anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak uchronić się przed sytuacją w której kupujący zgłasza, że zamiast przedmiotu otrzymał np.kamień?

marcin3595p
#7 Wielbiciel#

Witam

Jak uchronić się przed sytuacją opisaną w pytaniu? Robić zdjęcia, filmiki z pakowania i wysyłania? Prosze o informacje.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

az1rael
#21 Demiurg#

Zamowić na paczkomat odpakować w oku kamery paczkomatu i samemu też nagrywać potem zglaszasz na paczkomacie że zawartość się nie zgadza

oznacz moderatorów

marcin3595p
#7 Wielbiciel#

Ale to ja wysyłam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrot wraca na twój adres. Tak jak myślisz to wszyscy by tak robili, to są ewenementy, tak dokumentuj.

oznacz moderatorów

marcin3595p
#7 Wielbiciel#

Ale to ja wysyam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wiem ale Zamowić na paczkomat odpakować w oku kamery paczkomatu i samemu też nagrywać potem zglaszasz na paczkomacie że zawartość się nie zgadza   ale jak pisałem nigdy nie da się uchronić w 100%.

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Wg mnie nie da się uchronić. Nie będzie nikt nagrywał paczkę od spakowania do wysłania do paczkomatu. A jak nagramy przy pakowaniu to przecież blisko paczkomatu możemy włożyć kamień do paczki. Allegro zwiększyło limit i są w stanie wypłacić do 40 tysięcy z Allegro protect.

Pierwotnie zapowiadaliśmy ograniczenie do 40 000 zł łącznej kwoty rekompensat, które możemy wypłacić jednej osobie w ciągu 2 lat kalendarzowych. Podjęliśmy jednak decyzję na korzyść kupujących – ograniczenie to będzie dotyczyć transakcji z jednym sprzedającym.

Furtka dla ambitnych. Zamawiamy kartę graficzną RTX 4090 , a później piszemy że dostaliśmy kamień 😀

oznacz moderatorów

marcin3595p
#7 Wielbiciel#

No właśnie. Allegro ma zamrożony wpływ kwoty od kupującego. On dostaje paczkę i zgłasza, że dostał kamień. Allegro nie wypłaca pieniędzy i co w takim przypadku?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@marcin3595p jak ty wysyłasz to wystarczy nagrać pakowanie. Co to za towar chcesz wysłać? Kwota podchodzi pod zgloszenie na policji kradzieży?

oznacz moderatorów

marcin3595p
#7 Wielbiciel#

Ja wysyłam. Smartfon. Kwota podlega zgłoszeniu o kradzieży.

oznacz moderatorów

-PRORIDE-
#12 Orędownik#

Jest jeden sposób 100% chroni sprzedawcę. Wystaw ogłoszenie bez opcji kup teraz. A zamiast wysyłki zrób odbiór osobisty 😎

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@-PRORIDE- i ktoś kupi dla jaj i przestanie się odzywać a on do zwrotu prowizji będzie musiał udowadniać allegro że nie było sprzedaży

oznacz moderatorów

Monika__L
#16 Inspirator#

Nagrywam. Biorę następną paczkę. A na koniec pakowania otwieram paczki poza kamerą i wkładam kamienie.

myslisz ze któryś kupujący nie wyobrazi sobie takiej ścieżki? 

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Pakowanie powinno odbyć się jak przy losowaniu nagród, czyli komisyjne z udziałem notariusza, Każdy przedmiot tudzież smartfon sprawdzony wyjąwszy go z opakowania, każda paczka zaplombowana i podpisana przez członków komisji, a procedura oczywiście nagrywana.

oznacz moderatorów

marcin3595p
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@marcin3595p Otrzymałeś już wskazówki od innych sprzedających.

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

marcin3595p
#7 Wielbiciel#

"czyli komisyjne z udziałem notariusza, Każdy przedmiot tudzież smartfon sprawdzony wyjąwszy go z opakowania, każda paczka zaplombowana i podpisana przez członków komisji, a procedura oczywiście nagrywana." , "Furtka dla ambitnych. Zamawiamy kartę graficzną RTX 4090 , a później piszemy że dostaliśmy kamień"  Pani chyba żartuje sobie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@marcin3595p Czego oczekujesz? Nikt Ci nie da 100% sprawdzonego sposobu na uchronienie się przed taką sytuacją jeśli w grę wchodzi wysyłka. (chyba że będziesz pakować telefon przy paczkomacie, od razu go nadasz i cały proces będziesz nagrywać)

Jedyna sprawdzona metoda to odbiór osobisty.
Tylko pamiętaj, że jeśli będziesz wystawiał ogłoszenie z odbiorem osobistym to albo z przedpłatą albo jako ogłoszenie bez kup teraz.

Jeśli dasz kup teraz i płatność przy odbiorze a kupujący nie przyjdzie odebrać telefonu to allegro naliczy prowizję której być może nie odzyskasz.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@marcin3595p Wystaw ogłoszenie z odbiorem osobistym bez kup teraz za nieco niższą cenę (+/- 80% realnej wartości) i pewnie szybko uda się telefon sprzedać.

oznacz moderatorów