anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zakup z skradzionego konta

Client:44129205
#7 Wielbiciel#
Witam
Sprzedałem przez allegro dwa przedmioty kupione przez jedną osobę. Wysłałem, dostałem pieniądze, w skrócie wszystko wydawało się dobrze, lecz dziś dostałem wiadomość, że przedmioty zakupiono z skradzionego konta allegro i muszę oddać pieniądze. Paczka została odebrana. Właściciel konta napisał, że sprawa została zgłoszona na policje i do allegro. Co mogę zrobić w takiej sytuacji ? Czy jest możliwość że to oszustwo w celu wyłudzenia pieniędzy?
oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli sprzedałeś przedmioty, otrzymałeś zapłatę i wysłałeś towar, to żadnych pieniędzy nie musisz oddawać. 

Jeśli nawet komuś skradziono konto, to niech o towar lub pieniądze upomni się u złodzieja. 

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:44129205 Sądzę że to źle pachnie, kto ci przysłał taką wiadomość, kupujący? A to twoje konto niby kradzione? Jeżeli sprzedałeś z swojego konta, zapłacono i dostałeś kasę to nic nie oddawaj.

oznacz moderatorów

Client:44129205
#7 Wielbiciel#

Kupujący przysłał wiadomość, że jego konto zostało skradzione. Napisał także, że allegro się ze mną skontaktuje. Ze swojej strony także zgłosiłem sprawę do allegro.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No to ty nie zawiniłeś.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@LEW433 tak, ale za wszystko winny jest zawsze sprzedawca.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@TATLOK Przecież nic takiego nie napisałem.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Idąc dalej tym tokiem rozumowania, to wówczas gdy złodziej okrada przechodnia, by nabyć alkohol, to poszkodowany idzie do sklepu monopolowego by odzyskać pieniądze taaakk?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@TATLOK Ale czekaj, to sprzedający ma zostać bez towaru i pieniędzy? Dlaczego sprzedający ma tu być najbardziej poszkodowany?
W mojej ocenie to właściciel konta najbardziej zawinił, gdyż najwidoczniej dopuścił się rażącego niedbalstwa, skoro ktoś mu się na nie włamał. Na czym miałoby ono polegać? Mógł mieć ustawione to samo (proste) hasło w wielu serwisach, mógł sobie zainstalować jakiś szajs na kompie/smartfonie (który miał w sobie keyloggera), mógł logować się z publicznie dostępnego komputera. Poza tym nie wiadomo czyimi pieniędzmi zapłacił złodziej za zakupy (jeśli właściciela konta, to ten musiał mieć tam podpiętą kartę/rachunek).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:44129205  Nie znamy szczegółów, może kupujący zgłosił przed zakupem, a np: Allegro nie zablokowało, policja nie podjęła działań. Sprzedający nie jest winień bo nie wiedział o takim przypadku. Policja jak wezwie to w charakterze świadka, nie ma co panikować.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Client:44129205 czekaj, jeżeli rzeczywiście zgłosił na policję, to policja sama się do ciebie zgłosi. 🙂

oznacz moderatorów

Client:44129205
#7 Wielbiciel#

Może wiecie w jaki sposób policja się ze mną skontaktuję?

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

Witaj @Client:44129205 ,

powinieneś otrzymać wezwanie do złożenia zeznań w charakterze świadka. W wezwaniu będzie oznaczony termin i miejsce. Przygotuj sobie dokumentację transakcji, wydrukuj opis aukcji, dowód wpłaty i nadania paczki. Sprzedawałeś w dobrej wierze i nie musisz się niczego obawiać.

Pozdrawiam.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów