anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Firma niezarejestrowana a przekroczenie 1400 zł.

Ksiazki_365Dni
#8 Zapaleniec#

Witam,mam pytanie chodzi mi tutaj o firme niezarejestrowaną.Obrót na allegro jest to kwota sprzedanego przedmiotu plus przesyłka ,czy tą przesyłkę moge odjąć aby nie rejestrować firmy czy koszt przesyłki z którego nic nie mamy zalicza się również do obrotu ?Jeśli na allegro przekroczy się 1400 zł w tym będzie koszt przesyłek inpost i kwota za aukcje trzeba założyć zarejestrować firmę.Z góry dziękuję jeśli ktoś mi odpowie. 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

mdrogeria
#21 Demiurg#

Ksiazki_365Dni Musiał-a -byś wystąpić do naczelnika swojego US o interpretację . Czytałem wiele wypowiedzi na ten temat , ale trudno cokolwiek sugerować . Koszt przesyłki jest Twoim przychodem , ale ze względu na przekroczenie bariery rejestracji firmy Naczelnik US może ,, zaznaczam MOŻE ,, udzielić Ci podmiotowego zezwolenia na zaniechanie zaliczania kosztów przesyłki w poczet przychodu. Warunkiem niemniej będzie refaktura tego kosztu tzn. nie możesz od klienta wymagać aby zapłacił za przesyłkę więcej niż płacisz Ty sam-a

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Ksiazki_365Dni liczy się przychód i masz 7 dni od przekroczenia na zarejestrowanie działalności 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kostas11 przeczytałeś pytanie ??😁

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria no, liczy się przychód czyli wszystko łącznie ze zwrotami, przesyłkami itp. 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

markam43
#13 Ambasador#

@Ksiazki_365Dni Z dostępnych definicji działalności nierejestrowej wynika, że koszt przesyłki jaki ponosisz i jaki płacą Ci kupujący nie jest przychodem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Ksiazki_365DniMożna se to-https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-czy-koszty-przesylki-stanowia-przychod-u-ryczaltowca

poczytać, ale bez interpretacji N US . sam decyzji bym nie podejmował .

oznacz moderatorów

Ksiazki_365Dni
#8 Zapaleniec#

DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDZ ,W TAKIM RAZIE SIĘ DOWIEM W URZĘDZIE .

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Ksiazki_365Dni samo ,, dowiem się ,, to za mało . Tylko podmiotowa interpretacja N US da Ci pewność .

oznacz moderatorów

Ksiazki_365Dni
#8 Zapaleniec#

Biorąc pod uwagę koszty przesyłki nie stanowią one przychodów, jednak w regulaminie sklepu trzeba zawrzeć odpowiednie postanowienia.Rozmawiałem z księgową i trzeba by zawrzeć takie postanowienie jak myślicie gdzie można by było zawrzeć takie postanowienie.

 

oznacz moderatorów

Ksiazki_365Dni
#8 Zapaleniec#

TEŻ TO TAK INTERPRETUJĘ,TYLKO ŻE KOSZT PRZESYŁKI PRZYCHODZI Z PRZYCHODEM W PRZELEWIE Z ALLEGRO .

oznacz moderatorów