anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak liczone sa wysyłki inpost.

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Witam, mam dwa pytania odnosnie wysylek inpost.

 

1. Przykladowo mam ustawione, ze wysylam wysylki w 24godzin. A co jezeli ktos kupi w swieto, albo w niedziele? Wtedy nawet jak nadam paczke zgodnie z czasem w paczkomacie to kurier i tak jej nie odbiorze, wiec co wtedy? Zostanie mi uznane, ze nie wywiazalem sie w czasie?

 

2. Kupujacy sie pomylil i zamiast dostawy elektronicznej email, wybral inpost i teraz na stronie inpost mam do nadania paczke i oplacenia, ale co jezeli kupujacy juz otrzymal przedmiot? Teraz zostanie to uznane, ze nie wyslalem wgl paczki i cale moje punkty sie pogorsza, zgadza sie? Wiec jak to teraz anulowac, zeby allegro nie myslalo, ze faktycznie jest jakas paczka do nadania?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

Client:44052296
#21 Demiurg#

@CypisOfficial czas dla wysyłka w ciągu 24 godzin w dni ustawowo wolne liczy się ko końca dnia roboczego po dniu wolnym. W przypadku jak kupujący wybrał jedną formę wysyłki a Ty wysyłałeś inną formą to nie powinno być problemu tylko musisz zamieścić numer listu przewozowego. No ale jak wysyłałeś e-mail-em to w tym przypadku nie zaliczy Ci takiej wysyłki. Tylko anulowanie przez kupującego zwrot pieniędzy i wniosek o zwrot prowizji.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

No to jezeli ktos kupi w niedziele rano, a ja wrzuce ja do paczkomatu nawet tej samej godziny to tak czys jak wyjdzie w poniedzialek, poniewaz kurierzy nie odbieraja w niedziele, wiec zostana mi odjete punkty, ze nie wywiazuje sie wysylkami 24 godzin, tak? To samo w swieta, co jezeli ktos kupi akurat dnia kiedy bedzie jakies swieto i inpost nie bedzie tego dnia funkcjonowal? Tez zostana mi odjete punkty? 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@CypisOfficial jak ktoś kupi w sobotę lub w niedziele to najlepiej umieścić paczkę w poniedziałek przed godzina graniczną.

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

@Client:44052296 Oczywiście, że bzdury piszesz, paczkę możesz spokojnie umieścić w każdym dogodnym terminie OD piątku po godzinie granicznej Do poniedziałku... Ten okres nie będzie uwzględniany jako opóźnienie w wysyłce - statystyki polecą od poniedziałku, jeśli umieszczonej w paczkomacie przesyłki kurier nie odbierze, bo zostanie ona tam zbyt późno włożona. Identyczna zasada dotyczy świąt.

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Co to znaczy po godzinie granicznej? Zalozmy, ze ktos kupi w niedziele rano i co wtedy? Nawet nie ma sensu nadawac jej tego samego dnia, bo i tak kurier nie odbierze, a co za tym idzie nie zostanie zakwalifokowana jako odebrana (bo samo wlozenie sie nie liczy.) Wiec jak nadam w poniedzialek z samego rana to rozumiem, ze zostanie to zapieczetowane, ze sie wyrobilem? 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Tak, jeśli nadasz w poniedziałek i kurier zdąży ją odebrać to Allegro uzna, że wyrobiłeś się z terminem NADANIA.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@biosorcerer źle sie wyraziłem. Chodziło mi o najpóźniejszy termin na włożenie paczki 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

ad. 1 Czas nadania liczy się wg Allegro od momentu wyjęcia przesyłki z Paczkomatu. Nie ważne, kiedy ją umieścisz w paczkomacie.

ad. 2 poprosimy moderatorki o odpowiedź  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

1. Przecież wiem, dlatego pytam się jak bedzie wygladac sytuacja w przypadku gdy bedzie swieto i kurier nie odbierze przesylki? Co mam specjalnie w swieta anulowac wszystkie aukcje, zeby czasem nikt nie kupil i nie odjelo mi przez to punktow? Tak samo co z niedzielami?

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

No przecież  weekendy nie wliczają się statystyk - póki co. 

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Pierwsze slysze, bo w opcjach nadania godzin jest do wyboru sobota/niedziela. I tak samo co ze swietami? 

oznacz moderatorów

biosorcerer
#15 Entuzjasta#

Skoro wiesz lepiej, to po kiego czorta pytasz na forum? 

W tej sytuacji radzę DOKŁADNIE przeczytać WSZYSTKIE regulaminy Allegro, bo inaczej kiepsko widzę Twoje poczynania na Allegro. 

oznacz moderatorów

CypisOfficial
#10 Popularyzator#

Co sie tak bulwersujesz? Gdzie napisalem, ze wiem lepiej? Po prostu napisalem, ze pierwsze slysze, poniewaz jest to sprzeczne z tym, ze w soboty i niedziele rowniez mozna ustawiac godziny. Do tej pory nie wiem co ze swietami, poczekam na odpowiedz innej osoby.

oznacz moderatorów