anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kochani, ile mi zostanie, jeżeli wycenię produkt na Allegro na 45 zł brutto?

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Nie mam pojęcia, czy dobrze wyceniam produkty na Allegro.

Jeżeli dla przykładu wystawię na Allegro produkt za 45 zł brutto, to czy liczę prawidłowo ile mi z tego zostanie:

Opłaty zależne od Allegro:

-Najpierw prowizja, wg tabeli procentowo odejmujemy od kwoty brutto

- Potem opłata za wysyłkę smart, która zależy od m. in. wysokości kwoty zamówienia i metody dostawy (inpost, kurier..)

- potem Allegro pay, ( czyli raty), jeżeli takie wystąpiły - jakiś procent od kwoty brutto( nie pamietam jaki)

- ewentualne promowania, wyróżnienia, ADS (nie korzystam)

Opłaty niezależne od Allegro:

- Kartony, taśma klejąca, etykiety

- Nie liczę pracowników, bo nie mam, pakuję sama. Czynszu też nie mam).

Czy to wszystko, czy coś mi umyka?

 

 

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI Zostanie Ci mieć nadzieję , że nie dołożysz do interesu .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Możesz sobie doliczyć koszt paliwa na dojazd , koszty ewentualnego zwrotu .

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Czyli mniej więcej niczego nie pominęłam . Allegro tak często zmienia zasady, a ja tego nie śledzę na bieżąco. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI no... niby wszystko  ,ale trzeba być na bieżąco bo łatwo popłynąć .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale napisz gdzie się leży i 500+ się należy, każdy musi jakoś pracować chyba że nie chce... zarabiać tylko dostawać.😚

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

LEF znowu coś zjadł , a mówiłem nie ruszaj tego .

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Zjadł, czy nie zjadł, ja go lubię i wy też 🙂

oznacz moderatorów

serwis-texas
#20 Guru#

@CHECINIAKI 

Z pułapek jeszcze, to DPD i inne które lubią sobie naliczyć niby przesyłki niestandardowe (umowy Allegrowe).

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

O DPD czytałam, nigdy nie miałam i nie włączę. A kto tu narzeka, chyba tylko lwiątko.

Client59247542_0-1692958963542.png

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W twoim wątku, Ja jestem ostatni co bym narzekał, wiem co jem i co robi e i jestem w tym co robię ceniony, a tu na Allegro każdy może pisać co mu do głowy przyjdzie.🌄

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@LEW433 


@LEW433  napisał(a): 

W twoim wątku, Ja jestem ostatni co bym narzekał, wiem co jem

 

Konkurencję dla Pani Bosackiej robisz?

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@CHECINIAKI Kiedyś odpowiedź na to pytanie byłaby prosta, niestety po wprowadzeniu przez Allegro rozlicznych ułatwień i udogodnień (oczywiśćie dla naszego dobra) już tak łatwo nie jest. Sama wysokość prowizji od sprzedaży przedmiotu jest stosunkowo łatwa do ogarnięcia - i kiedyś był to jedyny koszt, jaki trzeba było kalkulować.

Teraz niestety opłaty zawierają inne składowe, których wysokości nie da się dokładnie przewidzieć, bowiem nie zależą od Ciebie, ale od tego jaki klient wybierze sposób dostawy, oraz jak zapłaci. Pamiętaj, że nie każdy ma Smart, wiec możesz zabulić również prowizję od kosztów przesyłki (w skrajnych przypadkach może to być nawet więcej niż prowizja od samej sprzedaży). Jeśli ma Smart, to zależy jaką formę wysyłki wybierze, i jaka będzie łączna kwota zakupu - bo przecież Allegro obciąży Cię mniejszą lub większą częścią kosztów tej "darmowej" dostawy. No i na koniec jeszcze ewentualna opłata za Allegro Pay, jeśli klient kupi na raty (też nie wiesz dokładnie ile to będzie, to to znów zależy nie tylko od ceny przedmiotu, ale też od formy dostawy). Wszystkie opłaty wymienione przeze mnie w drugim akapicie są kompletnie nieobliczalne 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@CHECINIAKI dodam jeszcze o opłacie jednostkowej za każdy produkt w koszyku lub żeby tego nie płacić o wykupieniu abonamentu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#15 Entuzjasta#

@kostas11 Fakt, chociaż to nie we wszystkich kategoriach obowiązuje

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter to chyba znieśli tylko w naszej kategorii 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Numizmatyka i banknoty nie są na to narażone ale już w Antylach trzeba było tego zlocisza .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Krótko mówiąc zostanie Ci mało.

oznacz moderatorów