anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak wysłać paczkę do USA z opcją kup teraz

Client:41849140
#7 Wielbiciel#

Potencjalny nabywca chce kupić monety przez allegro z opcją kup teraz przez pocztę polską priorytetem. Chciałbym się zapytać czy jest taka możliwość, jeżeli tak to gdzie mam zaznaczyć taką wysyłkę,jaki to jest koszt dla kupującego i proszę o jak najwięcej szczegółów bo nigdy nie wysyłałam za granicę i nie orientuję się jak mogę to zrobić a kupujący twierdzi że często kupuję na allegro i jest taka opcja.Proszę o pomoc, dziękuję 

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

LEW433
#21 Demiurg#

Nie ma, musicie między sobą ustalić.

oznacz moderatorów

Client:41849140
#7 Wielbiciel#

To dlaczego twierdzi że kupuje często na allegro z opcją kup teraz? Że wysyłka jest w granicach30zł..?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Kupić może ale co do wysyłki musicie się dogadać, nikt Ci z Allegro kosztów wysyłki nie zwróci.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Client:41849140 Kupić zawsze może ale warunki musicie sami ustalić bo allegro nie ma w swoich ustawieniach wysyłek do USA. Koszt wysyłki priorytetem 27 zł (sam pod konie grudnia wysyłałem tam monety) ale musisz wypełnić deklarację co znajduje się w kopercie i jaka jest wartość . Bez tego dokumentu przesyłka wróci . Od przesyłek o wartości powyżej bodajże 150 euro jest naliczane cło i zapewne są takie sprawdzane.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:41849140 Wejdź na stronę Poczty > tam masz kalkulator opłat za wysyłkę do różnych krajów > nie wierzę w te 30 zł > cztery lata temu przesyłka pocztowa do Kanady (kilka książek) kosztowała 60 zł > wątpię aby aż tak staniała

https://cennik.poczta-polska.pl/usluga,zagraniczny_paczka_pocztowa.html

do Ameryki Północnej 92 zł

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Lekka przesyłka listowa z monetami tak kosztuje ,sam wysyłałem niedawno .Książka wychodzi drożej bo waga i grubość eliminuje ją z listu poleconego z zachowaniem parametrów i jest liczona jako paczka . Książki też kiedyś wysyłałem i jak waga przekroczyła 2 kg to koszt był taki jak podajesz koło stówki.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608 Masz rację > ja patrzyłem na paczkę > przesyłka listowa priorytetowa z zadeklarowaną wartością kosztuje 24 zł

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Proponuję najpierw sprawdzić przewoźników, ceny i co najważniejsze regulaminy - czy aby czasem tego typu towary nie znajdują się w regulaminie jako zakazane do wysyłki. 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell albo nic nie sprawdzać tylko kupujący zamawia sam wysyłkę i przekazuje opłacony list przewozowy a kupuję z odbiorem osobistym na allegro, wtedy całe ryzyko poniesie kupujący

oznacz moderatorów