anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak przenieśc z allegro lokalnie na normalne allegro.

keramp54
#8 Zapaleniec#

System sam wstawił moje ogłoszenie - smartfon- na allegro lokalnie. Czy można to ogłoszenie przenieść na normalne allegro ? Jeżeli nie to co konkretnie należy wykonać aby to ogłoszenie znalazło się na "normalnym" allegro. Proszę o pomoc i konkretne rozwiązania. Może ktoś już próbował to zrobić

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

br.
#21 Demiurg#

Tak prosto się przenieść nie da

Zamknij ogłoszenie na lokalnym.

Otwórz od nowa  wystawianie oferty ale  zaznacz  opcję:  "Wystaw przez dotychczasowy formularz"

To jest tam gdzie Kup teraz,  na dole, drobnym niebieskim drukiem

oznacz moderatorów

keramp54
#8 Zapaleniec#

Czy to spowoduje że ogłoszenie ukaże się na normalnym allegro. Opcja "Wystaw przez dotychczasowy formularz" zadziała jak nie mam tego formularza chyba że to ogłoszenie będzie gdzieś zapisane jako ten formularz ..... Przepraszam ale pierwszy raz wystawiam od bardzo długiego czasu. Kiedyś wystawiałem kartę graficzną i nie było takich cyrków, mogłem od razu wystawić i dobrać wszystkie parametry.

 

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

to jest dramat

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Wystaw, przekonasz się,  na pewno będzie dobrze, na starym Allegro..

Jesli coś  zrobisz nie tak zawsze możesz  zamknąć.

oznacz moderatorów

keramp54
#8 Zapaleniec#

Może jakoś można stare "lokalne" ogłoszenie zapisać jako formularz, żeby nie klepać wszystkiego od nowa ?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Najwyżej wykonać  zrzut ekranu, albo opis  zaznaczyć  i skopiować  do pliku *txt

 

oznacz moderatorów

keramp54
#8 Zapaleniec#

Czyli wszystkie możliwe opcje jakie się zna, aby nie narzędzia allegro. Dzięki za pomoc. Poczekam jeszcze chwilę z tym S9+ i najwyżej siądę do zabawy jeszcze raz.

P.S Taka refleksja mnie naszła a żeby tak ktoś z tycz "Panów" z Allegro spróbował tak coś wstawić i później próbować to poprawić to może wtedy by to skonfigurowali jak należy !

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Nie  skonfigurują jak nalezy,  bo ich celem jest  zniechęcenie  drobnych  sprzedawców od  wystawiania  na  Allegro.  Dla  drobnych prywatnych jest  Lokalne

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@keramp54 Przecież to, co wystawisz na AL, jest też widoczne na allegro https://allegro.pl/uzytkownik/keramp54
Niemniej jednak pozostaje kwestia prowizji: na AL masz 4,9% na elektronikę, natomiast na allegro prowizja w tej kategorii to 4,5% (więc mniejsze koszty poniesiesz na allegro, choć przy tej cenie jest to różnica rzędu ~5 zł). Żeby na nim wystawić, musisz zrobić tak, jak na poniższym obrazku.

lokalnie.png

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

keramp54
#8 Zapaleniec#

Jest chyba jeszcze jedna kwestia. Na Allegro jest opcja zakupu na raty dla kupujących. Sądzę że gdybym tak wystawił to też by się pojawiła ale tego nie wiem na pewno.

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

Aż mi się włos na głowie zjeżył 🙂 

Po wpisaniu w gogiel różnica Allegro a AL jest opis różnic w/g Allegro sugerując się tym można stwierdzić że dala mnie w zasadzie nie ma nic istotnego, jednak drążąc temat głębiej jest różnica w opłato-prowizjach tak jak wspomniał @Knowhere  jednak wcale nie taka mała, policzyłam sobie bo akurat mam do sprzedania pianino za 10tyś zł i jeśli dobrze zrozumiałam kalkulator Opłat Allegro moja prowizja za sprzedaż wyniosła by  50zł czyli 0,5% wartości sprzedaży (transport gratis i bez promowania)

A tu się dowiedziałam o tym małym napisiku "dotychczasowy formularz" który swoją treścią niczego nie wyjaśnia jednak gdybym o tym nie wiedziała to koszt sprzedaży mojego pianina wyniósł by nie 50zł a 790zł, po prostu zbladłam jak to możliwe? Czy w tym Allegrowym kalkulatorze Opłat też jest jakiś szwindel że zamiast 50zł tak naprawdę naliczone by zostało 700zł z tytułu czegoś tam ?  

Warto poczytać to forum bo załapanie regulaminów A i AL to niemożliwe dla przeciętnego zjadacza chleba.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@autoelektronikas Bo na AL masz tylko dwie stawki prowizji: 4,9% na elektronikę i 7,9% na resztę. To i tak "mało", bo przy starcie AL było 10% na wszystko😂
Na allegro z kolei, w kategorii "instrumenty", prowizja wynosi "8% nie więcej niż 50 zł".

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

@Knowhere Już doczytałam dokładnie jakie są różnice w stawkach, ale nie sądziłam że to jat aż tyle. Czyli patrząc jak to wcześniej ktoś sugerował na "uczciwość" Allegro jasne jest dla czego ten napis o dotychczasowym formularzu jest niedoprecyzowany i  wręcz ukryty, zapewne dużo ludzi się na to nabiera w sumie sama bym się na to nabrała żeby nie randomizacyjna "uczciwość" systemu allegro, więc jak się okazuje kij ma dwa końce i jak tu się dziwić że ludzie nazywają te praktyki po imieniu. 

Przed chwilą dostałam okienko-formularz z pytaniem czy poleciła bym Allegro znajomym 🙂  Wyczucie czasu i poczucie humoru. 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@autoelektronikas  No to zawsze można na bazary  pianino wozić,  albo płatne ogłoszenia w prasie zamieszczać.  Na pewno będzie taniej....🤣😂🤣😂

Mimo tych niespodzianek  uważam że Allegro jest  dobrym rozwiązaniem.  A  to że  chcą zarobić ???  Każdy chce..

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Aha  trzeba jeszcze dodać że na Allegro  jest jeszcze opłata  wstępna - za  wystawienie, promocje... itp,  naliczana  przy wystawieniu przedmiotu. Na lokalne tego nie ma.

Edit:  na Lokalne  też są opłaty za promocje, nie ma  za wystawienie.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. "Aha  trzeba jeszcze dodać że na Allegro  jest jeszcze opłata  wstępna - za  wystawienie, promocje... itp,  naliczana  przy wystawieniu przedmiotu." - WAT?🤔 W którym niby miejscu jest taka opłata?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Knowhere  Opłata początkowa (wstępna) jest, jest co prawda  w szczątkowej formie ale jednak:

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4 

Kiedyś było od wszystkiego, teraz  ograniczono  bo administracji zależy  na  dużej ilości ofert,  wiadomo po co.

Gdyby takie pianino sprzedawać jako antyczne  w kategorii Antyki i sztuka,  no to taka opłata by była,  niewielka ale jednak.

Od  smartfona  nie ma opłaty  początkowej ale  w  niektórych kategoriach  części i podzespołów  przydała by się  bodaj złotóweczka.  Wystawiający  1000 i wiecej ofert tego samego  przedmiotu mocno by się zdziwił przy  rozliczeniu.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@br. No tak, kategorie w których nigdy nic nie wystawiałem (poza motoryzacją, gdzie wiem, że to funkcjonuje)😁

Co do spamerów ofertami, to wystarczyłoby żeby allegro zaczęło wyłączać smarta tym, którzy łamią jeden z warunków jego przyznawania.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

autoelektronikas
#10 Popularyzator#

@br.  Jasne złodziej kieszonkowy w autobusie jak i oszust ogłoszeniowy również chce zarobić więc wszystko jest ok?  Tu nie chodzi o taniej ale o przejrzystość i uczciwość której Allegro ewidentnie brakuje, a sięgają już po tak absurdalne chwyty że się po prostu śmiać chce.

Jeśli jesteś stałym handlowcem na allegro i robisz to na co dzień to jasne wszystko wiesz, jednak 60% ludzi sprzedaje coś okazjonalnie i daje się nabierać na to Twoim zdaniem "dobre rozwiązanie".  Z pianinem na bazar - to kolega pięknie wymyślił, współczuję w takim razie znajomości możliwości sprzedaży czegokolwiek w dzisiejszych czasach.

oznacz moderatorów