anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący kupił oferte tylko z odbiorem własnym i chce kuriera, co zrobić?

arkadius350
#8 Zapaleniec#

cześć,

dzisiaj dostałem na maila info o sprzedaży przedmiotu gdzie zaznaczyłem tylko odbiór osobisty i płatność przy odbiorze.

Skontaktowałem się z kupującym w celu ustalenia odbioru i zonk, bo kupujący chce aby wysłać fanta kurierem, lecz jest to troche gabaryt i do spakowania musiałbym tą rzecz rozciąć -zniszczyć. 

Nie było kontkatku przed z pytaniem o możliwość wysyłki. 

co zrobić w takiej sytuacji?

Jeżeli nie dojdziemy do konsensusu, to co z prowizją za aukcje, tymbardziej że miałem opłacone promowanie?

oznacz moderatorów
22 ODPOWIEDZI 22

LEW433
#21 Demiurg#

Jak na AL to możesz wysłać tylko musisz dojść do porozumienia z kupującym. Oczywiście prowizja będzie naliczona, żeby nie była to musisz mieć oświadczenie kupującego o rezygnacji z zakupu.

oznacz moderatorów

arkadius350
#8 Zapaleniec#

ok, ale pakowanie i wysyłka jest dla mnie problematyczna ze względu na gabaryt. i nie bez powodu zaznaczyłem tylko odbiór osobisty.

oznacz moderatorów

arkadius350
#8 Zapaleniec#

jeżeli nie dojdziemy do ładu to co z prowizją i promowaniem?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście prowizja będzie naliczona, żeby nie była to musisz mieć oświadczenie kupującego o rezygnacji z zakupu, dlatego nie zaleca się ustawiania w ofercie odbioru osobistego ani za pobraniem. Promowania nikt Ci nie zwróci.

oznacz moderatorów

arkadius350
#8 Zapaleniec#

no to troche słaba opcja, jeżeli kupujący robią sobie zakupy for fun i system tego nie uwzględnia. najgorsze jest to, że po kontakcie kupujący wymaga rozkręcenia /przecięcia tej rzeczy do umożliwienia wysłania. kupił kompletne, a dostanie w kawałkach, czyli towar niezgodny z opisem /zdjęciami...

oznacz moderatorów

arkadius350
#8 Zapaleniec#

i kolejne pytanie: co w sytuacji jeżeli nie wyśle towaru kupującemu? ile  moge czekać żeby wystawić ją ponownie w przypadku braku odbioru?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czekasz 5 dni.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@arkadius350 jak domaga się wysyłki to niech podeślę swego kuriera. Uświadom, że ty nie jesteś w stanie tego wysłać.

oznacz moderatorów

arkadius350
#8 Zapaleniec#

on podesłać kuriera może, ale domaga się rozkręcenia lub rozcięcia i grafisowego zapakowania gabarytu.... a tdgo przy wystawianiu z odbiorem własnym nie uwzględniałem.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie może się domagać tylko prosić skoro nie udostępniałeś tej formy dostawy w ofercie.

oznacz moderatorów

arkadius350
#8 Zapaleniec#

ok, ale jeżeli tego nie "zniszcze" to on sie wycofa bez oświadczeń ani niczego, a ja jestem w plecy na prowizji i promowaniu. 

Nie da się zmienić płatności na konto w momencie zakupu przy odbiorze osobistym? może by takie przypadki kontaktowały sie przed ślepym "kup to"

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Może to robi celowo,🤔 taki przypadki były tu opisane, dołącz  do oferty że wyślesz za odpowiednią opłatą, skalkuluj ile to kosztuje, bo odbiór osobisty i za pobraniem to często w "plecy".

oznacz moderatorów

arkadius350
#8 Zapaleniec#

wzzystko ok, ale nie wszystko jesteśmy w stanie wysłać kurierem /pocztą. to po co w takim razie możliwość odbioru osobistego (bez innej formy dostawy) jeżeli wiadomo że takie przypadki zdarzają sie celowo? 

troche się zdegustowałem, bo: zniszczyć i wysłać i mieć roszczenia za zniszczenie, albo nie wysłać i być w plecy....

oznacz moderatorów

razorbye
#7 Wielbiciel#

Miałem taką sytuację: wystawione z odbiorem osobistym, gość kupił (nic nie zapłacił) i podał adres do wysyłki kurierem. Był to rower. Napisałem mu na czacie, żeby się określił czy odbierze osobiście czy nie i że czekam na odpowiedź 2 dni. Po dwóch dniach jego milczenia wiadomość do allegro i prowizję zwrócili.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Prowizję jest szansa odzyskać ale kosztów wyróżnienia czy promowania allegro nie zwróci .

oznacz moderatorów

Wilczekstepowy
#13 Ambasador#

Nie rozumiem. Kupujący chce abyś "zniszczył" towar, który u Ciebie kupił? Na Twoim miejscu bym tego nie robił.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Prowizję żeby odzyskać musisz mieć dowód na brak transakcji a wyróżnień nikt nie zwróci, dlatego pisałem żeby nie udostępniać pobrań i odbioru osobistego.

oznacz moderatorów

arkadius350
#8 Zapaleniec#

ehh, czyli wychodzi na to że graty ze sprzątania garażu, których nie da sie wysłać, trzeba wystawiać gdzie indziej... btw: jeżeli teraz rzecz jest kupiona i sie dogadam i wyśle to podzielone na raty, to jaka jest opcja że kupujący zrobi mi dym za towar niezgodny z opisem? (bo będę musiał rozczłonkować ten przedmiot....)

oznacz moderatorów

agus38
#12 Orędownik#

No wiesz, nie wiem, co sprzedałeś, ale odbiór własny to też podesłanie swojego kuriera czy kierowcy który odbiera ten przedmiot, nie muszę się fatygować osobiście, mam umowę z DTP i odbierają dla mnie przesyłki na mój koszt.

oznacz moderatorów