anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient dokonał zakupu ale nie płaci

Client:43997617
#8 Zapaleniec#
  • Witam, w niedzielę dałem na sprzedaż płyty cd + regał za 1200, kupujący raj_dla_ucha rozpoczął zakup ale do dziś nie dokonał wpłaty. Po drugie nie ma znim żadnego kontaku po przez czat. Nr tel do niego nie ma.Screenshot_20220629-152325-524.png

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Client:43997617 Cześć. Klient w ciągu 5 dni od zakupu powinien opłacić zamówienie. Jeśli tego nie zrobił i nie odpowiada na wiadomości, wystaw towar ponownie na sprzedaż. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Client:43997617
#8 Zapaleniec#

5 dni to trochę długo, powinno być 24 godziny na wpłatę albo płatność od razu, a nie że ktoś rozpoczyna zakup i nie płaci przy okazji blokując komuś sprzedaż. Mało tego kupujący nie raczy nawet odpisać ani na maila i przez wasz czat tak samo. Zróbcie coś z tym bo tak nie może być.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Client:43997617  możesz w opisie aukcji na allegro lokalnie dopisać stosowną formułkę o czasie zapłaty przez kupującego - np. że oczekujesz wpłaty w ciągu 24h. Jeżeli nie wpłaci w tym terminie to wystawiasz ponownie. Będzie go to obowiązywało ponieważ jest to zgodne z polskim prawem.

oznacz moderatorów

marcokeys
#9 Pomysłodawca#

@Skill_Player na 100%?

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@Client:43997617 , @marcokeys 

Art. 492 kc
Jeżeli uprawnienie do odstąpienia od umowy wzajemnej zostało zastrzeżone na wypadek niewykonania zobowiązania w terminie ściśle określonym, strona uprawniona może w razie zwłoki drugiej strony odstąpić od umowy bez wyznaczenia terminu dodatkowego. 

Wpisujesz do oferty zastrzeżenie terminu na zapłatę przez kupującego po upływie którego masz prawo do odstąpienia od Umowy (i np. sprzedania rzeczy innemu kupującemu).

Jeżeli w ofercie nie zastrzeżesz żadnego terminu - obowiązują terminy ustalone przez Allegro.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak może?🤔

oznacz moderatorów

blaiseh
#9 Pomysłodawca#

@Skill_Player 

tak do końca chyba nie. Logując się na Allegro akceptujesz regulamin, który mówi o terminie wpłaty w terminie takim a takim. Na lokalnym masz 5 dni więc to jest krótki czas, na zwykłym klient ma 30 dni i to jest masakra, bo w 30 dni to mogę ja zejść z powodu upału albo klient i nikt nie będzie zadowolony z transakcji.

Ja nie staje po stronie klienta ani Allegro, powinien zapłacić albo wcale nie licytować, ale chyba Twoje rozwiązanie nie jest tak do końca zgodne z regulaminem, bo równie dobrze mogę określić, że klient ma wpłacić w przeciągu 10 minut od zakończenia aukcji albo zakup wystawię ponownie.

Pomijam fakt, że regulamin Allegro jest w wielu miejscach niezgodny z przepisami prawa, które obowiązują w Polsce.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

30 dni to licytacja.😁

oznacz moderatorów

blaiseh
#9 Pomysłodawca#

Tak, licytacja. Podałem skrajny przykład.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Owszem ,w licytacji jest regulaminowo 30 dni ale sprzedawca może sobie zastrzec ile dni zechce czekać na opłatę zamówienia . Po upływie tego terminu może złożyć wniosek o zwrot prowizji i go powinie otrzymać  .Sam wystawiam sporo pozycji w licytacjach i oczekuję na opłatę 14 dni a jak opłata nie zostanie uiszczona składam wniosek o zwrot prowizji i go otrzymuję z automatu . Normalnie o taki wniosek można się ubiegać na normalnym allegro już po 7 dniach.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Na AL?

oznacz moderatorów

marcokeys
#9 Pomysłodawca#

Jak w takiej sytuacji ma się do tego regulamin Allegro? 

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@marcokeys Możesz doprecyzować o jaką sytuację Ci chodzi? Jeśli o występowanie o zwrot prowizji 7 dni po zakupie, jest to jedna z naszych zasad i nie narusza regulaminu.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

marcokeys
#9 Pomysłodawca#

Chodzi o zapis w aukcji i ofercie na kup teraz, że na wpłatę czekam np. do 4 dni.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@marcokeys Na Allegro Lokalnie możesz zamieścić taką informację w treści ogłoszenia, a w Allegro.pl jedynie w części oferty "Dostawa i płatność".

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

Client:43997617
#8 Zapaleniec#

Dziwne zachowanie ze strony klienta, bo sam prowadzi sprzedaż na allegro i ma 190 pozytywów i 1 negatywny. Ma dwa konta raj_dla_ucha i raj_dla_ucha2. Na tym pierwszm ma tylko 5 ofert a na drugim 15 274 oferty, także nie wiem czy jest tak bardzo zawalony robotą i nie ma czasu odpisać. Jednak jako sprzedający pownien rozumieć drugiego sprzedającego.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Niby powinien ale tak bywa że konkurencja nie lubi jak komuś się wiedzie lepiej i robi takie szopki by popsuć wizerunek swojego konkurenta aby samemu być lepiej widocznym.

oznacz moderatorów

Client:43997617
#8 Zapaleniec#

Można wystawić druga taką samą ofertę.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Można a jak nie będziesz miał towaru?

oznacz moderatorów