anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja z oferty do wyczerpania zapasów

_K_Urb
#8 Zapaleniec#

Witam,

Mam zamiar niebawem zacząć dorabiać handlując na allegro, lecz nie rozumiem jednego wątku otóż;

-podczas wystawiania aukcji do wyczerpania zapasów ponosimy opłatę 0,05zł za aukcję co 10 dni ? Mam problem ze zrozumieniem, ponieważ słyszałem, że jeśli w przeciągu roku będę sprzedawał z tej aukcji przedmioty, wówczas Allegro nie nalicza opłat ( lub jeśli zakończę aukcję przed upływem roku).

Będę wdzięczny za pomoc.

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

ACCURON
#13 Ambasador#
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

BURZYNSKID
#13 Ambasador#

Tak jak napisałeś, jak coś sprzedaż na aukcji, allegro nie pobierze opłaty utrzymaniowej.

 

oznacz moderatorów

_K_Urb
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, że dopiero po upływie 365 dni są naliczane opłaty za utrzymanie tak? Przez pierwsze 365 dni nic mi nie naliczą jeśli nawet nie sprzedam przedmiotu ?

- nie moge skumać regulaminu

oznacz moderatorów

ACCURON
#13 Ambasador#

co tu kumac

oznacz moderatorów

_K_Urb
#8 Zapaleniec#

Chodzi o to, czy oplaty naliczane są po roku czy za każde 10dni jeśli nie sprzedam przedmiotu np.

wystawiam aukcje przed 30dni nikt nie kupil przedmiotu dopiero po 31 dniach.. czyli w tym przypadku zaplace 3x0,15zł a później przez rok mam spokój ?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_K_Urb  Pierwsze zdanie z linka wklejonego przez @Knowhere 

"Opłata utrzymaniowa dotyczy ofert starszych niż rok, w których przez ostatnie 365 dni nie doszło do zakupu. Opłata jest naliczana co 10 dni, do momentu, aż w ofercie dojdzie do zakupu lub zostanie ona zakończona przez sprzedającego "

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_K_Urb  A teraz jak kum krowie na rowie : Wystawiasz ofertę, przez rok nie udaje Ci się jej sprzedać. Allegro po tym roku zaczyna naliczać opłatę utrzymaniową i robi to co każde 10 dni aż do sprzedaży, ewentualnie do zakończenia ręcznego aukcji przez Ciebie 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_K_Urb
#8 Zapaleniec#

Nie wiem jak czytałem, że tego nie zrozumiałem ( nie przeczytałem).

Dziękuje za łopatologiczne wytłumaczenie.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_K_Urb  Nie przejmuj się, zaczniesz sprzedawać wrócisz do nas jeszcze nie raz 🙂 Ogarnięcie wszystkiego czego w ostatnich czasach wymaga od sprzedawców Allegro wcale do łatwych nie należy.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_K_Urb Przecież w linku, który Ci wkleiłem, jest wszystko dokładnie opisane, łącznie z przykładami - czego tam można nie skumać?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_K_Urb
#8 Zapaleniec#

Witam ponownie.

Wystawiłem kilka aukcji kup teraz do wyczerpania przedmiotu no i w podsumowaniu mam informacje o oplatach za wystawienie; 0,00zł/10 dni - pozostało 9 dni.

Czy przypadkiem nie miało być tak, że dopiero po roku allegro bd naliczało opłaty a nie co każde 10 dni ?

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_K_Urb  Po roku to naliczana jest opłata utrzymaniowa. Za wystawienie bulisz na okrągło 😃

"W przypadku wystawienia Oferty na okres powyżej 10 dni, opłaty za wystawienie Transakcji będą naliczane cyklicznie co 10 dni, zgodnie z cennikiem przedstawionym poniżej - z wykluczeniem kategorii ogłoszeniowych "Samochody", "Nieruchomości", "Wakacje", "Żywe zwierzęta", "Maszyny", "Przyczepy, naczepy", "Inne pojazdy i łodzie", "Motocykle i quady", "Usługi"."

Tu możesz poczytać :

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4

 

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_K_Urb   Opłat rozmaitych jest na Allegro dostatek. Opłata za wystawienie a opłata utrzymaniowa to są dwie różne opłaty. A jeszcze inną jest prowizja od sprzedaży i kosztów wysyłki i poczytaj o niej zawczasu bo znów się zdziwisz jak naliczą 😊

_____________
Kama
oznacz moderatorów

_K_Urb
#8 Zapaleniec#

Dlaczego w nadchodzących opłatach czyli za 10 dni mam 0 zł?

Byłem pewien, że wystawienie jest darmowe a płacę tylko za sprzedaż oraz po roku za utrzymanie (jeśli nic nie sprzedałem).

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@_K_Urb  No to skoro masz 0 zł to w czym problem?

Poczytaj sobie dokładnie ten załącznik, zwłaszcza część II o opłatach za wystawienie i wszystkiego się dowiesz. Nie wiemy w jakiej kategorii sprzedajesz.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg "No to skoro masz 0 zł to w czym problem?" - też zacząłem się zastanawiać😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@_K_Urb  W allegro płacisz 2 razy:

 

1-to opłata za wystawienie. Tu płacisz owe 5 gr/10 dni czyli 15 gr /miesiąc

2-to opłata jeśli coś sprzedasz z tej aukcji to płacisz prowizję *od czerwca także bezpodstawnie płacisz prowizję za to że wyślesz do Kupującego.

3-jeśli jednak nie sprzedasz z tej aukcji to po roku zapłacisz prowizję za utrzymanie nieefektywnej aukcji mimo że płacisz za jej wystawianie owe 5 gr.

W każdym razie za każdą aukcję masz co najmniej dwa rodzaje opłat. Dodatkowo mogą być naliczane opłaty za wyróżnienie aukcji.

oznacz moderatorów

_K_Urb
#8 Zapaleniec#

Kategoria to supermarket.

oznacz moderatorów