anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wpłacić pieniądze na allegro finanse?

Rooksi
#7 Wielbiciel#

Witam, jak wpłacić pieniądze na allegro finanse? nie chodzi mi o wpłacenie na  "rachunki i rozliczenia z allegro", musze zwrócic kupującemu pieniądze, a pieniądze już wypłaciłam na konto bankowe, jak je z powrotem tam umiejscowić?

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

mikeza
#20 Guru#

@Rooksi nie da się, trzeba coś sprzedać 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Rooksi To pytanie powtarza się tu wielokrotnie. Odp brzmi : nie możesz. Nie ma takiej opcji. Jedyna możliwość zwrotu to bezpośrednio na konto Kupującego.

@_HolaOla_ @cloudcloud To chyba trzeba dopisać do listy TO DO

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@Rooksi  Na allegro finanse nie da się wpłacić pieniędzy. W tej chwili to jedynie możesz poprosić kupującego o podanie nr konta do zwrotu wpłaty

Endrju
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Rooksi Dokładnie tak jak napisali @pinsplash oraz @a_brod. Jeśli chcesz wykonać zwrot pieniędzy dla kupującego, możesz go wykonać bezpośrednio na jego rachunek bankowy. 

@pinsplash Słuszna uwaga, będziemy działać, aby ta funkcja, pojawiła się na tej liście tak szybko, jak tylko to możlwie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

midlandoil
#8 Zapaleniec#

Należy pamiętać o tym, że jeżeli klient zapłacił przez Allegro Finanse a zwrotu dokona się bezpośrednio na konto klienta to nie otrzyma się zwrotu prowizji.

oznacz moderatorów

DDmeble
#7 Wielbiciel#

To nie ma możliwości wysłania dowodu wykonanego przelewu z konta do konta klienta? 
To chyba jakiś żart!!

oznacz moderatorów

kelostrada
#1 Nowicjusz#

To absurd, to prawda. Ja sprzedaje bardzo małe ilości, a jakiś typek zamówił ode mnie chyba z 15 przedmiotów i od razu wszystkie anulował. Za jeden zapłacił i akurat zadziała się wypłata automatyczna i też go anulował i teraz chce zwrotu pieniędzy. Ja sprzedaje średnio coś raz na miesiąc więc nie mam jak mu zwrócić środków bezpośrednio z allegro, a nie widzi mi się płacić allegro za to że przez 20 lat nie potrafili wypracować sensownej procedury. Także klient dostanie zwrot dopiero jak coś następnego sprzedam.

oznacz moderatorów

pebe2003
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_I jak idzie działanie by pojawiła się tak podstawowa funkcja jak zasilenie konta finanse, aby móc zrobić zwrot kupującemu? Minął rok i nadal nie jest to możliwe... 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Bump!

 

2+ lata później... Czy Allegro wprowadzi opcję zasilania konta, aby zwracać kupującym pieniądze automatycznie?

 

Hubert

oznacz moderatorów

AGMAdziecko
#1 Nowicjusz#

Jest możliwość zasilenia swojego konta, zrób zakup u siebie 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AGMAdziecko Odradzamy takie praktyki.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

QubitShop
#8 Zapaleniec#

AGMAdziecko

Po prostu fantastyczny pomysł. Mało tego, że niezgodny z regulaminem to jeszcze z prowizją.

Gratulacje!!!

oznacz moderatorów

ObiadyDomowe
#12 Orędownik#

witam, czy do tej pory nie ma możliwości wpłaty na allegro finanse?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@ObiadyDomowe Niestety ta opcja wciąż nie jest dostępna.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AKrx7
#8 Zapaleniec#

Mam taki sam problem. Dwie sprawy, klient niby kupił przedmiot ale jako wysyłka pobraniowa, nie raz wracały do mnie takie znie odebrane zakupy, wiec postanowiłem zadzwonić do kupującego, numer wyłaczony nie odpowiada na wiadomości ani nie można się dodzwonić. Postanowiłem nie wysyłać towary, to chyba oczywiste? Oczywiście pobrano prowizję od sprzedaży, złożyłem wniosek o jej zwrot - odrzucono i co dalej?

Następna sprawa: klient odesłał zakupiony przedmiot bo miał do tego prawo, ja złożyłem wniosek o zwrot prowizji i został odrzucony o muszę oddać pieniądze kupującemu, nie mam na koncie w Allegro środków i chętnie bym zasilił swoje konto, jak mam to zrobić? Jak dostanę numer konta od klienta i zwrócę bezpośrednio to nie dostanę zwrotu prowizji. czy to nie przesada?

To jest jawne złodziejstwo ze strony korporacji Allegro!

Wymyślacie coraz to nowe warunki dla nas sprzedających i tylko utrudniacie nam tym życie.

Jestem na portalu prawie od 18 lat! i stwierdzam że schodzicie "na psy" tylko "wydojona" z nas kasa się dla was liczy , żadnej pomocy i żadnego wsparcia tylko kasa, kasa, kasa!

Ogłaszacie się we wszystkich możliwych mediach a nam nic nie wolno napisać za nasz wpłacany co miesięczny haracz!

Nawet głupiego "zapraszam do kontaktu" bo od razu ktoś usunie ogłoszenie, tragedia.

Taka pazerność do niczego dobrego was nie doprowadzi.

Najlepiej by było jakby wszyscy sprzedający w jednej chwili przestali korzystać z tego portalu, jestem ciekawy reakcji, znowu byście wchodzili po palcu klientowi.

Czy dostanę zwrot pobranych prowizji?

To prawie 70 zł!

I jak mam zasilić konto żeby zrobić zwrot wpłaty klientowi?

Z poważaniem Andrzej

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AKrx7 Jeśli nie otrzymałeś zwrotu prowizji, możesz się odwołać, pisząc przez ten formularz. Jeżeli chodzi o zwrot - oddaj pieniądze klientowi i załącz potwierdzenie w wiadomości, którą wyślesz przez formularz. Wpłata na saldo Allegro Finanse nie jest możliwa.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AKrx7
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, to chociaż widzę małe światełko w tunelu przy całej tej beznadziejności.

A co z tym klientem co zamówił towar i nie mam z nim kontaktu. Sprzęt został u mnie a prowizja poszła do was?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@AKrx7 W tym przypadku też możesz napisać odwołanie. Niestety ponieważ sam zadecydowałeś, że nie wyślesz towaru, szanse na uzyskanie zwrotu prowizji są w tym przypadku niewielkie. Warto jednak spróbować.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

AKrx7
#8 Zapaleniec#

Rozumiem i dziękuję za informację.

Chyba nikt rozsądny nie wysłał by towaru za kilkaset złotych tylko po to żeby sobie pojeździł w kartonie po kraju i wrócił za dodatkową opłatą (za nadanie i za powrót nie odebranej paczki trzeba zapłacić) i do tego jest zawsze ryzyko uszkodzenia w transporcie. 

Uzyskanie odszkodowania w takiej sytuacji to jak odzyskanie waszej prowizji w tym przypadku, praktycznie zerowe.

Nie mniej sprawa też do udowodnienia bo towar wystawię ponownie na aukcję a do zwrotu prowizji mogę wysłać zdjęcie z dzisiejszą gazetą na potwierdzenie że towar nadal jest w moich rękach.

oznacz moderatorów