anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

jest czarna lista kupujących?

mb965
#9 Pomysłodawca#

No to pochwalę się co dziś mnie zaskoczyło... Dostałem zwrot części mechanizm ręcznego warty 500zl. Po otwarciu paczki i wnikliwym obejrzeniu okazało się że mechanizm był rozbierany świadczylo o tym zerwane plomby które na zdjęciach aukcji są całe, brak farby znaczącej, ponieważ każdy towar co wysyłam zaznaczam, tak jakby pokrywka została tylko zamieniona. Dzwonię do typa z zapytaniem gdzie jest mój dowód zakupu który nie jest konieczny ale lubię go mieć, klient odpowiada że jest w paczce co jest nieprawdą, pytam kto grzebał przy mechanizmie ponieważ są zerwane plomby odpowiedział że on gdyż chciał zobaczyć czy mechanizm jest cały. Odmówiłem zwrotu pieniędzy ze względu że grzebał w nim bo chciał... Tak powiedział. Straszy mnie że założy spór itp. no ok, ale klikając w jego numer klienta okazało się że sprzedaje tyle że na allegro lokalnie podobny mechanizm, porobiłem screeny, zapisałem link do aukcji, 2h po moim telefonie ogłoszenie znikło. Jestem ciekaw co allegro powie w sporze. Ktoś przerabiał podobny temat? Jest jakaś czarna lista kupujących?

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mb965 Czarna lista nazywa się teraz "Moi niiektywni kupujący" i jest w zakładce "sprzedaż" > "ustawienia sprzedaży. A takich tematów było na AG mnóstwo > reakcje Allegro są różne > w razie dyskusji odpowiadaj w terminie > rzeczowo > spokojnie, bez emocji i obrażania > masz zdjęcia, to się nimi podeprzesz. A jaką decyzję podejmie Allegro tego "nawet najstarsi górale nie wiedzą"

Na dwoje babka wrózyła.

oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@mb965 zwrotu nie możesz odmówić, ale możesz pomniejszyć kwotę o zużycie, a jeżeli to co odesłał nie jest produktem od ciebie kupionym, a klient go podmienił i masz na to dowód, to wezwij go do odesłania twojego produktu. Allegro i tak zwróci mu pieniądze z Allegro Protect, a ciebie obciąży kosztami.

oznacz moderatorów

mb965
#9 Pomysłodawca#

Serio? allegro ma takie podejście? Każdy może coś kupić wymienić podzespoły a później udawać durnia że takie mi wysłałeś? Pomimo że on na portalu sprzedaję takie same sprawne?. Wczoraj w dyskusji już pisał że wogole tego nie otwierał, dzień wcześniej pisał że otwierał i wymieniał. Jak allegro przyzna mu rację. To chyba trzeba zakończyć handel na tym portalu. Jutro zgłaszamy sprawę na policję bo to jawna kradzież w dodatku udukomentowana 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mb965 Sprzedajesz jako przedsiębiorca czy osoba prywatna?  I co masz wpisane w zakładce zwroty?

oznacz moderatorów

mb965
#9 Pomysłodawca#

Przedsiębiorca ale jakie to ma znaczenie co jest napisane w zakładce zwroty?. Jeśli przedmiot jest plombowany to nawet jeśli jest brak info o tym to można bezkarnie sobie je zrywać?. Obudowa mechanizmu była znaczona czerwoną farbą brak po niej śladu. Otworzyłem mechanizm w środku mielonka z jawnymi znakami że było to rozkręcane, a gośc w CH... Wali że dotykał, a później nie dotykał. Śmiesznie to brzmi ale taka prawda. Jak allegro przyzna mu rację to można się jakoś od tego odwołać? Przecież mam nawet link aukcji którą usunął po moim tel 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Znów temat o tej samej sytuacji ? Po co ? No i zastanawia mnie to " co dziś mnie zaskoczyło... ", bo czytałem wątek o tym samym kilka dni temu 😉

oznacz moderatorów

mb965
#9 Pomysłodawca#

Po to bo nikt nic konkretnego nie powiedział dlatego ponownie poruszony temat 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

To kontynuuj tamten wątek. Bo teksty typu " ...dziś mnie spotkało", a następnie "Wczoraj w dyskusji już pisał że wogole tego nie otwierał, dzień wcześniej pisał że otwierał i wymieniał...." dyskredytują Twoją prawdomówność jeżeli ktoś nie widział poprzedniego tematu dotyczącego tej samej sprawy. Wygląda to jak byś sam nie wiedział co i kiedy Cię spotkało. Piszę to bez jakiejkolwiek złośliwości 🙂

oznacz moderatorów

mb965
#9 Pomysłodawca#

Sorki nie edytowalem tylko wkleiłem i dodałem masz rację może mylić 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mb965 Bo tutaj nikt nie powie Ci co zrobi Allegro > zwrot musisz przyjąć > możesz zrobić tak jak napisał @Agent051 > ważna będzie dyskusja > to co i jak napiszesz (bez wulgaryzmów, nawet wykropkowanych), bo jest in minus > oraz od tego kto z Allegro weźmie udział w dyskusji. 

A niestety takich "klientooszustów" tu nie brakuje i Allegro w 95% bierze ich stronę. Sam miałem podobną sytuację > klient kupił sprzę elektroniczny za 600 zł > nie doczytał opisu > cos mu tam nie pasowało > otworzył dyskusję > poprosiłem o zwrot zakupu > odesłał śmieci+ metalową rurkę, aby zgadzała się waga > niestety nie otworzyłem przy kurierze > Allegro wypłaciło POK, a mnie obciążyło kwotą 600 zł. W ten sposób "klient-oszust-złodziej" dostał 600 zł + zachował sprzęt. Nic dodać, nic ująć.

oznacz moderatorów

mb965
#9 Pomysłodawca#

Masakra jak tak... To jest pomysł na biznes heh ciekaw jestem jakbym zaszedł do sklepu RTV kupił kompa wyciągnąl to co mi potrzebne uszkadzając plomby i odniósł sprzęt do sklepu mówiąc nie działa. Sprzedawca zapewne by powiedział ale proszę pana tu plomby są zerwane kto to otwierał? No ja bo chciałem sprawdzić co jest w środku. Proszę pana tak nie można robić!!! Wie pan co to jednak nie ja otwierałem pomyliłem się taki dostałem. Proszę pana ale tu obudowa jest inna niż to co sprzedawaliśmy!!!. Niestety taką dostałem to wasz sprzęt. -jestem ciekaw jak to by się skonczylo

 

 

oznacz moderatorów

mb965
#9 Pomysłodawca#

I przeszedł mi jeszcze jeden pomysł z prywatnego konta kupię coś u siebie w sklepie i założę spór poprubuje różne techniki oszustwa. Może jakiś moderator się trafi i przegram sprawę:p świetny materiał na bloga 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Kombinuj 😉 , choć ja po prostu olałem ten portal jako źródło dochodu 🙂

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#
 
mb965 Jakiś czas temu, w podobnym temacie pisałem, że obecnie bardziej się opłaca być kupującym ( oszukującym ) na Allegro niż sprzedającym. Okazuje się, że to zaczyna być normą.
oznacz moderatorów

mb965
#9 Pomysłodawca#

No tak. No ale jeśli allegro tak chętnie szasta naszymi pieniędzmi. To trzeba znaleźć sposób aby się zabezpieczyć w 100% na różne wszelkie próby wyłudzeń. Najprościej to przestać sprzedawać wiem, ale z czegoś trzeba żyć. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mb965 Nie da się na 100% zabezpieczyć przed "oszustami i złodziejami" A jeszcze jak trafiają sie na forum AG "dywaniki xyz", które popieraja taki proceder "wyłudzania kasy" to tym trudniej.

oznacz moderatorów

mb965
#9 Pomysłodawca#

No i musze się pochwalić, pomimo trudnej walki słownej wygrałem spór, allegro staneło w mojej obronie czyli przedsiębiorcy.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@mb965 Brawo !. Trafiłeś na doradcę, który myślał, a nie ulegał podszeptom "dywanika-podnóżka xyz"  Oby więcej takich decyzji ze strony Allegro. Enjoy😀

oznacz moderatorów