anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

InPost - specjalna oferta dla Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
magiastylu23
#7 Wielbiciel#

Witam, chciałabym uzyskać informację na temat cen przesyłek dla klientów.
Chodzi mi dokładnie o kwotę 10,95 zł którą płaci klient - gdzie mogę włączyć taką usługę?
Czy muszę podpisać umowę z Allegro na logistykę czy samodzielnie z InPostem?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Możesz podpisać umowę z InPostem ale nie jest to konieczne . Wystarczy drukować etykiety przez menagera InPost i ustawić sobie cennik na 10,95 w swoich ustawieniach na allegro.

oznacz moderatorów
magiastylu23
#7 Wielbiciel#

Dziękuję.

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@magiastylu23 Jeśli chcesz nadawać przesyłki przez Wysyłam z Allegro, konieczne będzie podpisanie umowy z InPostem. Jeżeli będziesz korzystać z Managera paczek InPost (logując się danymi konta Allegro), umowa własna nie będzie konieczna. Tutaj znajszesz wszystkie szczegóły.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
magiastylu23
#7 Wielbiciel#

Dziękuję

oznacz moderatorów
ABIKS_RS
#7 Wielbiciel#

Jeśli można się podłączyć. Mam podpisaną umowe z InPost. Tydzień temu wysyłałem paczkę przez Allegro i nie było problemu. Dzisiaj pojawia się komunikat "Na koncie InPost nie ma wystarczających środków do zamówienia przesyłki." mimo, że Allegro pobrało pieniądze za wysyłkę w kwocie 10,95. Coś się zmieniło w między czasie? Może ktoś to wytłumaczyć?

oznacz moderatorów
ABIKS_RS
#7 Wielbiciel#

Mam podpisaną umowe z InPost. Tydzień temu wysyłałem paczkę przez Allegro i nie było problemu. Dzisiaj pojawia się komunikat "Na koncie InPost nie ma wystarczających środków do zamówienia przesyłki." mimo, że Allegro pobrało pieniądze za wysyłkę w kwocie 10,95. Coś się zmieniło w między czasie? Może ktoś to wytłumaczyć?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Bo wygląda że nie masz nic na koncie, trzeba doładować.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@ABIKS_RS jak masz umowę to jak allegro może pobrać ? napisz jak nadajesz ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów
ABIKS_RS
#7 Wielbiciel#

Towar 34,50, klient zapłacił na Allegro 45,45 = 10,95

Prubójąc wysłać towar przez Allegro pojawia się komunikat "Na koncie InPost nie ma wystarczających środków do zamówienia przesyłki". Na koncie Allegro mam pieniądze, na koncie InPost nie. Przechodząc na stornę InPost muszę zapłacić 10,95zł aby wysłąć tą samą paczkę , która już tam czaka na nadanie z Allegro. Skoro Allegro poprało pieniądze od klienta dlaczego ja mam płacić za tą samą przesyłkę dla InPost. Oświećcie mnie bo nie wiem czy ja czegoś nie kumam czy komunikacja Allegro-InPost leży i kwiczy.

oznacz moderatorów
FenomenoVero
#11 Animator#

Jak klient zapłacił 10,95 za wysyłkę ty w Inpoście musisz mieć tyle na koncie aby wygenerować etykietę. Allegro nie pobrało ci tej kwoty ty masz całość 45,45 zł na swoim saldzie. 

 

Czyli masz 45,45zł wydasz 10,95zł na inpoście to zostanie Ci 34,50zł za towar. Więc kwota od klienta skróci się z tym co wydasz w Inpoście. " nie licząc prowizji i innych kosztów sprzedaży 🙂

oznacz moderatorów
ABIKS_RS
#7 Wielbiciel#

Pieniądze jeszcze się nie pojawiły na moim koncie allegro więc muszę dopytać. Czy to oznacza, że Allegro zawsze przekazuje na moje konto pełną kwotę i dopiero po wysyłce pobiera należne opłaty jeśli takie się pojawią?

oznacz moderatorów
FenomenoVero
#11 Animator#

Jeśli klient nie ma smarta lub w tym wypadku towar kosztuje 34,5zł to wtedy tak Allegro przekaże Ci całą kwotę od kupującego czyli za towar + przesyłkę. Za przesyłkę ty się rozliczysz z Inpostem, a w Allegro masz od razu pobrane opłaty (tzn. prowizje) za przesyłkę już Ci nie pobiorą. 

oznacz moderatorów