anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież z przesyłek in Post paczkomat

myrc
#3 Debiutant#

Czu komus zdarzyła się kradzież z przesyłek wysyłanych paczkomatem?W sobote wysyłałam klientce pasek skórzany paczkomatem. Paczka została odebrana przez kuriera tez w sobotę i wyruszyła w dalszą drogę.Pasek był zapakowany w foię bąbekową i foiopak. W dniu wczorajszym paczka została dostarczona do paczkomatu i odebrana przez męza kientki. Mąz nie wiedział co zostało zapakowane w foliopak dlatego też nie zareagował juz przy paczkomacie. Według klientki foliopak  nie był otwierany. paczka przyszła do klientki bez paska  w foiopaku była tylko folia bąbelkowa. Po zdjeciach foliopaku widac ze list przewozowy został naklejony na foliopak pionowo a ja go nakleiam poziomo. Wiec ewidetnie zosta zmieniony foliopak .(list przewozowy był naklejony w Kangurce wiec mozna go byo wyjąć i umiescic w nowej kangurce). Sprzedaje na allegro juz z 10 lat ale pierwszy raz zdarzyła mi sie taka sytuacja. Nigdy tez nie zdarzyło mi sie by coś zaginelo jako klientce. Poradziłam klientce żeby złozyła protokół szkody wraz ze zdjęciami zawartości paczki co powinno sie w niej znależć a co było po otwarciu.Czy ja równiez powinnam zozyc reklamacje.? Doszły mnie już słuchy od sprzedawców  transmisyjnych ze zdazają sie coraz czesciej kradzieze z paczkomatów. Czy może tą kradzięz powinno się zgosic równiez na policji?Poradzcie proszę.

6 ODPOWIEDZI 6

Odp.: Kradzież z przesyłek in Post paczkomat

mdrogeria
#21 Demiurg#

myrc zgłoś do Inpost , czasem foliopak się odklei i produkt wypadnie . Sam kiedyś otrzymałem pustą kopertę . Sprawa się wyjaśniła ,  kurier przywiózł sprzedawcy zgubę .

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Kradzież z przesyłek in Post paczkomat

myrc
#3 Debiutant#

Tu raczej nie ma mowy o odklejeniu i wypadnieciu, Foliopak był był dobrze zaklejony. Poza tym tykieta była naklejona na foliopak pionowo a ja ja naklełam poziomo, nie mogla sie przekrecic.sama

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Kradzież z przesyłek in Post paczkomat

mdrogeria
#21 Demiurg#

myrc tak czy śmak klientce musisz kasę oddać lub wysłać drugi produkt .Przykałdaj się bardziej do pakowania , a unikniesz podobnych sytuacji . Twierdzisz ,że etykieta jest inaczej naklejona niż jak Ty to zrobiłeś ... być może . Dwa razy miałem przyjemność odebrania telefonu od Inpost z prośbą o weryfikację zawartości przesyłki . Etykieta .. jej prawo .. odkleiła się i na oddziale za pomocą nr NIP czy danych z paragonu odnaleźli kontakt do mnie .Chylę głowę , nic nie zginęło , przesyłki trochę opóźnione ,ale dotarły do klientów . Teraz taśmą zabezpieczam etykietę samoprzylepną przed odklejeniem lub samą umieszczam pod strechem .. . Człowiek całe życie się uczy .

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Kradzież z przesyłek in Post paczkomat

myrc
#3 Debiutant#

Oczywiscie klientce zwróce pieniadze bez dwoch zdan. Paczki pakuje dobrze. Nie bylo mozliwosi aby folioppak sie sam odkleil. Etykiete umieszczam w kangorce i naklejam na foiopak. Nie mam juz watpliwosci ze foliopak zostal zamieniony. Kurier miał az 7 godzin czasu zanim umiescil paczke w paczkomacie. Klientka dostala mniejszy foliopak niz ten w ktory ja pakowalam.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Kradzież z przesyłek in Post paczkomat

xyz96
#21 Demiurg#

@myrc Ty powinieneś złożyć reklamację do InPost, klientka nie musi tego robić. Jej należy się ponowna, skuteczna wysyłka towaru lub zwrot wszystkich kosztów. Nie możesz przy tym wymagać od kupującego sporządzenia protokołu szkody. Kupujący może go sporządzić, ale nie musi. Za przesyłkę, jej uszkodzenie, braki, zaginięcie, względem kupującego odpowiada sprzedawca, więc kupujący wszelkie roszczenia kieruje do niego, nie do przewoźnika. Kupujący zawiera ze sprzedawcą umowę na zakup rzeczy i jej dostarczenie.

W zaistniałej sytuacji kupujący może otworzyć Dyskusję, może też złożyć wniosek o zwrot środków z Programu Ochrony Kupujących.

Odpowiedz
Ładowanie...

Odp.: Kradzież z przesyłek in Post paczkomat

myrc
#3 Debiutant#

Dzwonilam do in Post i tam mnie poinformowali ze to klientka w momencie odebrania przesyłki staje sie jej włascicielem i to ona zglasza protokól szkody i reklamacje nie nadawca przesyłki. 

Odpowiedz
Ładowanie...