anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

gdzie sie wpisuje nr konta do wpłat przez kupujacych?

piraka
#7 Wielbiciel#

witam. wystawiam na allegro pierwszy raz , gdzie sie wpisuje nr konta do wpłat przez kupujacych?

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kostas11
#21 Demiurg#

Nigdzie dostaniesz na Payu 🙂 i będą w zakładce Środki i historia operacji

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

A tu masz jak aktywować Payu tu podajesz swój nr. konta 🙂

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/konfiguracja-konta-do-wyplat/jak-wyplacic-pieniadze-z-all...

________
Κώστας
oznacz moderatorów

krzysiek032
#7 Wielbiciel#

Ja mam w "Środki i historia operacji" do aktywowania "Przelewy24". Payu jest aktywne. Czy warto aktywować również Przelewy24?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krzysiek032 Jak ktoś zapłaci tym sposobem to nie wypłacisz, jak s[sprzedajesz to warto aktywować, ale tam należy wysłać więcej dokumentów do aktywacji.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@krzysiek032 Tak, bo jeśli kupujący wpłaci środki na Twoje saldo w Przelewach24 będziesz mógł od razu zlecić wypłatę pieniędzy na swoje konto. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

krzysiek032
#7 Wielbiciel#

Czyli jak rozumiem kupujący będzie miał w opcjach wyboru Przelewy24 mimo iż ja nie mam aktywnej tej opcji? No dobrze a jeśli nie mam tego aktywowanego a klient zapłaci tą metodą, to w jaki sposób wypłacę pieniądze na swoje konto bankowe? A tak nawiasem mówiąc, to myślałem, że to działa inaczej - że pieniądze za pośrednictwem PayU lub Przelewy24 trafiają automatycznie na moje konto bankowe. Ostatnia moja sprzedaż była wiele lat temu i już nie pamiętam jak to działało.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krzysiek032 Nie, musisz mieć aktywowane i PayU i Przelewy24. Nie trafią na twoje konto jak nie masz ich aktywowanych, będą leżały na koncie AF.

oznacz moderatorów

krzysiek032
#7 Wielbiciel#

No dobrze ale pytałem co dalej mam zrobić żeby trafiły jeśli nie było tej aktywacji w momencie zakupu i ew ile to może potrwać? Jak pytałem na początku czy warto aktywować Przelewy24 to miałem na myśli też to jak często ludzie używają tej opcji. Ma to być sprzedaż jednorazowa i też nie wiadomo czy sprzedam, więc nie wiem czy mi się taka aktywacja w ogóle opłaca.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@krzysiek032 Jeśli pieniądze od kupującego trafią na saldo w Przelewach24 musisz aktywować swoje konto do wypłat, a następnie zlecić wypłatę na swój rachunek bankowy. Jeśli sprzedający dokona wpłaty i płatność jest zakończona prawidłowo, możesz spokojnie wysłać ten przedmiot, bo te środki nie znikną, ani nie mogą zostać w żaden sposób anulowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

krzysiek032
#7 Wielbiciel#

Dziękuję, o taką odpowiedź mi chodziło. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Tak w skrócie: allegro nie chce aby Kupujący płacili Sprzedającym bezpośrednio i przymusza by płacić przez ich pośrednictwo. Pieniążki Sprzedający możne wypłacić dopiero następnego dnia. Dzięki temu że leżakują przez noc na lokacie nocnej pośrednik się wzbogaci.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@piraka Numer konta możesz wpisać w treści oferty, moim zdaniem najlepiej w zakładce Dostawa i płatność, a zdaniem Allegro w zakładce O sprzedającym. Nie możesz jednak nikogo zmuszać do wpłaty bezpośrednio na konto, ale możesz napisać, że jest taka możliwość. Kupujący może jednak mimo to zapłacić przez Allegro Finanse.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 w opisie nie można umieścić nr konta, usuną aukcję 🙂 są do tego zakładki 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A gdzie ja piszę, że w opisie przedmiotu? W treści oferty, a treścią oferty są też zakładki - poczytaj regulamin 🙂

oznacz moderatorów