anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak liczona jest prowizja za sprzedaż?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Unstoppable1337
#7 Wielbiciel#

Witam, pisałem już 2 razy do pomocy technicznej, nikt mi nie chce pomoc. Wystawiłem na sprzedaż 202 przedmioty za cenę 2,2zł w kategorii kultura i rozrywka-gry-gry online mmo-pozostałe. Sprzedałem większość przedmiotów dokładnie 172, zarobek wynosi 378,40zł wszystko fajnie super. Tylko mam z tych 378zl do zapłacenia prowizji 344zł, czy ktoś może mi z tym pomoc? Nie prowadziłem innych sprzedaży poza tą, nie miałem minusowego salda. Kalkulator opłat pokazuje 90,91% prowizji. To jest żart?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
xyz96
#21 Demiurg#

@Unstoppable1337 Prowizja jest liczona od ceny przedmiotu i od kosztu wysyłki. Nie opłaca się więc na Allegro wystawiać tanich, pojedynczych przedmiotów. 

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To nie żart tylko smutna prawda ,na tym portalu nie ma sensu wystawiać tanich rzeczy bo prowizja zabierze ci cały zarobek.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Wiele wątków i ludzi sprzedających się do tego odniosło, nie opłaca się się sprzedawać pojedynczo tak taniego towaru, musiałbyś sprzedawać w określonych pakietach, ale takie rzeczy się da?🤔

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wiele wątków i ludzi sprzedających się do tego odniosło 🙂

 

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@LEW433 @xyz96  @kolekcjoner608  opłaca sie sprzedawac tani towar ( sam mam mnóstwo ofert po 2-3 zł) . Musi go być jednak na tyyle duży wybór aby kupujący mógł sobie kupić kilka-kilkanascie różnych produktów. Wówczas koszty i prowizje spokojeni schodzą do normalnych wysokości.

Wród porduktów za 2 zl zamówienie 1 szt. zdaża sie niezwykle rzadko. Przynajmniej u mnie

oznacz moderatorów
_Likos_
#21 Demiurg#

@Unstoppable1337  az takich prowizji to nie ma . Chyba że doszły dodatkowe koszty np: prowizja od wysyłki, koszty promowania jesli wyróżaniałes ogloszenia, ( wówczas jest także dodatkowa prowizja) , ewentualnie koszty wysyłki jesli wysylałes poprzez allegro.

Najlepiej sprawdż zakładke: konto->rozliczenia z allegro. 

Tam w tabelce bedziesz miał rozpisane co jest jakim kosztem: co jest prowizją , co kosztem wysyłki a co kosztem promocji

oznacz moderatorów
majster_man
#14 Krzewiciel#

Tanie rzeczy sprzedaje się na innym coraz bardziej znanym portalu, ruch tam coraz większy. Duże sklepy z allegro tam próbują. Ta niechęć allegro do tanich produktów powoduję że konkurencja zaczyna się rozwijać bo ludzie potrzebują kupić np. 5 śrubek i 5 podkładek na allegro zaczyna tego brakować bo sprzedawcom nie opłaca się sprzedawać.

Ja to kupuje w sklepach stacjonarnych, przy okazji zakupiłem wkrętarkę, sprzedawca dał mi w tej cenie co na allegro. Kiedyś kupił bym to tutaj.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Unstoppable1337 , z tego, co widzę, prowizja w kategorii Gry MMO > Pozostałe wynosi 8%, natomiast nie mniej niż 2 zł - prowizję naliczamy od każdego sprzedanego przedmiotu.

W Twojej ofercie do tej pory zakupu dokonało 12 osób i kupowały one średnio po 16 przedmiotów (minimalny zakup to 4 przedmioty). Być może rozwiązaniem byłoby sprzedawać ten przedmiot w zestawach po 5 lub 10 sztuk? Za zestaw 10 przedmiotów o wartości 22 zł zapłacisz tyle samo prowizji, co za 1 przedmiot o wartości 2,20 zł.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Łatwiej jest tak wystawiać ale nie koniecznie to się przenosi na sprzedaż .Lepiej by było uczciwie naliczać prowizję procentowo niezależnie od kwoty sprzedaży a nie ustalać jakieś "nie mniej niż 2 zł" .

oznacz moderatorów