anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Intrum i login do konta, do którego nie mam dostępu

ewakowalewska
#7 Wielbiciel#

Dostałam wezwanie z Intrum na kwotę ponad 3000 zł na login w allegro, do którego nie mam dostępu z moim hasłem.

Pisałam, pytając allegro, czy mam na swoim koncie allegro zobowiązania do zapłaty. Dostałam odpowiedź, że nie.

Nie dostawałam żadnych informacji od allegro na email czy SMS że mam jakieś zobowiązania.

Jak wyjaśnić tą sprawę? Czy mogło dojść do wykorzystania mojego imienia i nazwiska oraz adresu?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro odpisało że nie masz zobowiązań więc wyślij to do firmy Intrum i niech Ci przedstawią dowody za dług. A dlaczego nie chcesz odzyskać dostępu do konta? https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=2ea3623d-9fc0-4faa-8318-6fa96559c12a

oznacz moderatorów

ewakowalewska
#7 Wielbiciel#

Mam dostęp do swojego konta. Nie rozumiem, czy ktoś posłużył się moim imieniem nazwiskiem, i skąd adres mój, na który przyszedł list z Intrum.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ewakowalewska
#7 Wielbiciel#

Brak zobowiązań

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczekaj na odpowiedź moderacji.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewakowalewska podaj proszę numer sprawy w której kontaktowałaś się z Allegro. Przykro mi, ale nie jestem w stanie nic sprawdzić korzystając z informacji przekazanych w Twojej wiadomości. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ewakowalewska
#7 Wielbiciel#

Login podany przez Intrum jako mój to Client: 104586864

Nie znałam tego loginu wcześniej a tym bardziej nie miałam dostępu do tego konta, więc nawet nie znam czego miałoby dotyczyć zadłużenie.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@ewakowalewska  Sprawdź dokładnie adres nadawcy wiadomości bo ostatnio oszuści podszywają się pod różne instytucje i wysyłają maile celem wyłudzenia danych do logowania lub do banku.  Nie klikaj w żadne linki w takich wiadomościach !

Były maile o wygranych na Allegro, o blokadach konta, o Intrum  jeszcze chyba nie było, ale....

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewakowalewska w danych tego konta podane jest inne imię i inny numer telefonu. Najprawdopodobniej to konto należy do kogoś, kto mieszka pod tym samym adresem i to ta osoba powinna to wyjaśnić. List przyszedł do osoby o imieniu Jaśmina, natomiast zapytałabym, o to osobę o numerze telefonu 53*****38. 
Ta osoba powinna mieć dostęp do wspomnianego konta i powinna uregulować zadłużenie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Mattaj0
#1 Nowicjusz#

Rozumiem. Imię Jaśmina ma moje dziecko 17 letnie, które jest transdzieckiem i piszę teraz z jego konta. Jest niepełnoletnie. Siedzi obok mnie. Ma nr telefonu [edycja] i na swoim koncie allegro nie ma żadnych zobowiązań, które by się wyświetlały. Sama to przed chwilą sprawdzałam. Nie ma aktywowanego allegro pay ani nic nie sprzedawał. Sęk w tym, że próbował logować się na 104586864 podane przez intrum w liście z powyższym nr telefonu, ale wchodził na konto, na którym żadne zobowiązania nie wyświetlają się. Mateuszem jest od 4 lat i nie zakładał konta na allegro na imię Jaśmina. Oboje nie wiemy, o co chodzi.

Napisałam do intrum, aby przysłali dowód długu, bo dziecku nie wyświetla się żadne zobowiązanie. Nic nie odpisali jeszcze. Ale i tak zastanawiamy się, o co chodzi. Co możemy dalej zrobić?

oznacz moderatorów

ewakowalewska
#7 Wielbiciel#

Witam. Niepokoję się tą sytuacją. Czy ma Pani wgląd, co to za zobowiązanie, za co, i kiedy powstało. Bo naprawdę nie mamy z dzieckiem dostępu do tego konta założonego na Jaśmina.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@ewakowalewska Po pierwsze - nie udostępniaj publicznie numeru telefonu swojego dziecka - to bardzo nierozsądne.

Najwidoczniej jednak Twój podopieczny coś ukrywa bo zbyt wiele danych się zgadza aby był to przypadek - zadłużenia nie biorą się znikąd. 

Dobrze byłoby zacząć od próby odzyskania dostępu do tego konta - Client:104586864 - aby w zakładce rozliczenia z Allegro zobaczyć dokładnie czego dotyczy to obciążenie. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Podejrzewam, że to może być przysługa  sprzedaży przedmiotu znajomego i obciążenie AP

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:44052296 Też mam takie przeczucie. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ewakowalewska @Mattaj0 przykro mi i rozumiem, że to stresująca sytuacja, już wyjaśniam dokładnie czego to dotyczy, mam nadzieję, że to pomoże. Zadłużenie jest na koncie  Client:104586864 i to po zalogowaniu na to konto, w zakładce Rozliczenia z Allegro można to sprawdzić. 
Naliczenie dotyczy Allegro Protect i nieotrzymania przez kupującego zamawianego produktu (oferta z Allegro Lokalnie, sprzedaż w dniu 25.05.2023r.). Kupujący założył w tej sprawie dyskusję, niestety syn nie wypowiedział się w niej wcale, więc zablokowaliśmy to konto, a do rozliczeń naliczyliśmy kwotę przyznanego kupującemu Allegro Protect. 
Widzę, że przesyłka do tego kupującego została nadana, ale w statusie pojawił się "problem z przesyłką" i kupujący finalnie jej nie otrzymał (nr przesyłki: 660166558358260113756730).

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów