anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Grupa dyskusyjna o niezdolności Chin do przetrwania w tym kraju.

zhangshixiong
#8 Zapaleniec#

Drodzy doradcy platformy i wszyscy widzowie, którzy dołączyli do tego posta,
Platforma ta działa od kilku miesięcy, a od stycznia 2024 roku do teraz chińscy sprzedawcy wokół mnie przegrywają, a jest wiele +358 holenderskich zarejestrowanych kont kupujących, złośliwie składających zamówienia w chińskich sklepach i nie płacących, przez co wielu znajomych chińskich sprzedawców wokół nich opuszcza Allegro. To bardzo zła praktyka, ale allegro ma taką lukę, dlaczego nie da się jej naprawić, skarżę się na allegro w imieniu chińskich sprzedawców na tę lukę, konkretne złośliwe zlecenie, opisuję je szczegółowo tutaj, +358 zarejestrowanych holenderskich kont kupujących, złośliwe zamówienia w chińskich sklepach, każde zamówienie jest w 4000zł, a nawet ponad 10000zł zamówienia, ale nie płacą, Taka platforma zamówień automatycznie wykryje konto sklepu sprzedawcy i bezpośrednio zamrozi sklep sprzedawcy bez żadnego powodu i przyczyny, a znajomi sprzedawcy, którzy sprzedają towary w Chinach, opuścili allegro. Wyjaśniłem lukę w allegro, ale technicy allegro powoli rozwiązują ten problem dla naszych chińskich sprzedawców,

oznacz moderatorów
33 ODPOWIEDZI 33

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Może wreszcie zniknie ten "śmietnik" z Chin. Przynajmniej w mojej branży. Ceny  wystawiane przez firmy z Chin są absurdalne - polegają na tym, że wystawiają towary (z mojej branży, ale z innych też) w cenach bardzo mocno zawyżonych. Nie mają fizycznie tego towaru, bo nie mogą go mieć - bazyją na tym, co mogą kupić na Allegro i dalej odsprzedać po mocno zawyżonej cenie. Generalnie  tak można, lecz nie będzie to wysyłka z Chin, dochodzi do tego "zasyfienie" wyszukiwarki Allegro. Czasem jest to obłęd w wynikach wyszukiwania. Oni są jak "hydra" - w miejsce jednego zablokowanego przez Allegro konta powstaje kilka innych.

Generalnie - świadomy użytkownik  serwisu Allegro  i nie tylko, powinien sobie poradzić z takimi sytuacjami. 

A sytuacja jest taka: nie będę się t zbytnio rozpisywał w ty temacie, gdyż to temat na spore "wypracowanie". Władzom (nie naszym, tak zakładam - lecz jeszcze wyższym) zależy na utworzeniu społeczeństwa konsupcyjnego,  które nie musi myśleć, przewidywać, wyciągać wniosków, które uważa, że wszystko im się należy.  Do czego to prowadzi - ano do tego, że społeczeństwo zostaje pozbawione jakichkolwiek instynktów, logicznego rozumowania, przewidywania, reakcji obronnych itp. 

Czyli zostaje odgórnie sterowane - o to chodzi pewnym władzom i moim zdaniem szereg praw z ustawy konsumenckiej (oraz innych) temu służy - pozbawieniu prawa kupującego do logiczbego myślenia i zrobienia z niego "świętej krowy" - czyli wszystko Ci można. lecz jesteś bezmózgim niewolnikiem, bo za Ciebie myślą inni.

 

oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Tylko patrzeć jak te liczykrupy z Allegro każą sobie za Wpunkty dopłacać 😉 Albo abonament wykupić ? Pod ładną nazwą "Allegro Łone Wpunkt"

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

Zrzut ekranu 2024-06-27 161845.jpg

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

a znajomi sprzedawcy, którzy sprzedają towary z Chin, opuścili allegro.

Nie pochwalam takich akcji ale jak nikt nas nie wspiera to widocznie sprzedawcy wzięli walkę w swoje ręce 😄

@zhangshixiong nie dziw się nie płacicie Vat-u w Polsce 😞 Nie macie certyfikatów CE EU 😞 nie płacicie cła 😞 Nie płacicie opłat środowiskowych 😞 przesyłacie do nas tony śmieci a potem płacimy za utylizację 😞 większość produktów zawiera szkodliwe chemikalia 😞 itp.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@smerfujemy @TomBanknoter @eightbitclone2 @serwis-texas 

A tytuł powinien być " Sprzedawcy z Polski chcą się nas pozbyć z Allegro " 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

No może i tak ale tu akurat, wszedł Chińczyk z ofertą, bo Allegro mu pozwoliło i pewnie go zachęciło  a teraz siedzi zdziwiony że działa to tak jak to działa. A w zasadzie nie działa.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Serce bolesne dla Jego że znajomi sprzedawcy czyt. majfrendy nie ogarniają zwrotów zamówień z powody "nie pasuje mi" jeszcze przed wysyłką albo najlepiej tuż po. 

Dla nas to dzień powszedni.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 Z tego, co w/w kolega pisze, to raczej jacyś źli ludzie z Niderlandów

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Prawdziwy Polak by tak nie postąpił to fakt.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter pewnie cała Europa się zaraz obudzi, w Niemczech też jest oburzenie, fajnie to na początku wyglądało tanio itp. ale po przemyśleniu taki zalew towaru wyjdzie bokiem dla całej gospodarki 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Europa ? Jestem na OSS  od lat a,dzisiaj rano mnie ścigała hiszpańska skarbówka. Bo nie dostali wpłaty w terminie za pierwszy kwartał 2022 roku. I teraz im jestem winien 8,50 euro odsetek. Jak im tego nie zapłacę to mnie straszą komornikiem i że mnie zlicytują. Spędziłem cały poranek na tym jak im to prawidłowo zapłacić. Łatwo nie było 😉 A niby to jedna Unia i jedna Europa... Miało być prościej. Jest coraz bardziej skomplikowane.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Skomplikowane jak system wysyłek na allegro.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@zhangshixiong serwis allegro nie jest dostosowany do sprzedawców spoza ue.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#16 Inspirator#

@kostas11 Spokojnie, byle do grudnia. Jak wejdzie GSPR, to w całej UE będzie można sprzedawać towar tylko z potwierdzonych źródeł, i z unijnymi certyfikatami

oznacz moderatorów