anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak odstąpic od umowy przed wysłaniem towaru?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:79165488
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_

Hej

Kupiłam wczoraj bilet na allegro i opłaciłam go. Dzisiaj dowiedziałam się i mam pewność 100% że to scam. Jutro miała mi go babka wysłać. Mogę odstąpić od umowy przed wysłaniem towaru?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79165488 Tak, możesz, o ile na pewno zakupu dokonałaś na Allegro od firmy, sklepu, a nie na jakiejś fałszywej stronie.  W zakładce Moje zakupy klikasz Anuluj zakup lub Zwrot. Sprzedawca będzie musiał oddać pieniądze. Nie odda w ciągu 14 dni, daj znać. 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Od kogo kupiłeś ten bilet? od osoby prywatnej , to nie ma zwrotu, ( sprzedający musi się na taki zwrot zgodzić) odstąpienia od zakupu bez podania przyczyny.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Od kogo kupiłeś ten bilet? Jeśli od osoby prywatnej, to nie ma zwrotu, sprzedający musi się na taki zwrot zgodzić. Odstąpienia od zakupu bez podania przyczyny możesz dokonać tylko przy zakupie od firmy - sklepu. 

oznacz moderatorów
Client:79165488
#7 Wielbiciel#

Niestety od osoby prywatnej na allegro lokalnie. Jeśli wiem że to scam i mam screeny itp to co mogę zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79165488 Możesz po 14 dniach od zakupu złożyć wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. 

oznacz moderatorów
Client:79165488
#7 Wielbiciel#

Długo czeka się na rozpatrzenie wniosku? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Około 7 dni. 

W większości przypadków zwrot pieniędzy następuje w ciągu tygodnia od wypełnienia formularza.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

oznacz moderatorów
Client:79165488
#7 Wielbiciel#

Jesten troszke spokojniejsza. A czy odstąpić od umowy po otrzymaniu towaru można bez podania przyczyny? Jeśli chodzi o osobę prywatną czy ratuje mnie tylko program ochrony kupujących?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79165488 Odstąpić od umowy bez podania przyczyny po otrzymaniu towaru można tylko po zakupie od firmy - sklepu. 

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:79165488, dokonałaś zakupu od osoby prywatnej - nie ma ona obowiązku przyjmowania zwrotu. Możesz natomiast spróbować porozumieć się ze sprzedającą w tej sprawie. 

Czy możesz wskazać, dlaczego uważasz, że oferta to scam?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Client:79165488
#7 Wielbiciel#

Oszukała mnie ta Pani. To miał być złoty bilet z płatków, a tymczasem ogłasza się ta Pani wszędzie że ogłoszenie jest aktualne. Pisałam czy bilet jest autentyczny. Ogłoszenia (te same zdjęcia opis itp) widnieje na facebook, **piiip** i allegro (ogłoszenie tylko). Wszędzie widnieje ten sam opis, te same zdjęcia a cena waha się od 300-500 zł. Ja chciałam zakupić bilet który upoważnia mnie do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez sieć Jeronimo w kolaboracji z Teamem X. Opis aukcji jest błędny. Powinna Pani napisać, że jest to kawałek kartki a nie nazywać tego biletem. Bilet to dokument potwierdzający uprawnienie do skorzystania z określonej usługi, za którą uiściło się opłatę przy jego nabyciu. Do czego uprawnia mnie ten bilet ? Do niczego.

oznacz moderatorów
Client:79165488
#7 Wielbiciel#

@mr_oma zmyliło mnie to że profil na allegro od 5 lat, **piiip** 3 a facebook chyba od 2011.  Wszędzie te same dane i niestety wszędzie ogłoszenie aktualne. Mało tego jest podana oficjalna informacja na tik tok że jeszcze tylko jeden bilet nie został wylosowany, a Pani ta podaję informacje że na całą Polskę były tylko 4 bilety (co by potwierdzało że posiada 4ty) Celowo wprowadza w błąd konsumenta. Opis aukcji jest tak skonstruowany iż ma się poczucie że nabywa się bilet. Tak jak pisałam bilet powinien do czegoś uprawniać. Wydruk czegoś przypominającego bilet powinien być jasno opisany.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Użytkownik xyz miesza Ci tutaj, zakup od osoby prywatnej nie podlega zwrotowi ( tylko za zgodą) bez podania przyczyny (reklamacja). Tak ratuje cię POK po 14 dniach od zakupu, tu masz wszystko o POK: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79165488 Użytkownik LEW miesza Ci tu wszystko, Jego postu nie da się zrozumieć. "(tylko za zgodą) bez podania przyczyny (reklamacja)" - to jest właśnie to, czego nie da się zrozumieć.

Zwrotu możesz dokonać tylko przy zakupie od firmy-sklepu. Reklamację możesz złożyć w firmie-sklepie, a także osobie prywatnej. Jeżeli masz problem, nie otrzymasz towaru lub otrzymasz towar niezgodny z opisem, niesprawny, bez możliwości wykorzystania go, a sprzedawca nie reaguje, złóż wniosek do POK. Link masz wyżej. Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy. 

oznacz moderatorów
Client:79165488
#7 Wielbiciel#

Moja reklamacja i próba dogadania się ze sprzedawcą nie dały rezultatu. Pani uważa że opis zgodny z towarem 100% I jutro wysyła towar.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79165488 No więc sprzedawca nie uznał Twojej reklamacji. Odbierz opłacony towar, sprawdź zgodność z opisem i jeśli jest niezgodny, ma wady, otwórz spór na Allegro; https://allegro.pl/dyskusje/nowa

lub na Allegro Lokalnie; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE

W sporze proś o pomoc pracownika Allegro. 

Jeżeli nie pomoże, a pieniądze są stracone, wystąp z wnioskiem do POK. Link masz wyżej. 

oznacz moderatorów