anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN obowiązkowe od 6 kwietnia?

MAMY ROZWIĄZANIE!
re_gsm
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 6 kwietnia ma być wprowadzone obowiązkowe wpisywanie kodów EAN do prawie wszystkich produktów. Zajmuję się sprzedażą między innymi częściami z telefonów i przykładowo mam taśmę wyświetlacza lub aparat wewnętrzny z jakiegoś modelu telefonu, pytanie skąd na te rzeczy wziąć kod EAN? Na tak małych częściach nie ma tych kodów dlatego pytam.

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60
elos89
#7 Wielbiciel#

Witam Serdecznie Wszystkich,

Jak powszechnie wiadomo, Allegro.pl wprowadza wymóg wpisywania kodu EAN w ofertach. Pojawia się problem, ponieważ w dziale Elektronika, za wyjątkiem całych sprzętów elektronicznych wystawiane są różne części. Tak jak moja firma, wystawiamy części zamienne do laptopów, tzn. klawiaturę, matrycę, palmrest, ramkę, touchpad oraz inne. Nie ma technicznej możliwości, aby wpisywać kod EAN każdego produktu, ponieważ zwyczajnie te produkty tego kodu nie posiadają. Dodatkowo, nie jesteśmy w stanie nadawać takie kody, ponieważ nie jesteśmy producentem tego sprzętu. Ostatecznie, posiadamy aktualnie prawie 10k aukcji allegro i nie wyobrażam sobie tworzyć te produkty w jakieś bazie bądź nadawać im EAN o ile w ogóle jest to wykonalne.

Czy jest ktoś w stanie pomóc mi, co w takim przypadku moja firma powinna zrobić?

Pozdrawiam, Paweł Deka (elos89)

oznacz moderatorów
bartxstore
#9 Pomysłodawca#

Produkuję u siebie customowe elementy do chłodzenia komputerów, nigdzie nie ma obowiązku nadawania EAN, jedynie allegro bardzo tego chce. Dla każdej drobnej rzeczy typu radiatorek albo jakieś śrubki, których sprzedam kilka sztuk na rok ma mieć EAN? 😄 I co jeszcze może, paszport Polsatu?

Widzę, że nie tylko ja mam taki problem. Każda **piiip**ółka, każdy kabelek, płytka, pamięć, zaślepka ma mieć wbity EAN? Jak sobie to Allegro wyobraża? 😄 Co z aukcjami tak jak kolega wyżej, 10tys. aukcji?

oznacz moderatorów
daniel_net_pl
#11 Animator#

Ładuj cokolwiek https://www.generatorkodowkreskowych.pl/ean-8/

Ja np. mam zestawy książek robione przez siebie, wklepuję parę cyfr, mam kod i wszyscy są szczęśliwi.

oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

dokładnie allego zmusza do wpisywania **piiip**ół więc je masowo wpisujemy, wszyscy są szczęśliwi 😄

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

mam nadzieję że w kategorii antyki takich cudów nie będzie bo co wtedy mam wpisywać ?

oznacz moderatorów
jowitka71
#8 Zapaleniec#

JESTEŚ WIELKI!!!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@jowitka71 Bez przesady, aż taki duży nie urosłem😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
jowitka71
#8 Zapaleniec#

Moje cztery wygaszone aukcje już wiszą!!! 😄 Dzięki!

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@jowitka71 Nie ma za co;)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@SUBARU_VW Usunęli ten post kompletnie, wraz z twoim linkiem do niego. Grubo.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@SUBARU_VW To jeszcze wprowadźmy obowiązkowy wielki znak wodny na całej treści aukcji z międzynarodowym oznakowaniem kraju pochodzenia np. PL, DE, CHN itd.

Przecież w opisie aukcji istnieje info "kraj wysyłki" Wystarczy przeczytać, po prostu się nie chce. Każdy z nas ma tzw "wolną wolę" i sam decyduje czy kupić czy nie. Wprowadzanie dodatkowych oznakowań to jest "dyskryminacja" Niedawno w jednym z postów ktoś pisał o bojkocie sprzedawców z Chin. Za chwilę dojdą Afrykanie, Innuici i inni. Do czego to prowadzi.

Żeby nie było. Nie jestem z Rosji, za Rosją itp. Chodzi po prostu o jakieś zasady bo takie poglądy są niedopuszczalne, podpajają pod rasizm"

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@Client:94057046 Ten post nawoływał do zachowań "dyskryminujących" więc dobrze, że został usuniety. Ciekawy jestem kto i jaki kapitał chciał na nim zbić (prestżowy, finansowy, polityczny ???)

oznacz moderatorów
SUBARU_VW
#8 Zapaleniec#

Post nie miał na ceku żadnych dyskryminacji. Oznaczenie EAN jest międzynarodowe i nie powinno być utajniane to wszystko. To prawda wszyscy mogą czytać i sprawdzić również po EAN

kto jest producentem danego towaru.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@SUBARU_VW A pozostała część postu ? Nie czytałeś tego co napisałeś ?

Poza tym to ten katalog jest tworzony przez Allegro i z tego względu jest ich własnością, którą mogą udostępnic ale nie muszą. A od szukania kodów EAN są inne wyszukiwarki, ogólnie dostępne. Oprócz tego istnieje coś takiego jak gugle. Tylko, że każdy chciałby mieć podane wszystko na tacy. A nie łaska zajrzeć tu i tam.

oznacz moderatorów
SUBARU_VW
#8 Zapaleniec#

Ziolko39,   czy jesteśmy na Ty?

 

Kogo reprezentujesz ?

Nie rozumiesz podstaw prawnych to wróć do szkoły.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@SUBARU_VW Sorry Jaśnie Panie ???????????????????????

Reprezentuję sam siebie, a jaśnie oświecony kogo ? Oszołomów - ksenofobów ?

Zrobiłem sam sobie katalog z tytułami książek i innymi ich danymi, m. in. ISBN czyli odpowiednikiem EAN. Czyli ten katalog jest MÓJ, zrobiłem go dla siebie. jaka jest podstawa prawna abym go musiał na czyjeś 'widzimisie" udostępniać. 

oznacz moderatorów
SUBARU_VW
#8 Zapaleniec#

Jeszcze raz napiszę.

Czytaj ze zrozumieniem, naucz się podstaw prawnych lub wróć do szkoły.

Nie zniżę się do dalszych wypowiedzi na powyższym poziomie.

 

Sprawę usuwania postów przez Allegro bez podania podstawy prawnej skierowałem już do UOKiK do prowadzonej sprawy.

Poinformowany również Zarząd Allegro.

Zamykam temat.

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@SUBARU_VW ^^^Szczynścia życzy kominiorz^^^

oznacz moderatorów
Ziolko39
#21 Demiurg#

@SUBARU_VW Najprościej z braku własnych argumentów powtarzac to co się bezmyslnie napisało nie wyjaśniając o co chodzi. Albo być kolejnym "straszakiem", kierującym sprawę do UOKiK-u. Proponuję jeszcze napisać do 'składu desek" lub "opałowego"

oznacz moderatorów
Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Ziolko39 Uspokój się, bo strasznie się pienisz. Handlujesz rosyjskim towarem, że taka agresywna reakcja? 😉

Swoją drogą, znaki interpunkcyjne nie służą do spamowania nimi w wypowiedziach. Pisz po polsku.

oznacz moderatorów