anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jestem sprzedającym - nie sprzedałem przedmiotu

pl23forest
#7 Wielbiciel#

Cześć, wystawiłem przedmiot na allegro w jego opisie napisałem "wystawiam tutaj od 1 zł jeżeli aukcja zostanie przy kwocie 1 zł zastrzegam sobie prawo do rezygnacji ze sprzedaży" nie było zainteresowanie i przedmiot właśnie sprzedał się za 1 zł ja nie zdążyłem odowałć ofert i kupujący wygał i zapłacił 1 zł za aukcje - ja w ciągu godziny zwóciłem pieniądze i napisałem że nie sprzedaje przedmiotu zgodnie z opisem jednak kupujący założył dyskusje i teraz straszy mnie sądem, co mogę zrobić gdzie się udać ? Strasznie się denerwuje. 

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

pl23forest
#7 Wielbiciel#

Paczka wysłana. Dziękuję wszystkim za pomoc, rady i komentarze. Ale przyznam że nigdy bym się nie spodziewał że będę zmuszony sprzedać przedmiot mimo że czarno na białym było napisanie że nie sprzedam przedmiotu za tą kwotę. Ale też nabrałem trochę doświadczenia że w opisach można pisać co się chce , i że allegro toleruję zastraszanie sądem ale myślę że kupujący ma jakieś wtyki w allegro ale mimo wszystko skutecznie mnie zastraszyli dzisiaj postaram się odstawić leki bo za co dużo to nie zdrowo. Dzięki wszystkim! 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pl23forest nie ma wtyk konsultanci to zwykle nawet nie czytali ustawy ni kodeksu jakieś studenty na zleceniówce walą głupoty ile wlezie. Prawdopodobieństwo że założy ci sprawę z kc wynosiło z 0,5% 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@pl23forest Opis jest istotny - po prostu nie ma jakichkolwiek podstaw do uznania takiego zapisu jaki tam umieściłeś za wiążący bo regulamin (który swoją drogą zarówno Ty jak i kupujący zaakceptowaliście) mówi jasno, że dochodzi do zawarcia umowy kupna-sprzedaży a w przypadku transakcji pomiędzy dwoma osobami prywatnymi taką umowę można rozwiązać tylko za porozumiem stron.



oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

No dobrze a co jeżeli np przedmiot zostanie zniszczony lub skradziony? Co wtedy co sprzedawca ma zrobić ? Mówię to przykładowo z ciekawości. 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@pl23forest Jest to czynnik losowy na który nie bardzo masz wpływ ale możesz łatwo wykazać, że doszło np. do zniszczenia lub kradzieży danej rzeczy i nie ma w tym czynnika Twojej złej woli.

Tu natomiast świadomie i celowo nie chcesz sfinalizować transakcji i nie bardzo rozumiem jaki jest ku temu powód skoro potwierdziłeś, że gdyby sprzedał się za 1,25 zł to byś go wysłał.

oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

Powiem tak sentyment, rodzice dostali ten przedmiot x lat temu i z tatą postanowiliśmy wystawić myślałem że cena będzie wyższa niż 1 zł dlatego dla zabezpieczenia dałem opis że rezygnuję że sprzedaży jak będzie 1 zł a teraz jakoś nie chce sprzedać przedmiotu tak złemu człowiekowi, boje się strasznie ale poniosę konsekwencje. A co do opisu jeżeli napiszę że przedmiot w stanie idealnym a wyśle bubel to prawnie opis nie ma znaczenia prawda ? Dokładnie jak mój z tą cena czy jedne opisy są coś warte a drugie nie 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@pl23forest  "jeżeli napiszę że przedmiot w stanie idealnym a wyśle bubel" to ma znaczenie bo jako sprzedający odpowiadasz za zgodność towaru z zawartą umową.

Wystawiając licytację masz możliwość rozpoczęcia od ceny wyższej niż 1 zł lub ustawienia ceny minimalnej jakiej oczekujesz - jeśli tego nie zrobisz to znaczy, że zgadzasz się na sprzedaż towaru po wylicytowanej cenie.

W tym wypadku ten konkretny zapis jaki zastosowałeś nie ma żadnej mocy.

oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

No rozumiem , no ale w moim przypadku opis jest bez wartości 

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Po prostu nie ma podstaw do uznania go za wiążący.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell jest podstawa art 89 KC warunek zawarcia umowy

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@az1rael W mojej opinii nie ma bo od ustalania takich kwestii są odpowiednie mechanizmy dostępne na allegro z których to sprzedający nie skorzystał.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@komis-bell jest bo regulamin stoi poniżej kodeksu, kodeks cywilny określa że strony umowy mogą dokonać dowolnej modyfikacji tejże byleby była zgodna z prawem i alegro nie może ograniczać zapisami regulaminu kc, tak samo działa licytacja z ceną minimalną tylko nie wiem czy da się ustalić cenę 1,01zł u niego warunek zawarcia umowy wylicytowanie powyżej 1zł

oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

Dawno się tak nie wystraszyłem, gość mnie zastrasza sądem dlatego postanowiłem wyslac przedmiot. Tutaj tez moje pytanie kupujący zapłacił ja zwróciłem wpłate, ja wysle przedmiot a on w sumie nie zapłacił jakie kroki prawne mogę podjąć ? 

 

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Zamiast wysylac to wez mu te jego zastraszanie na allegro zglos moderacji dowala bana i sie skonczy zastraszanie  @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

a jak zgłosić takie coś ? Chce się z nim dogadać i być spokojny nawet mu zapłacić, jestem słaby psychicznie dzisiaj cały dzień z nerwów na lekach ale co zrobić za błędy się płaci. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pl23forest prześlij proszę zrzuty ekranu z wiadomościami od tego kupującego za pomocą tego formularza (po wybraniu kontaktu e-mailowego, będziesz mógł dodać załączniki do zgłoszenia). 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Ja pier.dzi.ele (aha ta cenzura ^^), afera koperkowa o 1 czy tam 5zł 😂

Tu nie chodzi o pieniądze, nie wyślesz wlepi ci negatywa na 100% a zresztą teraz po takich perypetiach i tak ci może wlepić jak nawet otrzyma to co wylicytował.

Na przyszłość wystawiaj na lokalnie takie rzeczy

oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

Niech wlepi negatywna ale niech do sądu nie idzie, nadal nie otrzymałem wpłaty czy teraz mam jakieś prawa czy nadal jest tylko i wyłącznie po stronie kupującego ? Czy to on ustala regulamin ?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

koszt założenia powództwa cywilnego to 1500-2000 zł w miejscu zamieszkania powoda odbywa się sprawa do tego z 2 lata uganiania się po sądach i on ma udowodnić tobie racje w sądzie a nie na odwrót... szczęścia życzę i komu się będzie chciało...

oznacz moderatorów

pl23forest
#7 Wielbiciel#

"Po rozmowie z konsultantem z ramienia allegro " czyli ma wtyki w allegro dlatego przegrałem i lepiej mu wysłać przedmiot widać że chcem nie zniszczyć. 😞 Ja to mam pecha szkoda że allegro na to pozwoliło. 

oznacz moderatorów