anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wyłączyć rękojmie?

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Czy w zakładce o sprzedającym mogę umieścić informację o wyłączeniu rękojmi? W zakładce reklamacje nie da się jej wyłączyć, tylko zaznaczyć że trwa ona rok. To jest takie pytanie do potwierdzenia, bo przecież każda zakładka jest częścią oferty, a w ofercie powinna być informacja o wyłączeniu rękojmi, jeśli chce się ją wyłączyć

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

Agent051
#16 Inspirator#

@narkes_allegro nie możesz wyłączyć rękojmi. Jest obowiązkiem ustawowym. Rekojmie możesz wyłączyć tylko dla firm. Dla konsumenta musi być.

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Jak nie mogę skoro jestem osobą prywatną? 

Zgodnie z art. 558 § 1 kodeksu cywilnego strony umowy mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć, ograniczyć lub wyłączyć. Jeżeli natomiast kupującym jest konsument, ograniczenie lub wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko w przypadkach określonych w przepisach szczególnych. Z tego wynika, że sprzedawca będący osobą fizyczną może rękojmię zmodyfikować praktycznie dowolnie albo wyłączyć całkowicie. Jeśli takie zastrzeżenie jest wyraźnie sformułowane np. w treści oferty na portalu aukcyjnym – staje po zawarciu umowy skuteczne względem kupującego. Pamiętać wszakże należy, że wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi będzie bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym.

oznacz moderatorów

Client:47295977
#11 Animator#

@narkes_allegro Prywatny sprzedawca może wyłączyć rękojmię, firmowy nie. Zakładka "O sprzedającym" jest właściwym miejscem na umieszczenie tej informacji.

Niektórzy użytkownicy tego forum straszą, że po wyłączeniu rękojmi drastycznie spadnie sprzedaż ale... ja to zrobiłam jakiś czas temu i nic takiego się nie wydarzyło.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale: Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym. Art. 558. ...

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Dzięki, więc na następny raz dam w tej zakładce

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@narkes_allegro Taką informację możesz zamieścić w zakładce "Reklamacja". Jednak jeżeli okaże się, że wiadomo Ci było o wadach i zostały one przez Ciebie zatajone, ta reguła nie będzie miała zastosowania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Jestem tego świadomy, a w zakładce "o sprzedającym" też mogę dać i też będzie ok?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@narkes_allegro  Jeśli masz konto firmowe, zakładka "O sprzedającym" nie jest odpowiednim miejscem na tego typu informacje. O wyłączeniu rękojmi poinformuj w zakładce "Reklamacje".

Jeśli masz konto prywatne, możesz poinformować o wyłączeniu rękojmi w zakładce "O sprzedającym".  

[EDYCJA]

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Czyli mam zaznaczyć jakąkolwiek opcje i opisać, że wyłączona? Przy okazji też musze podać adres? Troche słabo, że by było go widać

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@narkes_allegro Skonsultowałam to dla Ciebie jeszcze raz i w przypadku konta prywatnego możesz taką informację zamieścić w zakładce "O Sprzedającym". Przepraszam Cię za wcześniejszą, niepełną informację. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Okej, dziękuję, czyli mogę informację załączyć zarówno w zakładce reklamacje oraz "o sprzedającym"?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@narkes_allegro Zgadza się. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów