anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak naliczana jest prowizja allegro?

MAMY ROZWIĄZANIE!
BrillantHurt
#2 Obserwator#

witam mam takie pytanie gdyż chciałem zacząć sprzedawać taką drobnice po 1.30zł za sztuke i wszedłem sobie obliczyć prowizję żeby jakoś to miało ręce i nogi i według kalkulatora z https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/kalkulator-oplat?categoryId=121600&offerPrice=1.3&isSubsc...

gdy wypełniłem kategorię,cene produktu i cene wysyłki 9.99 gdyż chce to wysyłać paczkomatem na allegro ku mojemu zdziwieniu koszt takiej zabawy suma wyszła 2.44 po zaznaczeniu abonamentu gdyż pewnie bez niego nie miało by to sensu wychodzi 1.44 więc to i tak czy siak wychodzi na minus przecież na przesyłce nic się nie zarabia, po usunęciu kosztu dostawy faktycznie prowizja wynosi 0.32gr i wtedy miało by to jakiś sens więc zanim zacznę sprzedawać chciałęm się dowiedzieć jak to jest w rzeczywistości gdyż nie mogę znaleźć żadnej odpowiedzi ktoś handlował taką drobnicą? w opcji przesyłki chciałbym zaznaczyć allegro paczkomat to konto jest nowe i chciałem żeby ktoś mnie naprowadził żeby nie było że ja będę tracił na sprzedaży zamiast co kolwiek zarobić tych paru groszy 

 

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
brakestop
#15 Entuzjasta#

prowizja = koszt wysyłki + cena chusteczki do nosa.

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów
BrillantHurt
#2 Obserwator#

dobrze rozumiem zasady prowizji bo je czytałem ale jaki to ma sens jeżeli wtedy wychodze w minus? chyba że te dostawy smart są jakoś inaczej traktowane

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Smart to taki "rodzaj picu" inaczej wygląda a inaczej smakuje.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@BrillantHurt tak dostawy smart są inaczej traktowane dopłacasz więcej niż prowizja od wysyłki przy zakupie bez smarta 🙂 Więc musisz porobić pakiety zapomnij o sprzedaży produktów za kilka złotych 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie są, nie da się sprzedawać, chyba że w pakietach np: zestawy 10szt itd.

oznacz moderatorów
BrillantHurt
#2 Obserwator#

to w takim razie na jakiej zasadzie ludzią np opłaca sie sprzedawać nie wiem śrubki po 10 sztuk pakowane za 1zł jak zakup to pewnie ok 20gr prowizja allegro z 30gr i do tego prowizja za wysyłke to już koszt większy jak zysk?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Na sprzedaż musisz patrzeć szerzej, całościowo, tui tracą tam zyskują, ważne żeby byli kupujący. Liczy się cały zysk.

oznacz moderatorów