anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient kupił przedmiot, ale nie zapłacił

MAMY ROZWIĄZANIE!
Olenka123
#7 Wielbiciel#

Kupujący zdecydował się na zakup przedmiotu na Allegro lokalnie (wysyłka kurierem za pobraniem), ale potem po rozmowie telefonicznej się rozmyślił. A na koncie „moje zakupy” widnieje ten przedmiot jaki sprzedany. A przecież do sfinalizowania transakcji nie doszło. Dostałam wczoraj mail od Allegro przypominający o uregulowaniu płatności za sprzedaż…. Co mam zrobić? Kupujący powinien anulować ten zakup? Tak mu napisałam, ale się nie odzywa… 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
mdrogeria
#21 Demiurg#

Olenka123 najważniejsza zasada na lokalnie ,, NIE OFERUJ POBRAŃ I ODBIORU OSOBISTEGO PŁATNEGO PRZY ODBIORZE ,, . Allegro nie zwróci Ci naliczonej opłaty bez potwierdzenia rezygnacji klienta z zakupu .

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  da się coś z tym zrobić ?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Olenka123 opłata za obsługę transakcji na Allegro Lokalnie jest z zasady bezzwrotna. Możesz do nas napisać przez podlinkowany w wiadomości @xyz96 kontakt, ale wówczas niezbędne będzie potwierdzenie rezygnacji kupującego. Każdy przypadek rozpatrujemy indywidualnie, więc nie mogę niczego obiecać. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Olenka123
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. A czy kupujący nie ma na swoim koncie Allegro lokalnie możliwości rezygnacji z zakupu? To byłoby najprostsze.. Szanse na to, że Pan, który się rozmyślił z zakupu, wyśle mi pisemne oświadczenie, są marne... wręcz żadne.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@Olenka123 Kupujący na AL nie ma takiej możliwości, tam się płaci i nie dochodzi do kupna, a jak Ci napisał @mdrogeria zrezygnuj z pobrań i odbioru osobistego, mniej problemów.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 

tam się płaci i nie dochodzi do kupna,

Mylisz się. Tam się płaci i dochodzi do kupna.

Nie dochodzi finalnie do kupna, gdy się nie zapłaci, wtedy transakcja po pięciu dniach jest uznana za niebyłą, ponieważ na Allegro Lokalnie zawiera się umowy pod warunkiem. Po wyborze płatności za pobraniem lub odbioru osobistego dochodzi do kupna już w momencie wyboru takiej formy zapłaty.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Olenka123 O anulowanie naliczonej opłaty możesz poprosić tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1b69d4ac-dd8e-4631-b724-47d66829753d&subjectId=71d604cc-a... Musisz dołączyć jakiś dowód na brak finalizacji transakcji. Najlepiej aby kupujący przesłała Ci na piśmie swoją rezygnację z zakupu.

Nie udostępniaj pobrania i odbioru osobistego na Lokalnie, wtedy opłaty nie będą naliczane. Zostaną naliczone tylko po zapłacie za towar z góry.

oznacz moderatorów