anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Fatalna wielowariantowość produktowa

BrubeckPartner
#7 Wielbiciel#

Wielowarianty produktowe, to najgorsze zamiana na Allegro od kilku lat.

Obecnie wszystko jest rozsypane.

Udało mi się wyprosić zmianę miniatury produktowej dla kilku rozmiarów tego samego produktu.

Niby wszystko jest połączone OK.

https://allegro.pl/oferta/bielizna-termiczna-brubeck-ranger-protect-komplet-13679999809
Oferta jest w dziale turystyka komplety i oferta składa się z zestawu (wybrane 2 produkty z katalogu)
Jest to rozmiar L.

Jednak przy wyborze innego rozmiaru, przechodzi do ofert z samą koszulką !!!

Klient w żaden sposób nie może wybrać oferty, z kompletem innym niż rozmiar L, gdyż pozostałe rozmiary to oferta z samą koszulką.

Tak to ma teraz działać? Takie ułatwienie dla kupujących?

 

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@BrubeckPartner  właśnie tak jest lepiej, nie przejmuj się Twoja konkurencja która ma starsze aukcje będzie miała w wielowariantach wszystko jak należy - nawet sobie dodadzą osobno zestaw i sam t-shirt. 

oznacz moderatorów

BrubeckPartner
#7 Wielbiciel#

Wiem, że to działa globalnie i wszystkim tak wyświetla.

Raczej nie ma tutaj znaczenia oferta, a produkt do niej podpięty.

Chcę zwrócić uwagę na to, że działa to fatalnie.

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BrubeckPartner Czy na pewno dla wszystkich wersji produktu (każdego rozmiaru) utworzyłeś zestaw?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BrubeckPartner
#7 Wielbiciel#

Tak, we wszystkich.

13679999809
13680013272
12626510261
13680004876
13679999147

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BrubeckPartner Sprawdź ponownie warianty, pojawiające się przy ofercie wskazanej w pierwszym poście. To są inne oferty niż te, które wskazałeś.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BrubeckPartner
#7 Wielbiciel#

Co mam sprawdzić?

W pierwszym poście podałem link https://allegro.pl/oferta/bielizna-termiczna-brubeck-ranger-protect-komplet-13679999809.

Poźniej zapytałaś czy mam utworzone zestawy, dla wszystkich rozmiarów.

Napisałem że tak i podałem Ci, które oferty powinny być łączone (utworzone zestawy).

Wasz system jednak będąc w pierwotnym linku (zestaw w rozmiarze L) oferuje rozmiary nie zestawów ofert, których numery podałem, a ofert z samymi koszulkami !!!
Zobacz, że przy zmianie rozmiaru, zmienia się kategoria i zmienia się cena.

Dzieje się tak, bo system miesza oferty zestawów, z ofertami pojedynczych ofert, w których sprzedaję same koszulki.

 

Chciałaś linki do ofert z zestawami to je podałem, żebyś zobaczyła, że są wystawione.

Ale system ich nie pokazuje, a pokazuje oferty z koszulkami (bez zestawów).

Czy teraz to rozumiesz?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@BrubeckPartner Sprawdź czy wszystkie oferty z zestawami dotyczą różnych wersji (rozmiarów) tego samego produktu z katalogu. Jeśli nie, system ich nie łączy i takie działanie nie jest błędem. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

BrubeckPartner
#7 Wielbiciel#

Tak, są to różne rozmiary tego samego produktu!!!

O co tutaj więc chodzi?

Dlaczego tylko w rozmiarze L pojawia się zestaw, a przy wyborze innego rozmiaru wyświetla się już sama koszulka (bez zestawu)?

oznacz moderatorów

sl-aw-ek
#16 Inspirator#

@BrubeckPartner "Raczej nie ma tutaj znaczenia oferta, a produkt do niej podpięty." 

Jeżeli wspaniała produktyzacja na etapie tworzenia produktu nie ogarnęła, że dodawany jest już istniejący produkt tylko w innym rozmiarze ... system nie widzi wariantów produktu więc pokazuje wielowariantowość ofertową którą można zarządzać po staremu i łączyć co się chce i jak się chce. 

Problem "odnalezienia wariantów produktu" dotyczy raczej nowszych ofert/produktów przynajmniej u nas. 

oznacz moderatorów

BrubeckPartner
#7 Wielbiciel#

Możesz podać link do przykładowej swojej oferty?

oznacz moderatorów

smykowo24_pl
#9 Pomysłodawca#

Zgadzam się, to jakaś masakra - w systemie np mam połączoną wielowartościowość, a na allegro każdy kolor jest osobno. I np. tylko w jednym kolorze buta w rozmiarze 22 widać połączenie - ale kliknę na inny kolor czy inny rozmiar połączenia nie ma i nie widać innych kolorów. Masakra - człowiek zamiast pracować poprawia wiecznie błędy allegro !!! Zamieszanie dla nas i dla klientów !

oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

To co Allegro odwaliło z tą wielowariatowością woła o pomstę do nieba.
Tego nie spodziewał się nikt, nawet ci którzy nie spodziewali się niczego dobrego.

Pięciu rozmiarów koszulek nie można połączyć w jeden wariant, koszulki w tej samej kategorii, te same zdjęcia, produkty utworzone i ni cholery nie idzie tego ogarnąć.

To fatalne posunięcie, które wkurza sprzedawcę i klienta!

oznacz moderatorów