anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kryteria top oferty - fikcja?

Alora-Hurtownia
#12 Orędownik#

Dzień dobry, zastanawia na jakiej podstawie działa "TOP OFERTA". Przez kilka tygodni, a może nawet miesięcy mój produkt był nią oznaczony i nagle stracił wspomniany tytuł. W chwili obecnej top ofertę otrzymał produkt konkurencji, który:

-jest droższy o 8%
-z dostawą droższy o 10%
-ma mniej sprzedanych produktów
-dostawa tego samego dnia jest krótsza o kilka godzin
-opis składa się z JEDNEGO ZDANIA
-nie ma monet (!!!)
-ma o 1% mniej pozytywnych komentarzy - ja mam 100%
-ma tylko jedno zdjęcie - w kiepskiej jakości
-wedle Analytics mam najlepszą konwersję

Proszę mi wytłumaczyć jak to działa @N_Nitka28 @RaBarbar_ka @MiMary @w_kiwi @la_nika @ayo80 @nat_not @_HolaOla_ , bo z tego co widzę to wygląda to jak loteria, która zniechęca sprzedawcę do starania się o cokolwiek. Bo jak widać, ani cena, ani jakość świadczonych usług (w tym czas i godzina graniczna dostawy), ani dedykowana sesja zdjęciowa i przemyślany pod kątem sprzedaży i przekazanej informacji opis - nie mają żadnego wpływu.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

br.
#21 Demiurg#

@Alora-Hurtownia  Naprawdę nie rozumiesz słowa "Top" ?   Top to najwyższy, szczytowy....etc..

Prawidłowe tłumaczenie to Najwyższa oferta albo Najdroższa oferta.

oznacz moderatorów

Alora-Hurtownia
#12 Orędownik#

Prawidłowe tłumaczenie, to najlepsza oferta, a nie najwyższa - najdroższa. Proponuję zapoznać się wcześniej z terminem, który próbujesz komuś wytłumaczyć. Zresztą po treści widać, że nie o to pytam, prawda? Ale jak widzę nie dla wszystkich jest to optymalnie zrozumiałe.


Zrzut ekranu 2024-09-12 o 13.13.32.png

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Alora-Hurtownia  Znam termin doskonale, można to w ostateczności przetłumaczyć również jako "Najlepsza oferta"  ale tylko z punktu widzenia sprzedającego lub z punktu widzenia Allegro, ale nie z punktu widzenia kupującego.

Właściwszym zwrotem dla najlepszej oferty byłoby The best offer.

No i pytanie: czy to fikcja?  To nie jest fikcja,  tylko trzeba właściwie zrozumieć.

oznacz moderatorów

MiMary
Moderatorka
Moderatorka

Cześć, @Alora-Hurtownia. Proszę, wskaż ofertę, której dotyczy Twoje pytanie - swoją oraz konkurencyjną ofertę, która zyskała to oznaczenie. 

   Marysia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

brakestop
#15 Entuzjasta#

Witaj w świecie absurdów. Moje Top Oferty również zniknęły na korzyść firm, które sprzedają to samo o 1000 zł drożej i mają więcej negatywów. Zerknąłem. Płacą dużo firmie lombAllegro za promowania i promocje. To jak w mafii. Alfonsio zabiera nam, daje tym co więcej płacą. Proste. 

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@brakestop tak , podpinam się 

oznacz moderatorów