anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kody EAN obowiązkowe od 6 kwietnia?

MAMY ROZWIĄZANIE!
re_gsm
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 6 kwietnia ma być wprowadzone obowiązkowe wpisywanie kodów EAN do prawie wszystkich produktów. Zajmuję się sprzedażą między innymi częściami z telefonów i przykładowo mam taśmę wyświetlacza lub aparat wewnętrzny z jakiegoś modelu telefonu, pytanie skąd na te rzeczy wziąć kod EAN? Na tak małych częściach nie ma tych kodów dlatego pytam.

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60
bartekignacyk
#9 Pomysłodawca#

@cloudcloud A tak przy okazji artykuł w Waszej pomocy na temat kodu producenta podaje całkiem inną definicję: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kod-producenta-i-numer-ean-w-allegro-wqggrjgj2hR#Adnotacja 2020-03-11 183801.png

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@bartekignacyk okazuje się, że temat jest bardziej złożony i definicja kodu producenta i produktu jest u nas nieco inaczej postrzegana niż sądziłam - przepraszam za zamieszanie. Wyjaśniamy sytuację i albo ja, albo inny moderator wróci z odpowiedzią. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@cloudcloud  A po co w ogóle jest ten Miś? Żeby ludziom życie utrudnić? Bo zakład o co chcesz, że kupujący mają kody EAN i wszelkie inne w... głębokim poważaniu

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@TomBanknoter  EAN w ogóle w ofertach Kupującemu się nie wyświetla, do tego zacznijmy. 😁

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@medalik_2009 on właściwie kupującym nie jest potrzebny w ofercie, nam bardziej 😉 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

 

@cloudcloud 

Gdybyście jeszcze nie mieli głęboko w poważaniu tego co jest potrzebne sprzedawcom to byłoby super.

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@TomBanknoter wczoraj sama zaczęłam się nad tym zastanawiać, co do EAN, jest on bardzo przydatny w przypadku produktyzacji i ułatwia nam katalogowanie produktów pozostałe parametry, jak mniemam, mają spełniać ten sam cel. Natomiast temat kodu producenta będziemy wraz z @_HolaOla_ @nat_not i @msniezek drążyć temat, co by dać Wam sensowną i pełną odpowiedź. 

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
Fast_Electronic
#9 Pomysłodawca#

@cloudcloud 

Mam w ofercie kilkadziesiąt produktów, większość tylko i wyłącznie mojej produkcji i nigdzie indziej ich nie kupicie. Nie mam więc kodów EAN bo nie potrzebuje i nikt inny ich odemnie nie wymaga. Większość produktów poniżej 100zł. Jestem mikroprzedsiębiorcą. Jak mam płacić teraz za EAN i robić to co roku, to znowu muszę zwiększyć cenę produktów. Jak to zrobię to mało kto się nimi zainteresuje. Całe szczęście że większość moich dochodów jest poza alledziadostwem. Takie wymogi są pozbawione sensu i dotykają głownie małych rzemieślników i przedsiębiorców. Allegro ostatnie lata pokazuje jak zabić i uprzykrzyć życie przedsiębiorcom...zupełnie jak PIS..allepisiory. 

oznacz moderatorów
DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Fast_Electronic nie włączajmy tu polityki. Całościwo się zgadzam z Tobą. To je st metoda na pozbycie się drobnych upierdliwców. Liczy się kasa, a taką generują wielcy tej platformy ( czytaj Oficjalny Sklep Allegro) i kilku dodatkowo.

Reszta wypad.

Niestety dowody są niepodażalne.

A, zapomniałem 😀 Moim zadaniem🤣

oznacz moderatorów
daniel_net_pl
#11 Animator#

@cloudcloud 

To proszę się jeszcze zastanowić nad kodem producenta w przypadku książek. Bo wielu wydawców ma kilka różnych kodów ze względu na to, że wyczerpali pulę przydzielonych ISBN i potem dostali nową i ni cholery, oprócz początkowego kodu kraju (978), nic potem się nie pokrywa.

Podaję kody kreskowe tego samego wydawcy (możecie sobie sprawdzić)

9788375506228

9788379943791

9788381571265

Która część jest kodem tego producenta? Którą mam zamieszczać w ofertach? Co wyniesie z tego kupujący?

oznacz moderatorów
amor22
#7 Wielbiciel#

@cloudcloud 

I co wynika z tego wątku?

"

Wyjaśniamy sytuację i albo ja, albo inny moderator wróci z odpowiedzią. 

"
Przez 2 m-ce jeszcze nic nie wymyśliliście? A sprzedający są zobowiązani wypełnić kod produktu i kod producenta już dziś...
oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@amor22 temat był już wielokrotnie poruszany na forum "Kod producenta to standard rynkowy - ma go zdecydowana większość produktów. Jeżeli jesteś producentem produktu - możesz nadać własny kod producenta. Warto to zrobić - taki kod jest standardem rynkowym i pomoże ci odpowiednio skatalogować swoje produkty." będzie to pomagać przy łączeniu / szukaniu produktów. Jeśli nie masz kodu, możesz wpisać dowolny ciąg cyfr. Zachęcam do czytania naszych artykułów, bo są one uzupełniane, jeśli nadal nie wiesz, co zrobisz, wróć tutaj:

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kod-producenta-i-numer-ean-w-allegro-wqggrjgj2hR#przyklad-produ...

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
Max_Elektron
#3 Debiutant#

Kod EAN jest standardem w produkcji masowej czyli tak od 1 miliona, 

jak sami nie potraficie uzasadnić dokładnie po co to, to chodzi o kasę  albo macie zamiar sami stworzyć sklep i ominąć większość sprzedających.

Wystawiłem podkładkę pod przewody jeszcze ich nie sprzedałem a za nadanie kodu niestety trzeba płacić i to niemało produkt za 25 zł gdzie tu jest ekonomia.

A co z zestawami produktów, zestaw złożony z kilku części lub produktów.

meritum

Zgodnie z europejskim prawem nie ma obowiązku posiadania takiego kodu.

Stwierdzę tylko tyle przeniosę się na inna platformę, jeżeli nie wnosi to nic do kupującego to na jasną ciasną po co to wam, po kodach nie jest możliwe kategoryzowanie produktów. 

Generuje to patologię tak jak handlowanie kodami EAN na ALLEGRO na dodatek które można samemu odnaleźć 🙂

oznacz moderatorów
BURZYNSKID
#13 Ambasador#

@cloudcloud  link który proponujesz niczego nie wyjaśnia. Małym producentom proponuje się nadawanie kodu EKD, Ten kod to rodzaj prowadzonej działalności, nie ma nic wspólnego z produktem.

oznacz moderatorów
Maxsklep24
#9 Pomysłodawca#

A temu żeby Allegro wiedziało co się sprzedaje , za ile i aby mogli to wystawić na oficjalnym sklepie Allegro

oznacz moderatorów
jowitka71
#8 Zapaleniec#

BZDURA!!! KOD EAN jest obowiązkowy! Nie mogę wznowić akcji bez jego podania! Problem w tym, iż produkt jest kupowany od pszczelarza na rachunek i nie posiada takiego kodu. Mam na tym produkcie marżę 3 zł. Jak mam zatem zapłacić 400 zł za rejestrację i ponad 150 zł miesięcznie za kod EAN do produktu na którym zarabiam miesięcznie 50 zł?

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@jowitka71 Z cenami przesadzasz, bo do 10 kodów EAN kosztuje ~270 zł (brutto) rocznie https://www.gs1pl.org/sprzedaz-na-allegro#ile-to-kosztuje
Co nie zmienia faktu, że allegro na bank ma z tego odsyp, skoro jest stworzona dedykowana strona dla sprzedających (do której to link można znaleźć w pomocy allegro)😏

PS Do miodku dodaj EAN z np. margaryny, którą masz w lodówce😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
jowitka71
#8 Zapaleniec#

Mam na Allegro 16 produktów. Oznacza to, że muszę wnioskować o pulę do 100, bo nie ma mniejszej skali. Kosztuje to 307,50 - opłata rejestracyjna, oraz 136,00 opłaty rocznej! Margaryna nie jest dobrym przykładem. Ja produkuję 10 kubeczków muszek na 2 tygodnie, zaś margaryna jest produkowana w miliardach. 

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@jowitka71 Chyba nie załapałaś co miałem na myśli, pisząc o dodaniu EAN-u (celem utworzenia produktu) z margaryny😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
jowitka71
#8 Zapaleniec#

już teraz łapię 😄

oznacz moderatorów