anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odbiera przesyłki specjalnie

MAMY ROZWIĄZANIE!
lukaszkobi1986
#7 Wielbiciel#
  • Kupujący po licytacji zrezygnował z kupna, ale nagle opłacił zakup, zadzwoniłem do niego i z uśmiechem powiedział że zmienił zdanie, wysłałem do niego kartę graficzną ale teraz nie odbiera paczki specjalnie. Karta może ulec zniszczeniu od wilgoci po tylu dniach w paczkomacie. Co mogę zrobić teraz? Muszę zwracać mu pieniądze? Jakimi kosztami prucz przesyłki mogę go obciążyć? Np. Straconym czasem paliwem itp... Co jak karta wróci uszkodzona tta karta ma ponad 20 lat.
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
az1rael
#21 Demiurg#

@lukaszkobi1986 sprzedałeś jako prywatny i masz kasę na koncie? jak tak to niech on się martwi według prawa odpowiadasz za towar do momentu nadania, czyli wydania przewoźnikowi jak spakowałeś pancernie to odrzucisz reklamację że kartę szlag trafił z powodu warunków pogodowych, masz zresztą nr nadania i widzisz na trackingu co się z paczką działo

oznacz moderatorów
lukaszkobi1986
#7 Wielbiciel#

Tak sprzedawałem ma allegro lokalnie i mam kasę na koncie 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@lukaszkobi1986 to już cię nic nie obchodzi jedyne roszczenie od kupującego zasadne to wtedy jak przewoźnik odrzuci mu reklamację z powodu złego spakowania towaru, patrz tylko czy ci dyskusji nie zakłada i reklamacji nie składa by ją odrzucić

oznacz moderatorów
lukaszkobi1986
#7 Wielbiciel#

Czyli nie odbiera zwrotu z inpost i niech on się martwi bo to on jest właścicielem teraz karty z tego co rozumiem 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@lukaszkobi1986 tak możesz nie odbierać paczki zwrotnej będzie sobie szukał w magazynie paczek niedoręczonych inpostu lub odbierasz i piszesz mu że ma przysłać etykietę na ponowną wysyłkę to już jest jego towar i problem

oznacz moderatorów
lukaszkobi1986
#7 Wielbiciel#

Super dzięki wielkie, bo tyle lat na allegro i w życiu tyle nerwów nie przeżyłem. 

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@lukaszkobi1986 najlepiej nie odbieraj paczki zwrotowej. To jest już własność kupującego i niech on jej sobie szuka w InPoście. Jak odbierzesz, to jeszcze w ewentualnej dyskusji pracownik Allegro będzie Cię namawiał do przyjęcia zwrotu. A tak będziesz miał święty spokój.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

tu masz link https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/prosz%C4%99-o-zako%C5%84czenie-b...
moderatorka jasno odnosi się do analogicznej sytuacji pilnuj tylko dyskusji czy się nie pojawi i tyle reklamację odrzuć

oznacz moderatorów
lukaszkobi1986
#7 Wielbiciel#

Przed wysyłką zgłosiłem sprawę na allegro że podejrzewam że kupujący nie odbierze paczki 

oznacz moderatorów