - a teraz od ponad tygodnia - zero , albo wpadnie jednio zam. za pare zł....   Wakacje pełną gębą ( pogoda  - zatem kumulacja wakacyjna ) - czy może jednak Allegro nagle coś "zrobiło" ? 

Dodam ,że działam także w zupełnie innej branży w hurcie  - nie związaną z Allegro - i tak naprawdę jak kupuje to ew. Unia - Polska - leży od połowy ms... 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Butiktalulla kilka branż zyskuje, mali tracą na sortowaniu, ukrywaniu ofert itp. coraz trudniej coś tu wyszukać, nie mówię o proszku czy papierze toaletowym albo jak ktoś wie co kupić - co szuka, gorzej jak masz coś znaleźć to po kilku minutach masz dość, stos ofert z chin do przegrzebania 😞 

Ja też już nie wiele tu szukam czy kupie 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

promolodz
#10 Popularyzator#

U nas 1/3 sprzedaży z tego samego okresu z zeszłego roku...

Co kilka dni rozmawiam z konsultantami... ponieważ rozwalają mi aukcje wielowariantowe...

Dają takie narzędzie, jak oferty wielowariantowe. Przez kilka lat miałem wystawione takie oferty ( rozmiary i kolory tego samego wyrobu). Teraz oni sami sobie łączą produkty bo biorą pod uwagę jakieś "warianty produktowe". Żaden z konsultantów nie potrafi wprost odpowiedzieć co to jest, jakie parametry biorą pod uwagę itd. W odpowiedziach używają zwrotów, których sami nie rozumieją... Parodia jakaś.

Połączyli mi np krótkie spodenki z zamkami w kieszeniach ( droższe) z krótkimi spodenkami bez zamków ( tańsze). Dla niech to ten sam produkt. Podstawowe parametry w obu produktach są takie same a opcjonalne np: zamki w kieszeniach ich nie obchodzą...

Przez kilka lat obie oferty funkcjonowały równolegle. Mądre głowy wymyśliły... bałagan.

Teraz klient wchodzi przez wyszukiwarkę na tańsze spodenki, klika inny kolor a tu inna cena... hmm sprzedawca oszust, chce mnie naciągnąć...!

A niektóre rozmiary/ kolory wcale nie są w tej ofercie tylko zostawili je jako osobne aukcje...

Od kilku miesięcy słyszę, że pod koniec miesiąca będzie aktualizacja i powinno być dobrze... I jest jeszcze gorzej... Nie da się tak pracować

Ostatnio konsultantka powiedziała, że oni wiedzą, że całość nie działa poprawnie... ale dział techniczny pracuje... A opłaty stałe pobierane w pełnym wymiarze... Mimo, że od dłuższego czasu jest bałagan.

My jeszcze wytrzymamy miesiąc, może dwa... Później wyłączam wszystkie promowania i robimy wyprzedaż po najmniejszych kosztach... i po tylu latach koniec działalności chyba.

Tak " mądre korporacyjne głowy" wymyśliły...

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

potwierdzam - warianty - tragedia.

czyli widzę ,że także potwierdzasz ,że sprzedaż ucieka.

Tylko skoro nam - małym - ucieka - to komuś jednak rośnie : ) 

oznacz moderatorów

bookcat_pl
#7 Wielbiciel#

U nas podobnie, od mniej więcej od 13-14 lipca 50% spadku sprzedaży, mimo obniżek cen.

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

U mnie tak samo tragedia... Wielowarianty leżą od kilku miesięcy, nic się nie wyświetla prawidłowo, spadek obrotu bardzo duży, nic nie pomaga, ani obniżanie cen ani ads. Np wczoraj miałem 70 kliknięć w ads i ani jednej sztuki sprzedanej!!! Mi się kasa nie zgadza, mam mniejsze obroty, zyski  ale oczywiście co miesiąc dla allegro idzie tyle samo(kilka tysięcy faktura) 

oznacz moderatorów

Butiktalulla
#13 Ambasador#

a sumarycznie - wizyty - bardzo Ci spadły od połowy ms ?

oznacz moderatorów